elu  Dołączyła: 23 Wrz 2007
[elu]
1.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
elu, czegoś mi w tym kadrze brakuje.Kompozycja z selektywną ostrością-dla mnie poprawna,tylko ten brak czegoś na drugim planie.Tory biegnące w dal zostawiłbym na trzecim.Sam już kilkakrotnie przymierzałem sie do podobnego kadru-raz ze standardem(50 mm),raz z szerokim,ale zwykle brakowało mi pomysłu na wykończenie kadru i rezygnowałem(zwłaszcza gdy nadjeżdżał pociag :-) ).Mam wrażenie,że to zdjęcie byłoby lepsze,gdyby je przyciąc od góry: zostawic tak z 1 cm nad szynami,a wyrzucić te rozmazane krzaki i semafor.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
MarWoj, elu, Swięta racja, no i w naszym regionie się czyta z lewa na prawo. Po skadrowaniu jak proponuje MarWoj spróbuj obrócić wokół osi pionowej - nie to samo zdjęcie...
 
elu  Dołączyła: 23 Wrz 2007
1a. po odbiciu lustrzanym
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Głębia ostrości jest tak mała, że aż odnosi się wraznie, że ostrości nie ma wcale (przekombinowane - no, chyba że to nieszczęsny efekt obróbki cyfrowej). No i generalnie miejsce dość przypadkowe. Takim rozmyciem torow powodujesz, że przestają być tematem (mały chyba być, nie?), a stają sie tłem. Właśnie - nie ma tematu.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
O, moje klimaty. Chociaż przyznam się ,że w fotografowaniu samych torów mam zawsze duży broblem aby wyszło to tak jak to widzę oczami wyobraźni.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
elu, MarWoj mówił o tym.
Cytat

Teraz jest to trochę drapieżniejsze, chyba???
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
elu, corn, własnie taki kadr miałem na myślI(tylko u mnie z'technika komputerową" nie bardzo,by samemu zaprezentowac :oops: ).
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
MarWoj, OK. Nie przejmuj się, ja też na początku nie umiałem a jak się wkudenerwowałem jak mi nie wychodziło, to już przemilczę. Wejdź na Fotosik, sie zaloguj i daj znać na priv, to zrobimy lekcję tajną bez świadków i bez skrępowania.
 
elu  Dołączyła: 23 Wrz 2007
Dziękuję za wszystkie uwagi i spostrzeżenia. corn, fajnie wyszło, trochę za ciemne (przez te krzaki), ale OK ;-)
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
elu, Nie potrafię nic powiedzieć o jasności , nasyceniu, balansie i tych innych dupersznytach. To tylko miała być wprawka kompozycyjna, na fotce o wielkości kilkudziesięciu kb. Ale cieszę się, że Ci pomogła. Powodzenia. >> corn<<
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
elu, pierwsze moim zdaniem najlepsze. I nie daj sobie wejść na głowę ;-) , bo inaczej będziesz miała 10 wersji każdego zdjęcia ;-) .
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
PiotruśP napisał/a:
inaczej będziesz miała 10 wersji każdego zdjęcia .
PiotruśP, my tak z dobrego serca pomagamy koleżance stracić wątek...tak,by sama zapomniała ,co miała na myśli. ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
będziesz miała 10 wersji każdego zdjęcia
A jak wyśle na RC, to i 16 wersji moze być ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach