sth2biker  Dołączył: 25 Mar 2008
[K100D] Mały problem z body ?
A więc tak, dzisiaj zamnotnowalem do swjego k100ds 50tke heliosa z przejsciowka,no i od samego poczatku nie chciala ona wejsc,a wiec wcisnalem przycisk do wykrecania obiektywu i wlozylem moja 50tke. Gdy ja wyjalem zauwarzylem ze jeden z bolcow do blokowania obiektywu wbił sie do środka i nie chce wyjść.


I teraz pytanie co z tym zrobic ? Zostawić tak jak jest i się nie przejmować ? Czy może macie jakiś pomysł jak to naprawić ?
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
sth2biker napisał/a:
jeden z bolcow do blokowania obiektywu wbił sie do środka

To oznacza, ze twoj kitowy obiektyw teraz nie blokuje sie w korpusie? Raczej nie mozesz tak sprawy zostawic. Wciskanie tego bolca nie powinno powodowac jego blokowania, przeciez jest on wciskany podczas zakladania obiektywu. Moim zdaniem to sie kwalifikuje na serwis. :-|
 
Borsuk  Dołączył: 19 Kwi 2006
sth2biker, to nie jest bolec, to jest napęd autofocusa. Gdy przełączasz się na manualne ostrzenie to on chowa się do wnętrza obudowy. Przesuń wajchę na AF.S lub AF.C to powien wyjść.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Sorki, że pytam ale na tym mały zdjęciu nie widzę, a chciałbym wiedzieć taką podstawową sprawę: w jakiej pozycji masz ustawiony przełącznik AF/MF? Bo jeśli MF to to jest przeniesienie napędu autofokusa i jeśli się nie mylę powinno być schowane (nie mam korpusu przy sobie, a jakoś nie zwracałem na to specjalnie uwagi). Jeśli po przełączeniu na AF nadal się nie wysuwa to sorki za głupią diagnozę :-/

[ Dodano: 2008-04-02, 16:00 ]
Borsuk napisał/a:
Przesuń wajchę na AF.S lub AF.C to powien wyjść.

W K100D ta pozycja jest w menu i raczej nie wysunie bolca ;-)

Kurczę spóźniłem się z odpowiedzią :-)
 
Borsuk  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
W K100D ta pozycja jest w menu i raczej nie wysunie bolca

Dopiero zauważyłem, że temat dotyczy k100d :-) , no ale tak czy siak, włączenie na powrót autofocusa radośnie wysunie śrubokręt.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
odkręć te 5 śrubek i zobacz czy sprężynka sie nie zakleszczyła.

[ Dodano: 2008-04-02, 16:35 ]
tylko ostrożnie zęby nie urwać jakiegoś przewodu.
Jak odkręcisz delikatnie wyjmuj bagnet i obserwuj czy jakiś przewodów nie naciągasz.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Grizley napisał/a:
odkręć te 5 śrubek i zobacz czy sprężynka sie nie zakleszczyła.

[ Dodano: 2008-04-02, 16:35 ]
tylko ostrożnie zęby nie urwać jakiegoś przewodu.
Jak odkręcisz delikatnie wyjmuj bagnet i obserwuj czy jakiś przewodów nie naciągasz.


:O:O ja to bym sie bał :D w takim razie "połamanie śrubokręta!"
 

sth2biker  Dołączył: 25 Mar 2008
Przełącznik miałem na AF. Obeszło się bez rozkręcania, podważyłem szpilką od spodu i wyszedł do góry.Nie wiem o co chodzi ale mam nadzieje, że to był tylko pojedynczy przypadek.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wczoraj był 1 kwietnia, a Wy tu takie żarty suniecie.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Pentagram, mozesz jaśniej jakie żarty ? :idea:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
sth2biker napisał/a:
Nie wiem o co chodzi ale mam nadzieje, że to był tylko pojedynczy przypadek.


Na przyszłość przestawiaj ten przełącznik AF/MF w pozycje MF przed zamontowaniem obiektywu na przejściówce. Wtedy ten "śrubokręcik" napędu autofocusa będzie cały czas schowany w obudowie. Akurat tak jest w Heliosie, że po założeniu przejściówki wypada on w miejscu śrub, którymi z tyłu skręcony jest obiektyw i po prostu o jedną z nich zahaczyłeś.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Cytat
:O:O ja to bym sie bał :D w takim razie "połamanie śrubokręta!"

przecież to nie bomba nie wybuchnie :-D
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
A skąd wiesz, że nie wybuchnie albo nie ucieknie ci jakaś część? :D
Zresztą jak ucieknie to można później gdzieś ją odnaleźć i z czasem uskładać takich części więcej na nowy aparat:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach