plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podstawa - prowadnice muszą być idealnie suche. Nakręcam zawsze tak, że zaczynam od końca który był wpięty w szpulkę. Tam film ma mniejszy promień wygięcia i łatwo wchodzi.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Koreks stał nieużuwany przez jakieś 3 tygodnie, więc prowadnice na pewno były suche. Natomiast film nawijam prosto z kasetki, bo wolę go po ciemku na raz nie wywalać. A jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, jak promień wygięcia mniejszy o parę milimetrów może tak drastycznie wpłynąć na nawijanie kliszy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdziłem doświadczalnie, że w przypadku mojego koreksu jest duża różnica.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk napisał/a:
Sprawdziłem doświadczalnie, że w przypadku mojego koreksu jest duża różnica.

Potwierdzam, łatwiej nawija się od końca. Nie wiem w sumie, dlaczego tak, a nie inaczej, ale też sprawdzałem kilka razy i jest różnica.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
a w ktora strone aparat nawija ci film? bo niektore (np zenit) w odwrotna i taki film swiezo po zwinieciu do kasetki trudniej sie wkreca - jest prawie prosty. pozatym w patersonie zawsze wsuwam film, tylko ze 2 razy musialem krecic szpulami. acha, jak masz wilgotne rece albo w tej saunie jest wilgotno to to tez moze powodowac problemy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
callistratis napisał/a:
a w ktora strone aparat nawija ci film? bo niektore (np zenit) w odwrotna i taki film swiezo po zwinieciu do kasetki trudniej sie wkreca - jest prawie prosty.


Dokladnie, w leice to samo :-?
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
callistratis napisał/a:
jak masz wilgotne rece albo w tej saunie jest wilgotno to to tez moze powodowac problemy.


Też mi to przyszło do głowy...

Sauna byłą sucha, ale ręce miałem świeżo myte.

Mam film który czeka w kolejce na wywołanie, ale to pewnie dopiero w przyszły weekend (sesja...).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach