sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
locke, mój "miszcz" na kółku foto zawsze powtarzał, że oprócz oczywiście umiejętności kadrowania, obróbki zdjęć itd. itd. itd. liczy się jeszcze umiejętność wyboru spośród własnych zdjęć tych wartych pokazania ii że jest to umiejętność równie ważna jak te pozostałe. Jak wiadać Alkos i tę umiejętność ma opanowaną 8-)
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
sołtys, Amen!

Trzeba przyznać, że rzadka to cnota.

[ Dodano: 2008-06-11, 15:14 ]
dzerry, co to za różnica czy ktoś robi 10 czy też 250 (252 :-P ) zdjęć tygodniowo? Liczą się efekty, a nie statystyki. Znam ludzi, którzy zapychają swoje czterogigowe karty pamięci tonami zdjęć w jpegach, z których nie znalazłbym ani jednej coś wartej fotografii. I nie mówię tutaj o przeciętniakach z "idiot camerą", ale o kolesiach ze szkół fotografii z drogimi dSLRami, który traktują fotografię serio. Powiem więcej - nawet jak jakieś zdjęcie się im uda, to oni i tak nie są w stanie przebrać ton tego badziewia i ginie ono w czeluściach HDD. Sołtys ma całkowitą rację.

[EDIT]: Kilka razy zdarzyło mi się przeglądać negatywy pewnego bardzo dobrego polskiego fotografa - jednego z członków ZPAF. Gwarantuję że kolejne klatki nie były arcydziełami robiąc wręcz przeciętne wrażenie, ale to nie umniejsza jego talentu - talentu, do tego, żeby z tych średnich klatek znaleźć jedną wybitną.
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
locke napisał/a:
dzerry, co to za różnica czy ktoś robi 10 czy też 250 (252 :-P ) zdjęć tygodniowo? Liczą się efekty, a nie statystyk

dzerry jak zwykle drwił sobie; nie stresuj się :-)
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
ups... wiesz, jak się jest nowym na forum, to trudno jest wyczuć słodką nutkę ironii :-)

Dzerry, przepraszam za niezrozumienie. Zwracam honor (bądź wyrozumiały :-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
locke napisał/a:
Dzerry, przepraszam za niezrozumienie. Zwracam honor (bądź wyrozumiały :-) )
locke, nie ma sprawy. Co do meritum sie przeciez z toba zgadzam :-) Wyjasnie tylko moj niewysokich lotow zart. Poprzedni avatar alkosa to byla po prostu malpa - jeszcze za czasow, gdy kreacjonizm mial swoje 5 minut w Polsce ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
teraz to i ja rozumiem :-P
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
I ja :-) Thx za wyjaśnienie.

pozdrawiam mieszkańca tego jakże fotogenicznego miasta, dzerry :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Wyjasnie tylko moj niewysokich lotow zart.


Eee tam, ja sie smialem ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
I jeszcze cos, co przez przypadek znalazlem. Fotografowie jakiego pisma slyna z robienia kosmicznych ilosci zdjec?

Cytat
This cover of National Geographic magazine is entitled “Conversations with a Gorilla,” with Koko the gorilla snapping a photograph of her reflection in the mirror. The photo was of such high quality and significance that it was chosen to be the cover photo for the October 1978 National Geographic article featuring Koko

http://www.magazine.org/e...overs/16996.cfm
dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006


:evilsmile: :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
że tak nieśmiało zapytam autoportret?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
że tak nieśmiało zapytam autoportret?


Uhu

uaaa! :-D
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
cofam pytanie cofam pytanie nie cofa sie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach