Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
  Powiadamianie przez Gadu-Gadu i e-mail
W swoim profilu w preferencjach można ustawić sobie opcję:

Powiadamiaj na Gadu-Gadu:

Jeżeli wybierzesz powiadamiane na Gadu-Gadu, informacje o prywatnych wiadomościach oraz o odpowiedziach w śledzonych tematach, będziesz dostawał tylko na Gadu-Gadu

Musisz dodać numer 9054106 do listy użytkowników w GG, żeby otrzymywać powiadomienia.

Otrzymasz w ten sposób we własnym komunikatorze informację kto, kiedy oraz co napisał (przy długich wypowiedziach tylko część wiadomości) oraz link do tematu.

W przyszłości, kiedy już uruchomimy serwer SMTP bedzie można wybrać opcje pomiędzy powiadamianiem poprzez e-mail a powiadamianiem na GG.

[ Dodano: 2006-05-04, 13:55 ]
Uwaga!

wydaje mi się, że udało się uruchomić też forumowy adres e-mail pentax@manufactura.com.pl
a co za tym idzie, możliwość wysyłania powiadomień (do wyboru z menu Preferencje w Profilu użytkownika) i wiadomości drogą e-mailową.

Proszę o testy i uwagi dotyczące działalności tego udogodnienia
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy jeśli napisałem wiadomość w jakimś wątku to już wystarczy, żeby powiadomienia wysyłały się na gg czy może mimo tego za każdym razem w nowym wątku, który nas zainteresował, trzeba kliknąć "śledź odpowiedzi w tym temacie" ?
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
chyba wysyła ze wszystkich wiadomości - nawet tych nieśledzonych - przynajmniej tak mi się wydaje
albo administratorzy mają lepiej :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
hmm .. narazie jak włączyłem "śledź temat.." to dostałem wiadomośc na mail .. zobacze czy jak klikne "przetań śledzić temat" to czy będę dostawał na gg
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
na GG będziesz dostawał gdy zaznaczysz o wysyłaniu powiadomień na komunikator
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zrobiłem wszystko tak jak napisane jest powyżej i jak napisane jest w opisie przy tej opcji w profilu, ale nie dostaje powiadomienia .... oo przepraszam, jednak dostaje ;-)

gdy włączona jest odpowiednia opcja w profilu oraz "śledź odpowiedzi w tym temacie", ale wtedy przestaje wysyłać na maila (ja osobiście wole takie właśnie rozwiązanie) .. tutaj mam wyłączoną opcje "śledzenia" i informacji na gg nie dostałem .. nadmienie, że używam tlena, ale to nie powinno mieć znaczenia jakiego komunikatora się używa jeśli ma opcje korzystania z kontaktów gadu-gadu, prawda?

podsumowując: moim zdaniem dobra rzecz :->

 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
niestety, jedna opcja wyklucza drugą

pozostały fragment wywodu jest dobrym instruktażem dla przyszłych użytkowników tego udogodnienia :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa czy istniałaby możliwość, żeby na gg przychodziło również powiadomienie o pojawieniu się nowego tematu? albo np. pojawiało się w powiadomieniu to co w "postach nieprzeczytanych" ... tylko wtedy dublowałyby się powiadomienia ... hmm .. to np. do wyboru? tzn. żeby nie było, że mam palec i chce całą rękę - chciałem tylko spytać czy istnieje taka możliwość w przyszłości ;-)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
popatrzę i popróbuję.
jedno na pewno - albo e-mail albo GG
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dziwna sprawa. Miałem zaznaczone "Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach"na tak, odznaczyłem sobie na "nie". Ale nadal dostaje powiadomienia. Mozna to sprawdzić ?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Miałem zaznaczone "Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach"na tak, odznaczyłem sobie na "nie". Ale nadal dostaje powiadomienia.


u mnie to samo, a mam dosc powiadomien! :)
dolaczam sie do prosby o sprawdzenie.
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
trochę ciężko mi to sprawdzić tak wybiórczo - u mnie to jakoś chodzi. Ale wydaje mi się, że działa tu też opcja "Powiadom na e-mail o zgłoszonych postach:" i też trzeba ją wyłączyć
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a gdzie to zrobic? w profilu tego nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach