P@blo  Dołączył: 04 Kwi 2008
K10D hot pixel na LCD
Witam,

Piszę po raz pierwszy na tym forum choć wcześniej je przeglądałem. Dzięki forum zdecydowałem się na zakup Pentaxa K10D. Aparat zakupiłem w sklepie internetowym. Ze strony sklepu wszystko zostało załatwione bardzo szybko, w środę zamówienie, w czwartek miałem aparat. Dopiero po kilku zrobionych zdjęciach zauważyłem, że na ekranie LCD mam jednego gorącego piksela. Nie jest to bardzo denerwujące, ale widać go na ciemnym tle. Dzwoniłem dziś do sklepu i niby mam prawo zwrócić aparat w ciągu 10 dni. Ale na swój koszt. I tutaj mam pytanie do użytkowników forum. Czy jest sens zwracać aparat i żądać nowego egzemplarza? Czy może jest jakiś sposób żeby ten piksel naprawić?

Pozdrawiam!
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Re: K10D hot pixel na LCD
P@blo napisał/a:
Czy jest sens zwracać aparat i żądać nowego egzemplarza?


nie.

P@blo napisał/a:
Czy może jest jakiś sposób żeby ten piksel naprawić?


nie.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
P@blo: wybor nalezy do Ciebie.. zapytaj jeszcze raz sam siebie: jest to denerwujace? jesli tak, to wymien i juz - koszty przesylki sa przeciez niezbyt wygorowane...
 

P@blo  Dołączył: 04 Kwi 2008
Tak mi się wydaje, że to nie jest cały piksel tylko jeden z subpikseli. W dzień prawie go nie widać, na jaśniejszym zdjęciu wcale. Z tego co czytałem na internecie to takie piksele mogą wrócić do normalnej pracy. Trzeba je tylko zmusić zmieniając im szybko jasność. Akurat ten egzemplarz oprócz tej wady wszystko inne ma w porządku. Następny może mieć coś bardziej wadliwego :-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
P@blo napisał/a:
Następny może mieć coś bardziej wadliwego :-)


np. matrycę
 

P@blo  Dołączył: 04 Kwi 2008
Akurat matrycę dziś sprawdziłem. Ustawiłem czas 30 sekund przy zamkniętym deklu na obiektywie. Cały obszar był na szczęście jednolicie czarny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
[ Dodano: 2008-04-05, 11:46 ]
bo masz redukcje szumow wlaczona przy dlugich czasach :-P
 

P@blo  Dołączył: 04 Kwi 2008
To jak w takim razie najszybciej i najlepiej sprawdzić matrycę? Bo jeśli na niej coś znajdę to już będzie argument do wymiany. A muszę podjąć decyzję do jutra bo w poniedziałek wyjeżdżam na dłużej.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
P@blo napisał/a:
To jak w takim razie najszybciej i najlepiej sprawdzić matrycę? Bo jeśli na niej coś znajdę to już będzie argument do wymiany. A muszę podjąć decyzję do jutra bo w poniedziałek wyjeżdżam na dłużej.

Nie przejmuj się - wygląda na to że masz wszystko sprawne. No chyba że faktycznie szukasz powodu do reklamacji ;-)

Jak masz chwilę to po pstrykaj kilka zdjęć - nie testowych, tak po prostu w domu i na około. Przy różnych parametrach ekspozycji. Sprawdź czy działa i prawidłowo podświetla się każdy z punktów autofocusa - bo to dość skomplikowany układ w pentaksach, sprawdź czy przymyka Ci przysłonę do wartości roboczej przy podglądzie głębi ostrości i co Ci tam jeszcze do głowy przyjdzie. Jak nic nie zauważysz niepokojącego w funkcjonowaniu i na zdjęciach, to nie masz się czym przejmować.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
A matrycy nie sprawdzaj bo przerazisz się ilością hotów na długich czasach :-P (gdzieś był wątek na forum poszukaj)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach