iso50  Dołączył: 06 Gru 2006
Poszukuję info o korpusie Chinon CP7m
Przegooglałem, ale oprócz kilku technicznych wzmianek nie ma za dużo o nim. Interesują mnie opinie uzytkowników bo instrukcje mam.
Może ktoś ma FotoKurier 11/1992? Tam była recenzja tego aparatu
 
Borsuk  Dołączył: 19 Kwi 2006
Posiadam takowe cudo. Sympatyczny, dosyć duży, zmotoryzowany, elektroniczny, manualny korpus. Z ciekawostek: samowyzwalacz regulowany w zakresie 10s-90min i coś w rodzaju programów (nigdy z tego nie korzystałem).
Jeśli interesują Cię gabaryty to jak wrócę do domu mogę go postawić koło MES-a i cyknąć poglądowe foto.
Wizjer jest bardzo dobry, drabinka czasów pięknie świeci, ale nie ma korekcji dioptrycznej - przy poważniejszej wadzie wzroku pozostaje tylko pstrykanie w brylach, albo jakaś nasadka (lupa? muszla?) z korekcją.
Trochę o wadach: brak podglądu głębi ostrości, brak spota, motor trochę hałasuje (straszy mi koty kiedy je portretuję ;-) ).
Lepszym wyborem jest bardziej wypasiony Ricoh XR-X3pf.

Więcej informacji znajdziesz w archiwum pl.rec.foto, gdzie kilka lat temu wielokrotnie polecano ten korpus (oraz wspomnianego Ricoha) i przy okazji pewnie padły jakieś użyteczne informacje.
 

iso50  Dołączył: 06 Gru 2006
A jak wygląda kwestia niezawodności i trwałości? Czy wzorem swych starszych braci (Miałem Revueflexa SD1-Chinon CS4 i Revueflexa SC2) jest równie "niezniszczalny"?
 
Borsuk  Dołączył: 19 Kwi 2006
Te starsze revueflexy/chinony to metalowe korpusiki, a cp-7m ma szkielet metalowy i plasticzaną obudowę, więc nici z wbijania nim gwoździ, ale nic w nim nie trzeszczy i jest solidny.
Co do niezawodności to mogę powiedzieć tylko: ze wszystkich znanych mi egzemplarzy (1 szt.) żaden nigdy nie zawiódł :-D .
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ja mam i chwale bardzo - olbrzymi wizjer, wszystko na przyciski ale jak sie przyzwyczaisz to obsluga intuicyjna, niezawodny i niezniszczalny - moj lezal kilka lat nieuzywany i zasniedziaal eletronika - po przeczyszczeniu dziala jak nowy
swiatloierz zawsze ustawiam na +0,5 nie wim czy to wada czy moje widzimisie ale wg mnie tak lepiej zdjecia wychodza,
dzial na 4 paluszki i po prawdzie zapomnialem kiedy je ostatni raz wymienialem
tani i dobry

[ Dodano: 2008-03-27, 00:55 ]
iso50, a instrukcje masz w formie elektronicznej?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
iso50, już kupiłeś czy dopiero masz zamiar? :)
 

iso50  Dołączył: 06 Gru 2006
diplodok
Instrukcję zassałem sobie z butkusa:
http://www.butkus.org/chi...hinon_cp-7m.pdf

Nemo
Trafiłem na Allegro za 35 zł, podobno wszystko sprawne:
http://www.allegro.pl/ite...ly_aparat_.html
http://archi.inos.int.pl/db/item335503327_1.html
i lada dzień ma do mnie przyjść. :)

[ Dodano: 2008-04-01, 10:31 ]
Dotarł do mnie. Czy Możecie mi przyblizyć niuanse związane z czasem B oraz trybami P (creative i action)
Czy aby korzystać z czasu B muszę mieć wężyk z blokadą?
Czy aby korzystać z trybu P musze ustawić przesłonę na max (jeśli nie mam opcji automat na obiektywie)?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach