papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
  [K20D] Chyba mam kłopot z kadwudyszką
Zaobserwowałem już po raz któryś, że kadwudyszka wydaje mi wisząc na szyi dziwny dzwięk, coś pomiędzy odgosem robionego zdjęcia (dzwięk migawki) a odgłosem podglądu GO. Wisi w tym momencie nieużywana i wykluczam możliwość przypadkowego naciśnięcia czegokolwiek. Nowe zdjęcie nie jest naświetlane, ale dzwięk jest. Zauważyłem to tylko z jednym obiektywem, SIGMĄ 70 - 300, ale ten obiektyw jest ostatnio najczęściej podpięty.

A raz zrobiła mi zdjęcie całkowivie nie naświetlone... (też ten sam obiektyw). Z kadyszką obiektyw sprawiał sie znakomicie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
papcio, i przy podpietym kundlu to aparat jest winny ? Sorki -sam mam sigme i kilka mialem i raczej to nie wina aparatu
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
papcio, i przy podpietym kundlu to aparat jest winny ? Sorki -sam mam sigme i kilka mialem i raczej to nie wina aparatu

Aparat robi sam zdjęcia z winy obiektywu? Niby jak? :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, sorki ale papcio, nie napisal ze aparat SAM zrobil mu zdjecie....
ja czym predzej odpial bym to szklo i sprawdzil na obiektywie kitowym
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
bEEf, sorki ale papcio, nie napisal ze aparat SAM zrobil mu zdjecie....

No ok, ale to w aparacie jest spust, a nie w obiektywie. No bo co, zwarcie w bagnecie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
No bo co, zwarcie w bagnecie?
a dlaczego nie?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
a dlaczego nie?

Nie wiem :-) Wydaje mi się to po prostu mało prawdopodobne, no ale może...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
bEEf napisał/a:
zwarcie w bagnecie?
Raczej niemożliwe, żeby zwarcie nawet wszystkich styków w bagnecie obiektywu powodowało samoczynne zrobienie zdjęcia. Przecież przy niektórych manualach właśnie zwieramy styki, żeby działały prawidłowo. Gdyby zwarcie powodowało zrobienie zdjęcia to ta operacja byłaby niemozliwa. W gripie i owszem, może zwarcie takie skutki powodować.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
papcio, i przy podpietym kundlu to aparat jest winny ? Sorki -sam mam sigme i kilka mialem i raczej to nie wina aparatu


fafniak, przy kadyszce nie było kłopotu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, ale samo zwarcie to przyszcz... jednak JAKIES informacje pomiedzy body i szklem przechodza w obydwie strony....i tu moze byc problem...
Tak czy inaczej jedyna metoda sprawdzenia to podpiac inne szklo 8-)

[ Dodano: 2008-05-25, 21:14 ]
papcio napisał/a:
fafniak, przy kadyszce nie było kłopotu.
- a TERAZ tez uzywasz K10D z tym szklem ?

[ Dodano: 2008-05-25, 21:15 ]
Dada napisał/a:
W gripie i owszem, może zwarcie takie skutki powodować.
- wlasnie...?papcio, jak z gripem?
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a TERAZ tez uzywasz K10D z tym szklem ?


Od dwóch tygodnie nie, przeszedłem na kadwudyszkę. Podejrzewam jeszcze, że może mechanizm zamykania przysłony SIGMY jakoś się blokuje, tyle, że po zrobieniu zdjęcia przysona wracała do stanu otwartego. Widać to dziś doskonale, robiłem zdjęcia na molo w Sopocie, a świetło takie, że na ISO 100 mocno przymykałem szkło.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zamien szkla na K20D i zobacz jak bedzie...
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Tak czy inaczej jedyna metoda sprawdzenia to podpiac inne szklo


Przy innym nie zauważyłem, ale jak pisałem dziś i ostatnio akurat to było głównie używane.

Fafniak napisał/a:
wlasnie...?papcio, jak z gripem?


grip mam założony i też cału czas się zastanawiam, czy to jednak nie zachaczenie gripa, ale to raczej wykluczam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
papcio, - oj rany......odlacz grip jak nie da efektu odlacz sigme.... albo wpierw zmien szklo a potem gripa...
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
oj rany......odlacz grip jak nie da efektu odlacz sigme.... albo wpierw zmien szklo a potem gripa...


I tak też robię...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
No bo co, zwarcie w bagnecie?
U mnie Tamron zwierał K10D. Nic nie działało, po prostu aparat wyłączał się.Szkło było uszkodzone( nówka)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ani SIGMA, ani grip...

Odłączyłem wczoraj wszystko i bawiłem się dźwignią podglądu GO patrząc,czy coś tam nie przeszkadza i nagle po kolejnym puszczeniu dźwigienki charakterystyczne "klap", lustro do góry i spowrotem (nie mam włączonego podglądu cyfrowego).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ups
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
TO żyje!!! :shock:
Zanieś do serwisu bo jeszcze wylezie i zrobi krzywdę ;-) ale przykre, że Cię to spotkało papcio :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach