tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dobra fota prasowa
Znalazłem, popatrzyłem, pomyślałem, wstawiam.
Zachęcam do wstawiania fotografii znalezionych w prasie codziennej. Fotografii, które mają to coś, po czym określamy je mianem "debra fota".



fot. AFP
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
o, ja bym się nie zgodził, że jest dobra - zbyt chaotyczna, z niezbyt dobrym światłem, ja bym ją skasował, gdybym zrobił taką fotkę:-) no chyba, że przedstawia kogoś wyjątkowego lub jakąś wyjątkową chwilę...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Cobretti napisał/a:
no chyba, że przedstawia kogoś wyjątkowego lub jakąś wyjątkową chwilę...
Nie no... Fotoreporter ot tak sobie robi zdjęcia. :evilsmile: To zdjęcie z zamachu na prezydenta Afganistanu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
"Chaotycznie" łapie pięciu żołnierzy unoszących się nad ziemią. Dynamiczny kadr, syfy na matrycy... to zdjęcie pokazuje wszystko co trzeba :evilsmile:
Nie no, poważnie, uważam je za dobrą fotę! Fajnie gra perspektywa...

[ Dodano: 2008-04-28, 11:26 ]
PS Rano widzaiłem to w kiosku w formie drukowanej, może dlatego tak do mnie gada.
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007

źródło: bi.gazeta.pl
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
jeszcze taki postulat - może warto dawać nazwisko autora pod zdjęciem

to nad oponami mi się podoba:-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
jeszcze taki postulat - może warto dawać nazwisko autora pod zdjęciem

Oraz medium z jakiego pochodzi. Poza tym warto dodać kilka słów komentarza, bo nie każdy i nie zawsze będzie wiedział, o co chodzi. Fotografia prasowa jest zazwyczaj tylko ilustracją do tekstu i ma sens, moc w kontekście opisanych w tym tekście wydarzeń.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cobretti napisał/a:
może warto dawać nazwisko autora pod zdjęciem
Podanie autora/agencji to chyba oczywista sprawa.
lukas, dodałem Ci źródło! (autora nie znalazłem)

lipalipski, racja, można dodawać:-)


Co do zdjęcia z oponami - poproszę o link do artykułu, z którego zostało wzięte, bo pachnie mi fotomontażem :evilsmile:
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
dzieki tref wlasnie tez bylem w trakcie szukania, ale nic nie odkrylem :-B

nie moge znalezc linka, ale wrzuce jak sie uda.

[ Dodano: 2008-04-28, 16:20 ]
Sunnickie bojówki współpracujące z Amerykanami po zwycięstwie nad siłami al-Kaidy na przedmieściach Bagdadufot. AFP / DAVID FURST




Izraelska rakieta spada na kwatery Hamasu w Nusseirat w Strefie Gazyfot. AFP / MAHMUD HAMS



Czerwiec 2007: Libańska rodzina kryje się za bramą domu w Nahr al-Bared. Położony niedaleko obóz uchodźców palestyńskich jest ostrzeliwany przez siły rządowefot. AFP / DAVID FURST




[ Dodano: 2008-04-28, 16:21 ]
Źródło: Dziennik.pl
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
lukas napisał/a:
Sunnickie bojówki współpracujące z Amerykanami po zwycięstwie nad siłami al-Kaidy na przedmieściach Bagdadufot. AFP / DAVID FURST
Kiepskie
lukas napisał/a:
zerwiec 2007: Libańska rodzina kryje się za bramą domu w Nahr al-Bared. Położony niedaleko obóz uchodźców palestyńskich jest ostrzeliwany przez siły rządowefot. AFP / DAVID FURST
:-D Dobre!

No to kolejne.

Two Boys from West Iraq
Photo © N. Ramzi
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008


Igrzyska paraolimpijskie - WPF 2004. Autor mi nieznany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach