pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Płaska rzeźba...
Czy poza czekaniem na odpowiednie światło (zakładając focenie w terenie) macie jakieś sposoby na uwydatnienie płaskorzeźby?
Np. takiego czegoś:

Obawiam się, że zarys jest kiepsko widoczny...
Może polar by tu pomógł?
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Lampa zewnętrzna na kablu synchro nisko ustawiona.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
zbyllu napisał/a:
Lampa zewnętrzna na kablu synchro nisko ustawiona.

Niestety takimi "ekstrawagancjami" ;-) nie dysponuję, ale chodzi o (d)oświetlenie z dołu, jak rozumiem.
A może jakieś bardziej "harcerskie" sposoby? Biała kartka odbijająca światło? Chyba niewiele by dała...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
pkosela napisał/a:
Biała kartka odbijająca światło? Chyba niewiele by dała...

Sprawdzić nie zaszkodzi.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zaczekać, aż słońce będzie nisko? ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Tak sobie myślę że mógłbyś spróbować oświetlić to z boku i nisko jakaś latarką np robiłem tak diodami led z telefonu. Oczywiście aby takie światło było konkurencyjne dla słońca detal musiał być w cieniu albo było pochmurno. Ale zawsze to choć trochę cieniami podkreślało fakturę jeśli o to chodzi.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ewentualnie sprobuj z lampa wbudowana.. myk polega na tym zebys trzymal aparat do gory nogami, zeby lampa byla pomiedzy aparatem a rzezba... moze cos z tego by wyszlo. Dodatkowo mozna ta metode wesprzec kartka papieru za lampa lub aluminimum pomiedzy kamieniem a korpusem. Jesli pisze nie dosc jasno, tu bardzo pobiezny szkic.. kamien jest przed aparatem:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dagio, ja pier..... :shock: Ten rysunek to mocny jest! :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matb, paint daje rade ;-)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
matb napisał/a:
Ten rysunek to mocny jest!

Jest do niczego, bo wprowadza w bład! Kamień ma nogi, aparat nie. Aparat miał być do góry nogami, co jest niemożliwe do uzyskania z powodu ich nieposiadania przez wcześniej wymienionego :P Dziękuję za wypowiedź...

Przepraszam, ale miałem okazję dziś... tzn wczoraj posłuchać 123, zdjęcia nie nadają się do niczego, więc mam głupawkę na tle nerwowym...

Dziękuję za wszystkie rady. Jest szansa, że będę podchodził do tego kamienia jeszcze kilka razy (niedaleko leży), więc możecie liczyć na telenowelę :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
pkosela, czyli nie dalo rady ta metoda? to przyjdz w nocy, ze zwyklym statywem i latarka.. O!
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
dagio, nie próbowałem jeszcze. Ale jak będę miał po drodze, to spróbuję.

PS. Mam nadzieję, że nie uraziłem. Nie było to moim zamiarem, a wiem, że moje poczucie humoru bywa dziwne. ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dagio, mnie urazic ciezko, w internecie.. zawsze biore poprawke na to, ze nie widze osoby piszacej, a sama tresc slowna to tylko ulamek rzeczywistego przekazu..o! tak filozofujac dobrej nocy zycze
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
dagio napisał/a:
tak filozofujac dobrej nocy zycze

Wzajemnie! :-B
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Takim problemem zajmują się często naukowcy z półwyspu skandynawskiego, kiedy wyraźnie muszą zarejestrować np runy do odczytania, a te mają parę lat i są zatarte. Rozbijają obok kamienia namiot, czekają na środek nocy, włączają halogeny ustawione pod dość ostrym kątem do płaszczyzny i pstrykają zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach