perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
adamkowary napisał/a:
hmmm.... myslisz ze az tyle to jest warte?
nie, tak tylko napisałem żeby ci się humor poprawił

A teraz poważnie się zastanów czy chcesz fotografować, czy tez może nie chcesz ...
polecam to pierwsze

Polecam zostawic sobie ten sprzęt, spróbować porobić nim jakieś fotki, jeśli coś wyjdzie - fajnie - jeśli nie - też fajnie, można próbować dalej

Tak ogólnie widać że masz jakieś pojęcie albo o fotografowaniu, a raczej można śmialo powiedzieć - o hardware ;]

W dodatku umiesz szukać, i znajdujesz (ceny tych obiektywów na zagranicznych stronach itd) a jest na allegro pełno ludzi którzy są niekumaci, trafi się w ich ręce jakiś słoik i nie wiedzą które cyferki z obiektywu przepisać na aukcję ...i spisują wszystkie wartości przysłony, a nie podają ogniskowych.
Trzeba se ze zdjeć wyczytać.

Więc polecałbym najpierw troszke się tym zająć, spokojnie, robiąc kilka filmów tym sprzętem będziesz mógł ocenić w jakim stanie technicznym/optycznym są poszczególne przedmioty, no i wtedy ewentualnie podejmować jakieś próby sprzedaży...

Co do ostatniego zdania: nie wiem jaki jest twój sposób rozumowania, zaznaczam, że tak bym zrobił ja.... więc jesli ci sie nie chce, nie masz czasu, itd, i nie zalezy ci na wysokich sumach za te obiektywy, pozbywaj sie jak najszybciej. A nawet jesli ktos da ci rozsadna propozycje za jakieś szkiełko to sprzedawaj - w koncu nie wiesz czy trafi się nastepny amator, co dla jednego moze miec duża wartość, dla innego moze nie miec zadnej.

Dobrze że trafiłeś do nas na forum, ponieważ lepiej będzie jeśli jakiś obiektyw trafi do kogoś z Klubu, do kogoś potrzebującego, może nawet napalonego, i w miarę normalnej niewygórowanej cenie, niż jakby miał trafić do jakiegoś podłego handlarza* który sprzeda go dalej za duże pieniądze naciągając kogos przy tym niesamowicie.

*-(nie mam na mysli konkretnej osoby, nie chce tez nikomu ublizyc :-) )
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Takie rzeczy trudno wycenic... czesto sa to smiesznie niskie ceny a czasami szokujaco wysokie - kolekcjonerskie... Nie powiem, ze bym chetnie choc nie pomacal:-)

Pzdr
Spinner
 
adamkowary  Dołączył: 11 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
a czasami szokujaco wysokie - kolekcjonerskie...


wlasnie taka wysoka cene znalazlem na ebay.com za ASAHI PENTAX “SMC TAKUMAR 1:3,5/24” gdzie cena wynosila 358$ czyli dosc sporo... znalazlem jeszcze asahi spotmeter pentax za troche ~200$
 
jabe Dołączył: 12 Lis 2006
Takumary ze strychu.
Witaj. Jeżeli są to szkła na gwint M42, to byłbym zainteresowany. Daj znać.
Pozdrawiam
 
adamkowary  Dołączył: 11 Wrz 2006
Re: Takumary ze strychu.
jabe napisał/a:
Witaj. Jeżeli są to szkła na gwint M42, to byłbym zainteresowany. Daj znać.
Pozdrawiam


tak sa na gwint! mozesz sie ze mna skontaktowac na gg lub mail
 
jabe Dołączył: 12 Lis 2006
Właśnie dodarł do mnie Takumar 28/35 SMC. Bardzo długo polowałem na to szkiełko, więc radość ogromna. Tak, jak mówiłeś, stan lepiej niż idealny. Powiem Ci, że tak zadbanego obiektywu z tych lat, to jeszcze nie widziałem. Pierścienie ostrzenia i przesłony chodzą jak po maśle, a z zewnątrz wygląda, jakby własnie z fabryki wyjechał. Cacko po prostu. Jestem tak zadowolony, ze zaczynam się zastanawiać, czy jeszcze jakiegoś obiektywu nie wziąć od Ciebie.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jabe napisał/a:
28/35

yyy tzn. 28/3.5 czy 35/2.8 ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach