matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Setka, kolorowa, dobra, jaka?
No właśnie... Jaki dobry negatyw ISO 100/21 byście proponowali? Do zdjęć "podróżniczych" - czyli trochę budynków i innej architektury, trochę krajobrazów z gór i znad morza, trochę lokalnego kolorytu w mniej lub bardziej egzotycznych miejscach...
W sumie wybór sprowadziłby się do Fuji Superia Reala 100 vs Kodak Porta 100. Kodak jest cieplejszy, daje kolory chyba troszkę bardziej nasycone i takie "cukierkowate" - i w sumie mi to odpowiada. No i jest 4zł tańszy na rolce ;-) A Reala wiadomo - wierne oddanie barw, szczegółowość itd...
Dość istotne jest przy okazji, żeby się "łatwo skanował" :roll:




A może w ogóle olać negatywy i tylko w Sensii robić? (akurat mam trochę w lodówce).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Hmmm.... nie wiem jak Portra VC wychodzi w sloncu.. Bo przy pochmurnej pogodzie jest FENOMENALNA. Przy sztucznym takze. Skanuje sie doskonale. Ale to 400-ka.

Fuji skanuje mi sie o wiele trudniej, szczegolnie dawny NPS i NPC (teraz jest 160S i 160C - moze lepiej sie skanuja?).

A w ogole to jest jeszcze Provia...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Provia jest, ale tej nadmiaru w lodówce nie mam. Za to ma jeszcze kilkanaście rolek Sensii "od flooda" :-> Faktycznie, Portra 400 skanuje się nieźle - ale mnie o 100 chodzi (chyba już jej nie produkują, bo widzę tylko 160?). W sumie ze dwie rolki na tej setce wyspstrykałem i mnie się podobało. Tylko wtedy nie miałem jeszcze skanera, więc nie wiem, jak się skanuje. Z kolei jak skanowałem Realę to jeszcze nie umiałem kompletnie skanować (to jedna z pierwszych rolek, jakie skanowałem), a odbitek nie porobiłem i sam nie wiem... Bo efekty były delikatnie rzecz ujmując - tragiczne ;-)
No i dalej nie wiem, czy lepiej Realę, czy Kodaka :-P Pewnie wezmę oba i sam przetestuję. Jeśli żadnych miarodajnych opinii nie dostanę, ech....
Albo się skończy na Farbwelcie za 1,35 z allegro. Tylko Koleżanka Małżonka ostatnio na ziarno narzekała - faktycznie jak na 100 to dziwnie duże wyszło. Choć na innych sztukach to mi jakoś niekoniecznie przeszkadzało. Pewnie znowu kwestia skanowania :-?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Reala !

Reala jest najlepsza. ale - ziarni b.mocno jak na setke, zdziwiłem się i nawet kiedyś tu się pytałem o to (ale zdjęcie było cycków więc zamiast odpowiedzi tylko głupie dowcipy dostałem :) )

-> dziś jestem pewien że to ziarno to kwestia gównianego wywołania, po prostu trzeba by samemu wywołać tj Alkos pokazywał sample, kolory śliczne i ziarno w odpowiedniej ilości

kolory w każdym razie - bajka, skanowanie - łatwizna - w porównaniu do nieszczęsnych nps'ów.

no i kolejny plus - tania jest.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
kolory śliczne


fotoszop :-P

guerilla napisał/a:
ziarno w odpowiedniej ilości


6x6 :-P :-P :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ale reala jest bez jaj...

Taka Portra np. jak tylko zlapie w zasieg jakis mocny kolor, to pieknie go podbija. W sensie w okol szara betonowa kupa a tu cos kolorowoego, ze az bije po oczach :-D

I znow Flicker ;-)









To 400vc.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
drugiemu nie wierze. jedzie fotoszopem na kilometr.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
pierwsze też zresztą,

Dan, a masz jakieś własne skany może.. ?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
Dan, a masz jakieś własne skany może.. ?

Pewnie, tu:
http://manufactura.home.p...p=211155#211155

Dzis zeskanowalem druga rolke, wrzuce cos zaraz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach