szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
  Wikipedia
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bardzo przyjemnie :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pod tym linkiem, który podałeś na początku jest Nikon. Powinno być to. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentax
szpajchel napisał/a:
Powinno być chyba, że to Asahi, ale co tam.

Fakt, co tam. To i tak nic w porównaniu do artukułu w Chip Foto Video o szkłach M42, w którym autor wymieniał obiektywy firmy Takumar :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lepiej nie wspominaj o Chip Foto Video. W ostatnim numerze na cała stronę tytułową krzyczy artykuł o nowych cyfrówkach. W środku porównanie. Pomijając kompakty. Nowe DSLRy. I co mamy? Ofkors Canona, Nikona, Sony, Olka, a nawet Samsunga. Niestety, Kasetki jakoś nie można uświadczyć. Sorry, ale dla mnie to już jest jawna amatorszczyzna i kpina.
I Marcin nie próbuj mi po raz kolejny ich usprawiedliwiać, że są zapracowani i nie mają czasu.
Nie chce mi się już o tym pisać...

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na pl.rec.foto.cyfrowa tłumaczą się, że nie dostali aparatu od dystrybutora... i nie nie bronię ich. Kto napisał "firma Takumar" w artykule o fotografii - jest ewidentny głąb.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bidulki nie dostali od dystrybutora......pewnie nawet specjalnie sie o to nie starali....sorka ale tez sie wkurzylem bo czas do testow mieli baaardzo dlugi....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślę, że nie chodzi o to, czy się starali, czy nie. Dla mnie to zaczyna zahaczać o olewanie konkretnej marki. Bo w końcu ile można? Jeżeli czasopismo aspiruje do miana obiektywnego, to by kufa tę Kasetkę sami z linoleum i brystolu skręcili miast tłumaczyć się jak w gimnazjum.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Michu napisał/a:
fkors Canona, Nikona, Sony, Olka, a nawet Samsunga.


...nawet dwa samsungi. Też mnie to wkurzyło.

Fafniak napisał/a:
bidulki nie dostali od dystrybutora


biorąc pod uwagę apollo istnieje taka możliwość
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czasopismo tematyczne ma na celu przedstawiać to co jest na rynku. Akurat dostępności K100D nie brakuje, więc niech się nie tłumaczą. Poza tym, kto powiedział, że aparaty na testy pobiera się wyłącznie od dystrybutora???????? Obiektywnie testy wykonuje się tym, co jest na rynku, a sprzęt dostarczany od producenta moze być nieobiektywnie rasowany (czy któras firma samochodowa daje na testy najuboższą wersję? nie! dają te z lepszym wyposażeniem-a przecież nie sprzedae się ich najwiecej, bo po co byłyby te tańsze?) Analogicznie aparaty - może nie podrasujesz, nie powiększysz bufora przed testami, ale sposób dostarczania i czas udostępnienia sprzętu jest moim zdaniem elementem zdecydowanie wpływającym na ocenę. Powiedzcie sami-jesli
1)firma X dala wam sprzet za np. 4kPLN na tydzień, do tego szkła za kolejne 4kPLN i brak limitów-bo niby jakie?
2)firma Y udostępniła sprzęt za podobną cenę 4kPLN, ale do tego szkła kitowe, z zastrzeżeniem, że sprzęt musi wrócić za 36h do dystrybutora
-kogo bardziej lubicie??? Ja uśmiechałbym się do tych X - za pół roku znów coś dadzą, znów za friko porobię zdjęcia fajnym sprzętem, a jak ich nie obsmaruję za bardzo, to jeszcze mi może przedłużą czas "testowania"...
Pozdraiwam beta-testerów
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
Czasopismo tematyczne ma na celu przedstawiać to co jest na rynku. Akurat dostępności K100D nie brakuje, więc niech się nie tłumaczą. Poza tym, kto powiedział, że aparaty na testy pobiera się wyłącznie od dystrybutora????????

100 % racji. CFV jest robiony we Wrocławiu. Wystarczyło przejść się do sklepu przy Odrzańskiej, gdzie Kasetka leży w gablotce (nawet jechać nie trzeba, bo to rzut beretem od redakcji). Założę się, że do testów chętnie by pożyczyli (tym bardziej, że mają tam wypożyczalnię obiektywów Sigmy) reklamując przy okazji własny biznes. A tak to po prostu czyste lenistwo ze strony redakcji.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
wniosek taki, ze to japonczycy dzierza w dloni narzedzia do produkcji fot - kilka firm pochodzi z japoni wlasnie.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
A w innej wersji Wikipedii m.in. takie hasło:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pentax_K10D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdzie my jesteśmy? A, w Hyde Parku - no to polecam uncyclopedię.
Np: http://uncyclopedia.org/wiki/Poland i wiele innych

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach