Gabrielr24  Dołączył: 27 Lis 2006
który obiektyw wubrać??
Witam!
Co sądzicie o obiektywie PENTAX
SMC 35-80 czy będzie lepszy od KITa 18-55?? Napewno ma większe przybliżenie tylko jak z aberacją i jakością zdjęć prz ist ds.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Do DSa?? Wg mnie szkoda zachodu z zamienianiem... Po co?

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gdyby nie to, że mało widzę, bo własnie wróciłem z szant, zrobiłbym jakiś szybki teścik. Jesli ci sie nie spieszy moge podesłac w poniedziałek, bo jutro mam zawalone. Ale myślę, że Spinner ma rację, ja bym nie zamieniał. Jeśli już dokup coś dłuższego, może manual? Musi mieć AF?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ja kupiłem to szkło zamiast kita z tym że kita nie miałem nigdy nie lubie szerokich szkieł bo nie uprawiam tego typu fotografii.

szkło bardzo dobre dla mnie laika i posiadacza juz 5 aparatu cyfrowego a drugiego po olku e300 nie widze dużej róznicy , szybkie ostre trzeba nauczyc się nim focic ale jak na moje wym,agania co do tego szkła to mi wystaercza :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kit cyfrowy zastąpisz kitem z analoga -jakość wykonania podobna, jakość optyczna na pewno nie lepsza (śmiem twierdzić że 35-80 jest mniej ostre). Jeśli wolisz takie kąty widzenia (odpowiednik 50-120mm na małym obrazku) to zmień, ale moim zdaniem nie ma sensu.
 
Gabrielr24  Dołączył: 27 Lis 2006
Nie chodzi mi o szerokie kątry ale o troszke większy zoom niż 18-55.Do tej pory miałem cyfrówki z 10x lub 12 x zoomem i jakieś przyzwyczajenie zostało.55 to troszke mało i szukam uniwersalnego obiektywy z zoomem większtym niż kit 55.Najchętniej AF bo jak do tej pory fotografuje amatorsko.OD 4 lat jestem profesjonalnym kamerzystą na weselach (+ 2 lata nauki) ale kamera to co innego niż aparat.O kamerowaniu mogę się wypowiedzieć znacznie więcej więcej.
To doradźcie mi szkło do 250zł z AF z ogniskową do około 110mm na PENTAXA IST DS. Zależy mi na szybkim ustawieniu ostrościu, dużej jasności i małych aberacjach.Bardzo często fotografuje ruch i swojego małego synka 0 który cięgle jest w ruchu a kit nie nadąża z uchwyceniem ostrości.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
davnes napisał/a:
nie lubie szerokich szkieł bo nie uprawiam tego typu fotografii.
oczywiście słowa nie powiem jakie szkła powinienes lubić lub nie, bo to jest sprawa indywidualna, jednak zaryzykuję stwierdzenie, że 18mm nie jest aż takie szerokie pod cyfrą, bo przecież to standard ~28-80 (były szkła standardowe zoomy 35-80 o jakim tu jest mowa, ale też 28-80, 28-90)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Gabrielr24 napisał/a:
Nie chodzi mi o szerokie kątry ale o troszke większy zoom niż 18-55.
To doradźcie mi szkło do 250zł z AF z ogniskową do około 110mm na PENTAXA IST DS. Zależy mi na szybkim ustawieniu ostrościu, dużej jasności i małych aberacjach.Bardzo często fotografuje ruch i swojego małego synka 0 który cięgle jest w ruchu a kit nie nadąża z uchwyceniem ostrości.


Hmm... Tak to tylko w Erze :mrgreen:
Do 250 zl i z AF to raczej szklo tylko manualne zakupisz lub najwyzej jakies slabe kitowe
od analogow.
Cudow w tej klasie cenowej nie oczekuj. Lepiej do planowanej kwoty dorzuc z tysiac...

Jak chcesz dobry obiektyw, to raczej wybieraj wsrod takich cenowo:
- Sigma 17-70/2.8-4.5 za ok. 1399 zl
- Tamron 28-75/2.8 za ok. 1349 zl
- Pentax 16-45/4.0 za ok. 1800 zl

W ostatecznosci kup spacer zoom z zakresu 18-200 Tamrona lub Sigmy - ok. 1300 zl
ale to rozwiazanie jak kazdy zoom w szerokim zakresie nie jest idealne.
W kazdym razie, jakbys chcial przejrzec foty robione obiektywami Sigma
na stronie http://210.251.243.169/~maro/lens_test.html
to troche powinno Ci sie wyklarowac, jaki obiektyw powinienes kupowac i co grozi przy zakupie kompromisowym z zakresu 18-200 :mrgreen:
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Do 250 zl i z AF to raczej szklo tylko manualne zakupisz lub najwyzej jakies slabe kitowe od analogow.

jedyne sensowne od analogow to jeszcze 28-70/4 AL, mozna je w okolicach tej kwoty 'wyhaczyc', wymieniane 28-80, 35-80 sa od niego sporo gorsze (oba sprawdzalem, w wersji fa, jedyny sens mialy przymkniete do okolic 8), max kwota za te cuda to imho 100pln, poza tym ten dlugi koniec jest smetny, co to za szklo ktore ma 80mm o jasnosci 5.6?
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach