Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
  wyznanie uzależnionego - chwalę się
Temat stąd, że moja Żona stwierdziła że jestem "uzależniony" na wieść iż zamówiłem 31/1.8 Ltd :mrgreen:

Teraz mam dwa problemy:
- czy dojdzie (z B&H NYC do Londynu, przez UPS) przed 12tym (bo wtedy najbardziej by się przydał - chrzciny);
- jak ją przekonać że był to dobry zakup

To pierwszy naprawdę dobry obiektyw Pentaxa w mojej kolekcji, i rodzina trochę nieprzyzwyczajoona do takich zakupów ;-) Będzie na razie przypięty do *ist DS, a za parę miesięcy do K10D, i robi za "standardowy", jasny i baaardzo dobry obiektyw. No nic, poczekamy aż towar zamówiony przyjdzie, wtedy Żona też zrobi trochę zdjęć i pewnie się przekona :-) Na pewno się pochwalę gdy już będę go miał .


B.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
A bodajby Ci...
.. się jak najlepiej sprawował.

Czekamy na info o przyjściu paczuszki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, gratulacje z okazji powiększenia rodziny - oczywiście podszyte nutką zazdrości :-)

Muszę sobie wyliczyć, ile to będzie miesięcy na sucharach...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - naszczescie mam M 35 2.0......troche moje zapaly z 31 limited przeszly mi...
Ale i tak ci zazdroszcze...
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A ja podziwiam odwagi.... :mrgreen:

Od dluzszego czasu czaje sie na zakup kosmicznie drogiego ;-) Tamrona 28-75/2.8 i ... i jak sie naczytalem co do kwestii reklamacji i ilosci wadliwych szkiel jakie moga sie przytrafic - to teraz mam prawdziwego stracha. Czuje sie tym odrobine sparalizowany - chce kupic i boje sie...;-) Podobnie jest z Sigmami - czy Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC ma pozytywne opinie - ktos ja testowal juz?

A tutaj masz odwage wciagac szklo z B&H, z daleka i z takiego upia za oceanem ;-) . Poza tym, na forum Nikona bylo, jak ktos z naszych osobiscie doswiadczal zakupu w B&H i ....autentycznego rasizmu, gdy byl u nich w biurze osobiscie...
Gratuluje odwagi ! :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tok'Ra, z całym szacunkiem, ale nie porównuj Tamrona do Limiteda... z resztą te Tamrony słynęły z bardzo nierównych serii (sam miałem całkiem dobrego).

A test Sigmy 17-70 masz tu: http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=14
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, akurat nierównosci wykonania sie nie boje, a co do transportu - UPS to solidna firma, jak cos spieprza to mnie to tak mocno nie zaboli. Co do gwarancji - uparlem sie na czarnego a takich nie ma Europie, zreszta licze na to ze gwarancja bedzie worldwide.

Fafniak, wlasnie dlatego biore 31m/1.8 - bo potem bym sie juz na niego nie zdecydowal :-P
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Och - nie smiem nawet porownywac - bo nawet nie smiem pomarzyc - nie bardzo na takie szklo bedzie mnie stac kiedykolwiek - smiem tylko popodziwiac odwage. Poza tym - boje sie jako poczatkujacy stalek - szczegolnie tych waskich. Swoja droge - znowu mam do myslenia - Tamron czy Sigma....Sigma czy Tamron :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, kilkanascie lat temu mialem dwie stalki i dobre body 6x7 (czy jakos tak, juz nie pamietam - Pentacon) i swietnie sie bawilem. Teraz nie boje sie stalek :-D
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
czy Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC

Ja też czasem myślę o tej sigmie - jest teraz na allegro z mocowaniem Pentaxa - sklep w Sopocie. Pytałem ich czy mają go fizycznie - mają i można się z nimi umówić na "pomacanie". Ja mam daleko (~700km) ale może Ty masz blizej.

No ale to wątek o limtedach.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Podobnie jest z Sigmami - czy Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC ma pozytywne opinie - ktos ja testowal juz?

na necie mnostwo pozytywow (takze jesli chodzi o mechanike, bo co ciekawsze to nie jest zadne ex), ostrosciowo lepiej niz kit (ostatnio widzialem papierowe fotki, nie 'szopowane' glownie z krotkiego konca), zakres fajny, troche szkoda ze ciemnieje przy tych 70mm
Tok'Ra napisał/a:
A tutaj masz odwage wciagac szklo z B&H, z daleka i z takiego upia za oceanem ;-) . Poza tym, na forum Nikona bylo, jak ktos z naszych osobiscie doswiadczal zakupu w B&H i ....autentycznego rasizmu, gdy byl u nich w biurze osobiscie...

moze probowal cos kupic...w niedziele;], poza tym oni nie specjalnie lubia klientow ktorzy pytaja o roznice w bokehu itp:) - tzn liczy sie klient, ktory wie czego chce a nie dopiero sie przymierza i ma mase pytan. Znajomy odradzal kupowanie u nich uzywek (maja 'troche' optymistyczna skale stanu faktycznego). O paczke z bh nawet na wieksze odleglosci bym sie nie martwil, moja lampa+konwerter+male szkielko stanowily pakunek jak od malego TV;]. Poza tym zawsze wszystko na czas, bez wciskania kitu i wagonu niepotrzebnych bzdetow - takie byly moje doswiadczenia. Owszem tani nie sa:|, ale tez sporo maja on stock a nie tylko w ofercie.
pozdrawiam
kp
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
moze probowal cos kupic...w niedziele;]


raczej w sobote :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
klimecki napisał/a:
moze probowal cos kupic...w niedziele;]

raczej w sobote :-D

...albo w piątek po południu...

Korci mnie czasami, żeby zrobić zdjęcie w takiej np. Adoramie / B&H i zaprezentować Wam, jak wygląda typowy fotograficzny sklep nowojorski. :-)

Znacie "Skrzypka Na Dachu"?
No to jest może trochę nowocześniej, ale klimaty podobne :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Znacie "Skrzypka Na Dachu"?
- chodza po belkach sufitowych :shock: :shock: :shock: :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Tu byl taki temat o kupowaniu w B&H http://tinyurl.com/ya8cpo
W sumie to ciekawy sklep musi byc... taki nowoczesny folklor :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Korci mnie czasami, żeby zrobić zdjęcie


Chętnie byśmy zobaczyli jak to wygląda.
Jeszcze chętniej bym to zobaczył na żywo, tylko mogło by się skończyć eksmisją z domu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Korci mnie czasami, żeby zrobić zdjęcie

Jeszcze chętniej bym to zobaczył na żywo, tylko mogło by się skończyć eksmisją z domu.

Gdyby była opcja uzyskania azylu w B&H, myślę, że warto byłoby tą eksmisję rozważyć ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Na razie ograniczę się do pojedynczego zakupu w Adoramie :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Właśnie dostałem wiadomość z B&H
We are pleased to inform you that the following order has been shipped

:mrgreen:

[ Dodano: 2006-11-06, 15:06 ]
No, paczka juz w domku :mrgreen: Odpakuje i zaloze na swojego DSa po powrocie z pracy, ale nie wiem czy uda mi sie przed weekendem zrobic jakies fotki (jak mi potomstwo pozwoli to wczesniej popstrykam w domku, przy zarowkach)... a moze wezme ze soba do pracy? W kazdym razie, zaloze nowy watek z wrazeniami :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach