guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla napisał/a:
ostrość i szczegóły na tym samym poziomie co 18-55

Niedawno pisales, ze ten FAJ wymieka na cyfrze :-P


przestałem się szczypać i oglądać na 100% zdjęcia, wrzucam USM i jest git . poza tym - wymięka w porównaniu do FA 28-70/4 ( a tego pi razy drzwi można porównać do 16-45/4)

a, 18-55 dla mnie też wymięka na k10d :)

[ Dodano: 2008-01-23, 22:51 ]
Dada napisał/a:
guerilla napisał/a:
MZ-10
guerilla napisał/a:
sterują przesłoną z korpusu

Ooo, to ciekawe. Napisz jak, bo mam MZ 10 od paru lat i nie wiem. :evilsmile:

[ Dodano: 2008-01-23, 22:42 ]
guerilla napisał/a:
pomiar punktowy
to też nowość w MZ10 dla mnie.

[ Dodano: 2008-01-23, 22:43 ]
guerilla napisał/a:
oba są czarne
Mój jest srebrny :evilsmile:


a aaa , pomyłka oczywiście miałem na myśli Z/PZ-10 :)))
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
a, 18-55 dla mnie też wymięka na k10d :)

Dla mnie tez.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
guerilla napisał/a:
miałem na myśli Z/PZ-10 :)))


Niestety jego wizjer (wskazania) to porazka... Jak juz to Z-20... ;-)

Pzdr
Spinner

P.S. Moze Z1 ktos by chcial kupic?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Nie chcę przez przypadek dublować tematu, to jeszcze tutaj zapytam..

Jak w praktyce sprawuje się Z/PZ-10?

Na http://www.bdimitrov.de/kmp/bodies/Z-PZ/zpz10.html wyczytałem, że posiada trzy tryby - P, M i HyM. Czy ten Hyper Manual to tak jakby.. odpowiednik Av w cyfrze?

Na chwilę obecną praktycznie cały czas pracuję na właśnie Av, ewentualnie celuję spotem na interesujący mnie obszar i blokuję pomiar ekspozycji za pomocą AE-L. To plus AF to póki co moje jedyne wymagania dotyczące body analogowego, jeśli chodzi o konkretne zastosowanie, do którego ma mi służyć. Pytanie - czy PZ-10 da radę?

Wyżej napisano, że wizjer jest do bani. Mam przez to rozumieć, że jest mały, ciemny, i kijem go nie tykać? Czy jest "do bani", bo jest mniejszy od tego z ME Super? ;-) Na co dzień pracuję na malocie z k100d i w przypadku auto fokusa spokojnie mi wystarcza. Mam nadzieję, że ten nie jest jeszcze mniejszy i ciemniejszy?

Proszę o wszelkie opinie, bo lada moment planuję jego kupno.

[ Dodano: 2008-05-11, 15:03 ]
a, no i jeszcze jedno.. ile opłaca się za niego zapłacić?

[ Dodano: 2008-05-11, 15:04 ]
Spinner napisał/a:
P.S. Moze Z1 ktos by chcial kupic?

Aktualne jeszcze...? ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
malyglod, HyM to manual,tylko z programu ściaga wyjściowe ustawienie parametrów,które sobie potem dobierasz jak Ci pasuje.Może to być proteza Av,ale nigdy typowa Av to nie bedzie.Pomaga za to przy szybkim doborze parametrów naświetlania : naciskasz klawisz IF(w Z1p tak jest) i możesz zwalniac migawke.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
malyglod, jeśli chcesz Av to PZ-10 go nie ma. HyM wymaga naciśnięcia jednego guzika przed zrobieniem zdjęcia (plus naciskanie guzika do ew. korekty). Na programie pracuje bardzo ładnie, tylko nie wiadomo jakie są parametry. :-) Co ważne - po podpięciu FAJ-a nie będziesz miał dostępu do M i HyM.
Wizjer jest większy i równie jasny co w kadyszce (mogę jeszcze sprawdzić, ale na pewno po k100d będziesz w szoku :-D ).

Nie chcesz kupić PZ-10? ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
malyglod, zobacz Z-20, ma wszystko czego potrzebujesz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
malyglod, a Z70? zrobilem nim pare rolek i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.

dz.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
dzerry napisał/a:
malyglod, a Z70? zrobilem nim pare rolek i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Jeśli bym znalazł gdzieś, to czemu nie. Jednakże nawet w aukcjach zakończonych na allegro go nie ma, więc pozostaje szukać.

Zdano napisał/a:
malyglod, zobacz Z-20, ma wszystko czego potrzebujesz.

Pewnie się nim zainteresuję, bo znalazłem możliwość kupna takowego. A skoro ma to, czego oczekuję, to jeszcze lepiej.

Dzięki!

[ Dodano: 2008-05-12, 18:00 ]
No i stało się. Kupiłem Z-20 za 110zł. Nie wiem czy za dużo, czy też nie - okaże się po pierwszej rolce :-)

I tym samym zaczęło się.. Co prawda nie mam ani czasu ani pieniędzy na ciemnię, ale teraz już nie ma odwrotu :-D bye bye wypłata
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
malyglod napisał/a:
nie mam ani czasu ani pieniędzy na ciemnię, ale teraz już nie ma odwrotu bye bye wypłata

malyglod, gdy powąchasz zapachu chemii ciemniowej przy pierwszym wołaniu negatywu,a potem samodzielnym kopiowaniu,juz nigdy nie bedziesz miał dosyć. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach