pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
PORST MC 2,8/135 - czy ktos zna?
Widzialem dzisiaj w komisie ten obiektyw. B. dobry stan. Pelny manual - bez zadnych stykow. Wyglada na solidnie zrobiony - czyli jakby wykonany przez jakiegos "dobrego" producenta. Czy ktos mial/ma jakies doswiadczenia z tym obiektywem? Jakosc zdjec?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety - nie wiadomo co sie trafi. Porst firmowal wielu producentow... Gdybys chociaz mial zdjecie, moze by sie dalo co wydedukowac :-)

Przypuszczalnie - ostry od 5,6, ladny bokeh, na otwarciu mydlo.

Jesli to taki jak ten http://www.emmes-world.de...tive/index.html , to pisza o nim w miare dobrze :-)
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
Owszem, mam to szklo w wersji M42. Niestety, nie uzywalem go jeszcze.
Sprzet dla Porsta robilo paru producentow, w tym Mamiya. Konkretnie kto i co - nie wiem.
Jaka jest cena wywolawcza egzemplarza, ktory masz na oku? Swoj kupilem za $0.99. Jezeli wyrwiesz go taniej, dostaniesz pochwale w jadlospisie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niedawno ktoś kupował na allegro dwa porsty w komplecie 135 i 28 oba f2,8 za 220. Wyrwał mi sprzed nosa (spóźniłem się o 20 sekund). Mam o identycznym wyglądzie jak tamte 35/2.8 i jest całkiem przyjemny już po przymknięciu o pół działki. Wyglądały jednak trochę inaczej niż w linku alkosa.
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
niestety w tym przypadku cena to 80 zl... I raczej wyglada na tego opisanego jako Auto Revuenon 1:2,8/135mm. Ma wmontowana ruchoma oslone przeciwsloneczna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach