perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
"miękki" przycisk spustu w cyfrach... (problem?)
k100d ma jakby zbyt "miękki" spust.

powinien być dwupoziomowy - 1) ostrość 2) strzał.

tymczasem odnoszę głupie wrażenie że spust na pierwszy poziom (czyli AF) wciska się ciut głębiej niż wcześniej (a na pewno bardziej "miękko")

Mojemu koledze w EOSie 400D spust działa już "jednopoziomowo", jednocześnie ustawiając ostrość i robiąc zdjęcie... tzn. można domniemywać żbyt to efekt za mocnej eksploatacji przycisku.

czy takie coś obejmuje gwarancja?

jeśli na przykład nie obejmuje, to czy gdybym zaniósł do naprawy do jakiegokolwiek serwisu - nie utracę gwarancji na aparat?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Mam taki sam problem w Panasoniku FZ-30, serwis stwierdził, że przecież zdjęcia robi, więc jest sprawny.
Obawiam się, że Apollo może tak samo Ci odpowiedzieć.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Oglądając K10D w sklepie kilka dni temu zauważyłem dokładnie to samo. Jestem przyzwyczajony do wyraźnie dwupoziomowego spustu, bo moja manualna małpka tak ma. To wygodne. A w Pentaxie to jakoś zbyt płynnie to działa. Granicy trzeba się nauczyć.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
fiabesque, tu nie chodzi o to że tak mają nowe egzemplarze... ja mam go pół roku i przycisk jest po prostu przeze mnie zajechany...

Strach myśleć co z tym przyciskiem będzie za następne pół roku.

Chodzi mi o to czy to jest traktowane jako uszkodzenie mechaniczne sprzętu, czy jako wada.

Bo nie wierzę że tak jest w kazdym aparacie :roll:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
perl, jak głęboko Ci się chowa spust? U mnie jak zaczyna łapać AF, to jest on na równi z pierścieniem którym włączasz aparat.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl, mialem takie samo wrazenie - ale to dawno bylo. Spust w k10 jest bardzo miekki - w porownaniu do DS/DL, ale bardzo szybko mozna sie do niego przyzwyczaic i po jakims czasie wygoda identyczna jak dawniej ;]
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ale jeśli wciska z największą delikatnością, powoli, a i tak ostrzenie jest w tym samym momencie co zwolnienie migawki, to coś jest nie tak, panowie. ;-)

Ja się chyba przestawię na AF uruchamiany przyciskiem AF...
 
gotiger  Dołączył: 02 Mar 2008
perl, moja kasetka także ma miękki spust, dużo miększy niż np. Fuji S5600, ale można się przyzwyczaić. aparat ma już 1,5 roku i sporo na liczniku, mimo to spust chodzi jak powinien (porównywałem z nową kasetka) :roll:

Cytat
Chodzi mi o to czy to jest traktowane jako uszkodzenie mechaniczne sprzętu, czy jako wada

ja podejrzeważ, że jest to jakaś wada, bo raczej nie tłukłeś w niego czym i jak popadnie ;-)
napisz lub zadzwoń do serwisu i zapytaj się czy GW to obejmuje :roll:
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
perl napisał/a:
Chodzi mi o to czy to jest traktowane jako uszkodzenie mechaniczne sprzętu, czy jako wada.
Mechaniczne zużycie.

perl napisał/a:
Bo nie wierzę że tak jest w kazdym aparacie :roll:
Nie w każdym - w jednych przycisk zachowuje swoją użyteczność dłużej (przycisk oparty o sprężynkę), w innych krócej (przycisk na gumce).
W większości tańszych aparatów stosuje się gumki.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Zdano napisał/a:
Mam taki sam problem w Panasoniku FZ-30, serwis stwierdził, że przecież zdjęcia robi, więc jest sprawny.

Dziwny serwis. Z pewnością w instrukcji do tego panasonika jest gdzieś napisane o dwustopniowym działaniu spustu. Jeśli sprzęt nie działa zgodnie z instrukcją, to znaczy, że nie jest sprawny, nie?
(Oczywiście nie chodzi o to, żebym nie wierzył, że tak było, bo serwisy są dziwne. Moja siostra miała niezłe przejścia z serwisem chyba panasa właśnie*, ale to nie ten temat, a poza tym już raz je kiedyś na tym forum opisywałem, więc sie nie będę powtarzał).

*edit: Sprawdziłem. To była jednak K-M, nie panas.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Spust przy łapaniu AF jest faktycznie prawie równo z aparatem. Co nie zmienia faktu, że jest zbyt miękki. Ekhmmm..... No nic, póki da się używać, będę używał. Gorzej jak się zajedzie do końca i Apollo nie uzna reklamacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach