qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
problem z odkręceniem filtra
Witam, mam problem z odkręceniem filtra z obiektywu. Szkło kupiłem przez allegro i dostałem je z przykręconym UV, więc raczej nie przeszkadza.

Niestety filtru ruszyć nie idzie, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z zablokowanym filtrem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
...albo włóż na parę minut do zamrażarki, żeby się wychłodził. Inne rozszerzalności cieplne filtra i obiektywu mogą tu pomóc - mi raz czy dwa ta metoda pomogła.
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
dzięki za porady, jak na razie bez sukcesu, szkoda, przymierzam się do sprzedaży a to może być dla przyszłego nabywcy wada :-| , btw ile można cenić Tokina 28-70mm f/2,8 AT-X AF PRO SV
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
A za ile kupiłeś?
Może po prostu spróbuj sprzedać za tyle samo?
I może sam bym kupił? :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A, byłbym zapomniał! WD-40.
Kiedyś miałem tak upierdliwie zapieczony filtr, że nic nie pomagało. Posmarowałem WD-40 miejsce styku filtra ze szkłem od zewnątrz, odczekałem dzień i poszło jak po maśle.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
mi raz czy dwa ta metoda pomogła

Mi też wychłodzenie obiektywu pomogło odkręcić nieodkręcalny filtr.
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
spróbować zostaje z wd :)
tomekz, co do sprzedaży to czekam na 16-45 albo zostanie albo do sprzedania pójdzie, w tokinie trochę brakuje szerszego ale szkło fajne :-) ciężar i wielkość
a że przymierzam powoli się do 50-135 :lol: to bym miał pokrycie całe :) które używam więc tokina wtedy znajdzie się na giełdzie
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sposób Espresso jest OK. Musi to być guma na twardym, płaskim podłożu,np. gumowa rękawiczka. Ważne jest, by filtru nie ściskać, gdyż wtedy robi się z niego owal i się jeszcze mocniej zaciska. Kiedyś w ofercie Hamy widziałem specjalny uchwyt do odkręcania takich rzeczy, podobny trochę do urządzenia do odkręcania twistów.
W każdym razie warto spróbować wszystkich sposobów na raz. Jeśli i to nie poskutkuje, pozostaje poprosić o pomoc stosownego mechanika (byle nie kowal albo hydraulik!).
 
gadu  Dołączył: 09 Maj 2008
Miałem podobną sytuację z moim filtrem. Mój dodatkowo był lekko wgnieciony, więc ciężko było usunąć go samemu... We Wrocławiu na ul. Psie Budy jest facet, który bez problemu usuwa tego typu usterki...
Na następny dzień miałem juz obiektyw bez filtra :)
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
gadu, yh dla mnie Wrocław do koniec świata ;-) chociaż jadąc na PPD możnaby ale szkoda czasu będzie :-D bo :-B się zagrzeje ;-)
a szkło pójdzie na sprzedaż, tylko czas muszę znaleźć na wystawienie go i zastanowienie się nad ceną, prawdopodobnie aukcja na ebay
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
najlepiej połozyc obiektyw filtrem na kostkach/bryle lodu, tak zeby tylko filtr dotykał lodu, po chwili sie odkreci bez problemu
pomoglo z lekko wgietym filtrem po upadku
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
co do mojego filtra to poradził sobie siłą z nim bogusz podczas PPD :-D
ja nie miałem śmiałości użyć takiej siły - człowiek za delikatny stara się być

:-B dla bogusza za odkręcenie
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Pomagają zazwyczaj dobre skórzane rękawiczki. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach