gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dlaczego jest mało obiektywów Pentax-a na rynku :-)
Przeglądałem sobie wątki na Dpreview i znalazłem odpowiedź na pytanie, dlaczego trudno jest zdobyć niektóre spośród manuali na rynku wtórnym. Po prostu mają zbyt dużą wartość kolekcjonerską i ludziom ciężko się z nimi rozstać. Ale żeby mieć w kolekcji 4 obiektywy SMC-A 1:1.2/50mm :shock: i nie podzielić się nimi z innymi :oops:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, to juz sie nazywa choroba, nie sposob tego nazwac inaczej...
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale ludzie maja problemy...sorry, ale tez nie wytrzymalem.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
tak... jak podejrzewam jest to tylko jego kolekcja 50-tek... a co z reszta ogniskowych ;)
pzdr
Grzesiek
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Re: Dlaczego jest mało obiektywów Pentax-a na rynku :-)
gebi napisał/a:
Ale żeby mieć w kolekcji 4 obiektywy SMC-A 1:1.2/50mm :shock: i nie podzielić się nimi z innymi :oops:


Ale SMC-M 1,7 nie ma :-D Ale mogę zamienić na jeden z tych czterech :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek ;-)
 
andpan  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
Dlaczego jest mało obiektywów Pentax-a na rynku :-)


Ale chyba jednak coś w tym temacie drgnęło. Być może ktoś już informował, a ja nie doczytałem. Na wszelki wypadek podaje linki do sporego (moim zdaniem) wyboru obiektywów:
DA, D FA,
FA ,
FA J
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
ryve napisał/a:
a jeszcze jak ktos znajdzie cos takiego ze szklami "SMC Pentax-A" i "SMC Pentax-M", to juz bede w pelni szczesliwy. ale cos mi mowi, ze nie ma tak dobrze...

Jak łatwo można człowieka uszczęśliwić :-)
Proszę bardzo: SMC Pentax-A 1:1.2/50mm za jedyne 3900zł :-)
Link do sklepu

są jeszcze trzy inne manualne obiektywy ze stykami (dwa zmiennoogniskowe i jeden A* 200mm/f4), niestety SMC-M nie ma, ale jeśli interesują Cię nówki to te cztery może na razie wystarczą, a później poszuka się dalej :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach