pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Bagnet KAF a nowe obiektywy
Jako że nie każdy czyta giełdę, a i problem tam przezemnie opisywany jest bardziej do tego działu, więc zakładam wątek. W archiwum znalazłem tylko enigmatyczne stwierdzenie, że powinny działac nowe obiektywy z bagnetem KAF. Problem jest następujący:oglądałem i macałem SF10 i miałem problem z AF z Sigmą 70-300 APO DG Macro. Aparat działał ładnie z jakimiś FAJami 35-80 z innych korpusów, mój obiektyw z innymi korpusami też ładnie działał(MZ-50), a z tym nie chciał :/
Czy problemem może być bagnet, czy tylko ten egzemplarz nie chciał się polubić z moim obiektywem (niewystarczająco dobrze zwierające się styki) ?

Pytanie w związku z chęcią kupna SFXn. Będzie służył mi z 28/2,8 i 70-300. Na razie. Potem może 12-24/4 (Pentax lub Sigma) i na pewno 50/1.4 jak już będzie mnie na nie wszystkie stać.

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawelek-79, co to znaczy, że obiektyw "nie działał"?

Autofokus nie działał? Przeniesienie przysłon?
Na czym polegał "problem z AF"? Obiektyw w ogóle nie reagował? Czy nie ostrzył we właściwy punkt?

Przy używaniu korpusu KAF nie powinno być problemów z nowymi obiektywami, bo de facto nowe obiektywy też mają bagnet KAF (KAF2 jest w nielicznych).

Z tym że przy SFXn/SF1n, o ile dobrze pamiętam, jest jeszcze jeden szkopuł - w trybach Av i M przysłonę dobiera się pierścieniem przysłon na obiektywie (chyba nie ma sterowania z korpusu) - przydadzą się obiektywy z pierścieniem przysłon.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Jakby nie było już około 20 lat minęło... W tej chwili Sigma nie przejmuje się kompatybilnością z najstarszą serią korpusów AF Pentaksa. Pewnie przyjęli, że rozpadły się już ze starości, albo że nikt nie będzie już ich chciał używać :evil: Wyjaśnienie znajdziesz w tej tabeli http://miniurl.pl/39189
Czyli mówiąc krótko: aktualnie oferowane obiektywy oznaczone odsyłaczem #3 nie będą działać z serią SF bo nie! :-/
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mig-37 napisał/a:
Czyli mówiąc krótko: aktualnie oferowane obiektywy oznaczone odsyłaczem #3 nie będą działać z serią SF bo nie!


Hmm. Wielka szkoda. Spodobał mi się ten SFX. Ale jeśli perspektywą jest użycie manualnego korpusu, to chyba nie taki problem. Mam nadzieję, że poza AF działa reszta funkcji??
" Pentax mount lenses cannot be used with SF series AF cameras"
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Und hier ist der Hund begraben! Nie wiem. Na chłopski rozum przymykanie przysłony powinno działać i informacja o ustawionym otworze względnym też powinna być przesyłana... Ale póki nie wepniesz takiej Sigmy do np. Super A, to pewnie się nie dowiesz
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mig-37 napisał/a:
Und hier ist der Hund begraben!

A konkretnie tu http://miniurl.pl/39189 jak podałeś. Dostałem list od sprzedawcy i mówi, że mu współpracuje z kitem 18-55 :-o
Ale ja szukam korpusu do Sigmy i ewentualnie w przyszłości czegoś jeszcze, a tu taki kwiatek ze strony Sigmy. Na razie nie mam forsy na bawienie się w zmiany obiektywów(sprzedaż Sigmy a kupno np. Tamrona). A opcja korzystania z wyboru przysłony z korpusu bardziej mi odpowiada niż wybór na obiektywie, chociaż nie ma to takiego znaczenia. Podoba mi się SFX z kilku innych powodów. :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach