Konrad_O  Dołączył: 09 Mar 2008
[Konrad_O] Ruiny zamku - Baszta Kowalska - w Nowym Sączu
Po raz pierwszy oddaję Wam do oceny moje zdjęcia:
1

2

 

Konrad_O  Dołączył: 09 Mar 2008
Oba zdjęcia zrobione K10D + kit. W PS wyrównałem poziomy, perspektywę i złapałem poziom (obrót zdjęcia o 2,5 - 3 stopnie), więcej PSucia nie było (crop 100%) :mrgreen:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Konrad_O napisał/a:
już naprawione.
:-B

Co do zdjęć, moim zdaniem mogą się podobać, ładną pogodę miałeś. Na pierwszym irytują mnie te lampy (czy co to) w kadrze, wybijają się kolorem.
*puf*

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na 2. puściłbym ciut więcej światła.
 

Konrad_O  Dołączył: 09 Mar 2008
Dzięki za dobre słowo, zdjęcia robię amatorsko i do tego od niedawna tym bardziej więc cieszy mnie Twoja opinia. Jeżeli chodzi o latarnie, to nie wiedziałem jak ustawić kadr żeby ich nie pokazywać a usuwanie ich w PS kłóci się z moim pojęciem fotografii (w tym przypadku plenerowej), poza tym wolę poświęcić czas na robienie zdjęć, zamiast na ich przerabianie na komputerze ;-) . Pogoda rzeczywiście była super - wczorajszy wczesny poranek.
Zapomniałem dodać w opisie, że miałem załżony na obiektyw szary filtr gradacyjny P121.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Konrad_O, jeżeli masz inne jeszcze zdjecia z tej wycieczki, to może podeślij któreś na RC? Szczegóły jak wysłać, są w tym wątku:
http://manufactura.home.p...pic.php?t=11281
 

Konrad_O  Dołączył: 09 Mar 2008
zorzyk, nowy tu jestem i na razie muszę poczytać co to "RC"
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Konrad_O napisał/a:
zorzyk, nowy tu jestem i na razie muszę poczytać co to "RC"


RAW Challenge - wysylasz RAW`a na podany przez zorzyka adres i forumowicze walcza z raw`em uzyskujac przerozne efekty ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...a efekty są publikowane w dziale Lightroom.
 

Konrad_O  Dołączył: 09 Mar 2008
OK coś podeślę, może dziś wieczorem.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Konrad_O napisał/a:
zdjęcia robię amatorsko i do tego od niedawna

Hehe - każdy kiedyś zaczynał, a widzę, że masz sporo wrażliwości. Zdjęcia dobrze sie ogląda - a o to przecież chodzi w fotografii plenerowej :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach