milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Powiekszenia - porady i sztuczki!
Pyt 1.
Jak uzyskac czarna winiete pod powiekszalnikiem?
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Ja swoją próbowałem przez maskowanie. Wyciąłem owal i zgrabnymi ruchami machałem na odpowiedniej wysokości, by przejścia wyszły łagodne. Nawet byłem z efektów zadowolony.

[ Dodano: 2008-04-03, 21:31 ]
Oczywiście naświetlałem "extra czasem" (pod maską miałem naświetlone optymalnie).
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
costa, tak to ja tez pomyslalem. ... Dodam ze chodzi mi o 6x6. Sa jakies inne metody?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
Dodam ze chodzi mi o 6x6. Sa jakies inne metody?
Obiektyw 50mm do malego obrazka :-P Zaraz..... ale wtedy bedziesz mial biala ;-)

A moglbys dokladniej opisac co masz na mysli pod pojeciem winieta?

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Zaraz..... ale wtedy bedziesz mial biala ;-)


No wlasnie :)

dzerry napisał/a:

A moglbys dokladniej opisac co masz na mysli pod pojeciem winieta?


Tak standardowo, zaciemnione narozniki...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
To tylko tak jak pisze Costa. Chyba, ze na odwrot, najpierw.wytnij odpowiednio mniejszy prostokat z zaokraglonymi rogami i ustaw go gdzies w polowie drogi do obiektywu, zeby cien byl nieostry i naswietl sama winiete lekko ruszajac papierem. Tutaj musisz niestety pare kartek poswiecic. Gdy juz masz naswietlona winiete, wtedy naswietlasz zdjecie wlasciwe.

Pozostaje pytanie. Po co? :-P Takie rzeczy to se mozesz w lajtroomie dorobic ;-)

dz
 

D.M.M.  Dołączył: 20 Cze 2007
Ostatnio robiłem coś takiego. Wyprofilowałem odpowiednio do moich wyobrażeń róg tekturki do maskowania i naświetlałem każdy z rogów odbitki osobno. Efekt bardzo dobry.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
D.M.M. napisał/a:
Ostatnio robiłem coś takiego. Wyprofilowałem odpowiednio do moich wyobrażeń róg tekturki do maskowania i naświetlałem każdy z rogów odbitki osobno. Efekt bardzo dobry.


O! To jest pomysl :)

dzerry napisał/a:
Po co?


Obiecalem komus odbitke, a z winieta wyglada ladniej :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach