Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
  Pytanie o zapotrzebowanie na popelnienie testowych fotek :)
Witam,

Jak juz wspominalem w jednym z pierwszych watkow przesiadam sie wlasnie z C na P.
Jako, ze najprawdopodobniej do piatku kiedy to dotrze do mnie kasetka poprzednich klamotow sprzedac mi sie nie uda, bedzie istniala mozliwosc popelnienia serii testowych zdjec z obydwu korpusow.

Jezeli ktokolwiek z Was bylby zainteresowany porownaniem 10D z K100D w tych samych warunkach bardzo prosze o umieszczanie w tym watku wytycznych jak takowy test nalezalo by przeprowadzic a w piatek/sobote jesli zainteresowanie bedzie odpowiednio duze oraz sugestie sensowne postaram sie powyzszy test popelnic. Zdjecia nocne przy wysokich ISO i dlugich czasach wchodza rowniez jak najbardziej w rachube :)

Z racji tego ze z krotkich szkiel do C pozostal mi jedynie kit (18-55) jedyne mozliwe porownanie to wlasnie tego szkla do kita Pentaxa (18-55) oraz SMC M 28/2.8 / SMC M 50/1.7.

Pragne zapewnic, ze nie mam zamiaru wywolywac wojny systemowej a jedynie pragne sluzyc RAWami z obydwu aparatow udostepnionymi na serwerze FTP.

Dziekuje i czekam na informacje czy ktokolwiek jest w ogole takowym testem zainteresowany oraz na ewentualne pomysly jak do tego podejsc :D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jestem za.
I, moim zdaniem, nie warto robić tablic testowych, czy jakichś testów quasi-laboratoryjnych. Ot, parę normalnych strzałów "w miasto", z ręki, takich samych dla C i P.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Chodzi mi dokladnie o forme taka jak testy Twoje oraz Alkosa.
Obie puszki na 055 + 141RC wiec mysle ze dosc stabilnie + wstepne podniesienie lustra.

Nie mam zamiaru wyciagac absolutnie zadnych wnioskow na temat AF itp, ktore nadawaly by sie do upublicznienia a jedynie udostepnic RAWy... i to wsio :)
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Jako, ze rowniez planuje przesiadke z C na P, to rowniez jestem za tym testem, wlasnie takie normalne foty, bez udziwnien :-)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
czekam z niecierpliwościa ale to szybko bom jest zaczajony na kasetke baaardzo:]
 
SKRYTOBOJCA
[Usunięty]
Canon 10D to tak stara maszynka, ze ja np nie widze sensu robienia takiego testu :/
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
SKRYTOBOJCA, o wlasnie. Ale nie mialem serca wczesniej sam tego napisac :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach