Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
kilka zoomów AF do oceny proszę (part II)
Zainspirowany poprzednim wątkiem również chciałem poruszyć temat zoomów ale nieco krótszych i z nieco jaśniejszej kategorii.
Porobiłem troche kitem, tamronem 28-200, sigmą 28-70 i zdecydowanie im brakuje jasności - no te 2,8 jest czasem po prostu konieczne - ze względy na głębię, lub parametry ekspozycji.
Tak więc szukam zooma 28-70 (lub nieco więcej - 90? 135?) o jasności 2,8 (najlepiej stałej) w rozsądnych pieniądzach (do 1kzł).
Czy szukać nieśmiertelnego Tamrona 28-70/f2,8 czy jest jakaś dobra konkurencja w tej kategorii?
Wolał bym szkło do małej klatki ze względu na gabaryty i wielkośc filtra.
Pentax ma coś tam wypuścić ale to chyba nie ta cena.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: kilka zoomów AF do oceny proszę (part II)
Canin napisał/a:
Zainspirowany poprzednim wątkiem również chciałem poruszyć temat zoomów ale nieco krótszych i z nieco jaśniejszej kategorii.
Porobiłem troche kitem, tamronem 28-200, sigmą 28-70 i zdecydowanie im brakuje jasności - no te 2,8 jest czasem po prostu konieczne - ze względy na głębię, lub parametry ekspozycji.
Tak więc szukam zooma 28-70 (lub nieco więcej - 90? 135?) o jasności 2,8 (najlepiej stałej) w rozsądnych pieniądzach (do 1kzł).
Czy szukać nieśmiertelnego Tamrona 28-70/f2,8 czy jest jakaś dobra konkurencja w tej kategorii?
Wolał bym szkło do małej klatki ze względu na gabaryty i wielkośc filtra.
Pentax ma coś tam wypuścić ale to chyba nie ta cena.


ze światłem 2,8 stałym nie znajdziesz nic do 1k pln, nawet tamron chyba 1300 pln kosztuje; )

ktoś na forum sprzedaje pentaxa za 700 pln wersja A 28-70:2,8-3,5 , to też doba opcja - pół działki różnicy praktycznie nie robi żadnej, chyba że na slajdach, ale nie robi się slajdów w b.kiepskim świetle więc .. :)

zdaje mi się ,że alternatywy do tamrona nie ma jednak.
16-50:2,8 raczej nie zejdzie poniżej 3k ,o ile zejdzie poniżej 5 tysięcy :D
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: kilka zoomów AF do oceny proszę (part II)
Canin napisał/a:
Zainspirowany poprzednim wątkiem również chciałem poruszyć temat zoomów ale nieco krótszych i z nieco jaśniejszej kategorii.
Porobiłem troche kitem, tamronem 28-200, sigmą 28-70 i zdecydowanie im brakuje jasności - no te 2,8 jest czasem po prostu konieczne - ze względy na głębię, lub parametry ekspozycji.
Tak więc szukam zooma 28-70 (lub nieco więcej - 90? 135?) o jasności 2,8 (najlepiej stałej) w rozsądnych pieniądzach (do 1kzł).
Czy szukać nieśmiertelnego Tamrona 28-70/f2,8 czy jest jakaś dobra konkurencja w tej kategorii?
Wolał bym szkło do małej klatki ze względu na gabaryty i wielkośc filtra.
Pentax ma coś tam wypuścić ale to chyba nie ta cena.

Za te cene jak Ci sie uda znalezc to kupisz uzywanego Tamrona 28-75/2.8, tyle ze poki co jest doscd nowy i rzadko ktos sie go pozbywa. Predzej kupisz np. Tokine 28-70/2.8 SV - tez bardzo dobre szklo, choc i Sigmy EX w wersji DF tez maja dobre opinie.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie kupuję już, zbieram na razie pieniądze
A co o tym myślicie
Sigma 24-135mm F2.8-4.5 Aspherical IF (na allegro za 700zł chyba) - trochę duży tylko
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Nie kupuję już, zbieram na razie pieniądze
A co o tym myślicie
Sigma 24-135mm F2.8-4.5 Aspherical IF (na allegro za 700zł chyba) - trochę duży tylko

To juz lepiej dozbieraj na Sigme DC 17-70/2.8-4 - zbiera bdb opinie, a bedziesz mial szerzej na cyfrze ;-)
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Czy Sigma 24-135mm F2.8-4.5 Aspherical IF ma pierścień z wartościami przysłony?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy jest jakiś problem z sięgnieciem do źródła?
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/67

Oczywiście ma.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Byłem na tej stronie, ale wprost nie pisze tam o tym. Na zdjęciu obiektyw pierścienia nie ma. Dopiero jak się ściągnie instrukcję obsługi wszystko jest jasne. Dzięki za info.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Sigma + pentax = ff/bf :-(
Niestety tego doświadczyłem :-(
no i polecam SMC 28-105 3.2-4.5 (ale miał być jasny ;-)
A i jasność sigmy można traktować raczej jako dane papierowe bo przestaje mydlić pewnie od 5.6 (tak przynajmniej było z sigmą 28-105)
na allegro jest Tokina AT-X PRO AF 27-70 / 2,6-2,8 może coś takiego ?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
A i jasność sigmy można traktować raczej jako dane papierowe bo przestaje mydlić pewnie od 5.6

Sęk w tym że nie, obiektyw ten zbiera pochlebne opinie. Oczywiście że na f2,8 będzie miękkawy ale nie jest zły.
Na allegro wystawia to szkło sklep z Sopotu. Pytałem, i mają te szkła do pomacania. Jak będę jechał do trójmiasta to tam zajrzę.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Canin napisał/a:
Sęk w tym że nie, obiektyw ten zbiera pochlebne opinie

Jakich by nie miał...
nabrałem takiej niechęci do sigmy... no i postanowiłem sobie że będę starał się uchronić przed tym tylu pentaxsiarzy ilu się da ;-)
Swoją sigmę kupiłem po namowach znajomego który używał z minoltą i był zadowolony
a z pentaxem...
:-(
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Tak więc szukam zooma 28-70

miales/masz na allegro tokine o swietle 2.6-2.8 i sigme 2.8 w tych odniskowych, kazda do 1pkln, nowych za tyle nie kupisz (chyba ze usa, to owszem, po wejsciu cyfry te zakresy potanialy nieco)
Canin napisał/a:
Sigma 24-135mm F2.8-4.5

slabe szklo, co z tego ze zakres fajny, jesli zdjecia z kita sa imho lepsze, widze ze masz inne zdanie (sprawdzales?:))
dialer napisał/a:
nabrałem takiej niechęci do sigmy... no i postanowiłem sobie że będę starał się uchronić przed tym tylu pentaxsiarzy ilu się da

hm a ja mam kilka sigm i w planie kolejne/kolejna i ujme to tak: zwykle dg,dc owszem trafia sie bryndza ale czesto jest zamierzona (cena jest niska, sprzet z kategorii 'masz to za co tyle zaplaciles', nie mam zludzen ze moze chodzic gorzej niz szkla oryginalne), sprzetu ex sie nie czepiam, jak dla mnie warty inwestycji, poza tym sigma jest w sklepach i ma lepsze ceny niz pentax (inne firmy). Co do FF/BF to nie jest to problem wylacznie pentaxa, z wszystkimi systemami ma on miejsce i tak naprawde to nie jestem pewien czy to wina sigmy czy to po prostu C,N,P,O tak udostepniaja informacje techniczne na temat sterowania af puszki, sygnalow na stykach itd, by tylko szkla firmowe byly w pelni kompatybilne i mialy tylko sporadyczne przypadki problemow (bo niby czemu ulatwiac zycie producentowi szkiel, ktory oferuje ceny nizsze niz firmowe odpowiedniki?). Ktos tez zarzuca sigmie nierownosc jakosciowa szkiel tych samych serii, zgoda, tyle ze to samo jest domena np. tamrona, nie widze tu zadnej dominacji.
pozdrawiam
kp
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ta tpkina 2.6 2.8 nie jest dobra przy pelnej dziurze.....sigma 28-70 bila ja na glowe...
gdzies czytalem ze sigma wlasnie sama nie kupuje tych protokolow komunikacji z body i dlatego sa jaja.....tamron kupuje i raczej nie czesto slysazy sie o problemach FF/BF
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
Canin napisał/a:
Sigma 24-135mm F2.8-4.5

slabe szklo, co z tego ze zakres fajny, jesli zdjecia z kita sa imho lepsze, widze ze masz inne zdanie (sprawdzales?:))

Małe nieporozumienie:
o Sigmę 24-135mm tylko pytalem (i dosyć szybko zrezygnowałem z tej kocepcji)
o Sigmie 17-70mm wypowiadałem sie, że ma pozytywne opinie - choć w rękach jej nie miałem. Kusi mnie zakres i jasność.
Myślę o niej jako o zamnienniku kita. Miałeś może okazję się taka pobawić?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
a co powiecie na ta tokine z allegro skoro juz przy zomach jestesmy to wyraźcie soe o tym obiektywie
http://www.allegro.pl/ite...do_pentaxa.html
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ta tpkina 2.6 2.8 nie jest dobra przy pelnej dziurze.....sigma 28-70 bila ja na glowe...

ogolnie z tymi szklami slyszalem rozne wersje, ze sigma be, ze jak tokina to tylko ta ze 'zmiennym swiatlem' - pamietam ze pare lat wstecz pewien znajomy fotograf (nikon+wesela itp) strasznie klal na ktoras z tych tokin (mam wrazenie ze mial 3rozne 2.6-2.8 i dwie 2.8 o roznych oznaczeniach - jezdzil, wymienial, klal, znow wymienial:) i chyba stanelo na tej 2.6, tyle ze cale to zamieszanie bylo dla analoga, z cyfra moze byc roznie. Mnie tokina 2.8 (ktora?) rozczarowala tzn swiatlo ok, ale pelna dziura gorzej niz fa 28-70/4 stad zupelnie stracilem zainsteresowanie
Canin napisał/a:
Myślę o niej jako o zamnienniku kita. Miałeś może okazję się taka pobawić?

bardzo fajne szklo, niby nie ex ale chodzi miodnie, mechanicznie bez zarzutu, ostrosc lepsza niz 18-55 (ale to nie sa miazdzace roznice, cos ala 16-45vs 18-55), o kontrast kolory mozna by sie spierac, jak dla mnie ok, moje organoleptyczne testy wypadly pozytywnie. Jak ktos potrzebuje jednego szkla do wszystkiego a nie bawi sie tele to chyba to jest TO.
Fafniak napisał/a:
gdzies czytalem ze sigma wlasnie sama nie kupuje tych protokolow komunikacji z body i dlatego sa jaja...

a mnie pan z sigmy powiedzial (na ktoryms expo) w tym temacie ze 'problem wyglada tak jak kiedys windows + (procki intel vs amd), niby wszyscy wszystko udostepniali, niby kompatybilnosc pelna a zupelnie rozne wyniki na zywym ciele). Inna rzecz ze sigma robi znacznie wiecej szkiel z mocowaniem k (w zasadzie kazda sigma jest w wersji pentaxowej), a tamron przebiera...
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2006-11-19, 12:57 ]
davnes napisał/a:
a co powiecie na ta tokine z allegro

obgadywana byla w zeszlym tygodniu w ktoryms watku, ogolnie drogo jak za to co oferuje optycznie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
ogolnie z tymi szklami slyszalem rozne wersje, ze sigma be, ze jak tokina to tylko ta ze 'zmiennym swiatlem' - pamietam ze pare lat wstecz pewien znajomy fotograf (nikon+wesela itp) strasznie klal na ktoras z tych tokin (mam wrazenie ze mial 3rozne 2.6-2.8 i dwie 2.8 o roznych oznaczeniach - jezdzil, wymienial, klal, znow wymienial:) i chyba stanelo na tej 2.6, tyle ze cale to zamieszanie bylo dla analoga, z cyfra moze byc roznie.

no jezeli na nalogu bylo kiepsko to na cyfrze na 100% sie nie poprawi wiec jak dla mnie to temat tokiny 28-70 raczej zamkniety :-P
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Powtorze zaslyszana na forach Nikona opinie, ze Tokiny dedykowane do analogow - w cyfrze gorzej sie sprawuja. Mialem zooma krotkiego Tokiny i zaraz sprzedalem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach