kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
DA 40/2.8 standard?
Czy ten naleśnik nadaje się na podstawowe szkło do kasetki?
Jakoś cieżko mi sobie wyobrazić tą ogniskową w akcji. Wydaje się ciut za wąski.

Z drugiej strony robie sporo portretów a tu 60mm po cropie + 9-cio listkowa przysłona wydają sie dużą zaletą.

Zoomów nie używam a zastanawiam się również nad FA 35/2.0. Cena podobno, dostępnośc chyba gorsza...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja ostatnio używam prawie ciągle 50mm i po paru dniach jak założe coś szerszego to się dziwnie czuje :) Mysle ze to 40mm nie będzie złe, może nie nada się do pejzarzy i fotografi grupowych ale do portretów oraz fotografii ulicznej bedzie jak znalazl :). Pozdrawiam.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dla mnie....... i coś mi się wydaje, że dla Ciebie też........ idealna byłaby 70siątka : )

LINK

tylko ta mało sympatyczna cena : (
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja mam naleśnika SMC 40/2.8. Porównując tylko ogniskową mogę napisać tak: dla mnie dobre na street photo. Jeśli chcesz zupełny standard zafunduj sobie 31LTD, ale cena... 70-tka na standard za długa, chyba się nie sprawdzi.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Ja mam naleśnika SMC 40/2.8. Porównując tylko ogniskową mogę napisać tak: dla mnie dobre na street photo.


Stritfoto cyfra? TYLKO 21mm pankejk...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Stritfoto cyfra? TYLKO 21mm pankejk...
no masz rację, w sumie częściej używam go (40/2.8) z MXem niż z DSem :-D
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Bardzo fajnie używa się z DS'em SMC-A 28/2.8. Z przeliczenia - 42 mm, ale głębia ostrości podpada bardziej pod 28mm. A że manual? czasem daje to lepsze (szybsze :) efekty. Ja w każdym razie polecam, do streetfoto jak znalazł.
A jak miałbym kaskę, to pewnie bym pomyślał o tym "21"...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach