andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
  [andreo] moje FOTO-grafowanie
Witam Wszystkich... :-D
mam na imię Andrzej

Myślę, że najlepszym sposobem na przedstawienie się będą moje fotki...
Prezentowałem je na innych forach, ale ponieważ jestem świeżym posiadaczem
K100Dsuper to też mam zamiar "poudzielać" się i tu.

Cyfrowo focę od września 2007 r. ... analogowo od ok 20 lat....
Foty pochodzą z aparatu Fuji S9600

1/ "Mleczyk"


2/ "Tulipanowe Lampiony"


3/ "OBCY"


4/ "Zamrożone"


5/ "Mgła w parku"


6/ "NieZebra"


Proszę o:
>Opinie
>Rady
>Sugestie
....................Wyrozumiałość :mrgreen:

Pozdrawiam i Dobrego Światła Życzę :-D
P.S. jak zrobię coś IMO fajnego PENTAX'em to zapodam ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
andreo, czesc kolejny Łodziaku. Mgla w parku calkiem ok, a to co mi sie nie podoba to ramki ;/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Witaj!
Bardzo ładne :-)
Najbardziej podoba mi się Obcy i Zebra...
Najmniej - Backlight...
Reszta - niczego sobie :-)

Ramki mnie aż tak bardzo nie rażą...
 
Mar_G  Dołączył: 29 Mar 2008
Cześć :)
Według mnie najlepsza jest "Mgła w parku"..A co do ramek, uważam, że ramka dodaje dużo uroku dla zdjęcia, o ile nie jest przesadzona. A tutaj nie jest

Pozdrawiam
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Najlepsze 4 i 5 (moim zdaniem rzecz jasna)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
obcy i zebra
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
4 Fajna ale ta lawka mi troche przeszkadza w tle.
5 Gdyby nie te smietniki....
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj griffin.. IMO ta ławka w 4 jest "klu" tej foty... :mrgreen:
pozwól, że zacytuję opinię mojego przyjaciela.. "..a taj Pary z Ławki .. już nie ma.."
co do śmietników w 5... nie przesadzasz? :-/
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Mgła mi się podoba. A ankiet nie cierpię :-)
 
slavo222  Dołączył: 29 Lip 2007
no zdecydowanie OBCY i NIE-ZEBRA! "obcego" mógłbyś sprzedawać kwiaciarniom do wystroju lokali ;-) to ma być komplement! bardzo mi siedzi pasiak. masz oko do graficznych momentów.
a, BACKLIGHT jak dla mnie w porządku. ciepło - zimny
w ZAMROŻONYM ta ławka mnie rozprasza...nie dało rady wyrwać? jakby co to mam znajomych kiboli paru... :evilsmile: pomogą !
całość obiecująca. fajnie zaczynasz. jakbyś zobaczył moje początki z zenitem11 i konica200(taki TAAANI film)...no mówie ci, boli! :mrgreen:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Witam.

Generalnie wszystkie zdjęcia są interesujące, choć z różnym natężeniem ;)

Najbardziej spodobała mi się mgła w parku. Bardzo ładnie uchwycona scena, z odpowiednią dozą delikatności i nostalgii. Śmietnik zauważyłem dopiero po uwagach kolegów :) Ramka dla tego zdjęcia też mi się podoba, bo ładnie zamyka całość.

Fajna jest też "NieZebra". W "backlight" podobają mi się tulipanowe lampiony. Szkoda, że tytuł jednoznacznie wskazuje na źródło światła bo to nieco psuje efekt...

pozdrawiam
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
slavo222 napisał/a:
jakbyś zobaczył moje początki z zenitem11

spoko ... ja zaczynałem Zenitem XP + ORWO 100 (genialny film) .. i... też bolało ;-)

slavo222 napisał/a:
w ZAMROŻONYM ta ławka mnie rozprasza...

... to ja przez 10 minut kombinowałem z kadrem... musiałem "pożyczyć" kosz na śmieci
aby uzyskać odpowiedni "kąt=oś" focenia .. a Ty ... wyrwać :cry:

[ Dodano: 2008-07-09, 17:14 ]
slavo222 napisał/a:
jakbyś zobaczył moje początki z zenitem11

spoko ... ja zaczynałem Zenitem XP + ORWO 100 (genialny film) .. i... też bolało ;-)

slavo222 napisał/a:
w ZAMROŻONYM ta ławka mnie rozprasza...

... to ja przez 10 minut kombinowałem z kadrem... musiałem "pożyczyć" kosz na śmieci
aby uzyskać odpowiedni "kąt=oś" focenia .. a Ty ... wyrwać :cry:

rjan napisał/a:
Szkoda, że tytuł jednoznacznie wskazuje na źródło światła

nikt do tej pory nie zwrócił mi na to uwagi...
Więc na Twoją Cześć zmieniam Tytuł na "Tulpanowe Lampiony" .. podoba mi się ten tytuł
oddaje całkowicie mój pomysł na tę fotę .. Dzięki.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Mgła w parku dla mnie bomba!!
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
1 - wiem, że mlecze są żółte, ale moim zdaniem na tym zdjęciu aż za bardzo. Polecam zabawe suwakiem 'vibrance' w ACR przy okazjii wywoływania RAWa

2 - Mało ciekawe. Moim zdaniem byłoby lepiej, gdybyś pokazał te kwiaty z innej perspektywy (może żabiej) i zastosował ciaśniejsze kadrowanie.

3 - Podoba mi się. Pomimo radosnych kolorów przywołuje we mnie poczucie wyobcowania społecznego

4 - ławka trochę przeszkadza. Generalnie może byc

5 - Według mnie genialne. Świetnie oddaje nastrój tego ziomwego dnia w parku. Drzewa w coraz większej odległości od aparatu nadają poczucie głębi, a człowiek dodatkowo wprowadza zainteresowanie. Tak trzymac !

6 - Generalnie nie lubię takich kompozycjii. Może to tylko coś z moimi oczami, ale bolą. Nie wiem na czym się skupic.

Co do ramek, to wolę coś subtelniejszego. Twoje ramki są dośc grube - mam wrażenie, że "ściskają" zdjęcia.

Dobre początki. Trzymaj tak dalej. Mam nadzieję na szybką aktualizację :)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Kosior Dziękuję Ci Bardzo za wnikliwą ocenę moich fot. :-)

Dawno nie miałem tak wiele spostrzeżeń... a każda uwaga dla mnie jest cenna.. :-D

Kosior napisał/a:
'vibrance' w ACR przy okazjii wywoływania RAWa

,, i tu jest mój największy problem :oops:
Moje umiejętności obróbki są bowiem mierne.
Dla tego też nie zrobiłem do tej pory ani jednego RAWa... bo i tak nie umiałbym go obrobić :cry:
Wszystkie foty to JPEG'i ! z małymi ingerencjami naświetlenie/kontrast i przytnij
a co to jest ? 'vibrance' w ACR zupełnie nie mam pojęcia.. :cry:

Pracuję nad obróbką i mam nadzieję, że ją pojmę .. ale będę bardzo potrzebował
Waszej pomocy i wskazówek...

Dziękuję więc za "już" i Proszę o "więcej" :roll:
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Jeśli te foty to jpgi prosto z puszki tak, jak mówisz, to tym bardziej moje uznanie.

andreo napisał/a:
a co to jest ? 'vibrance' w ACR zupełnie nie mam pojęcia..


Vibrance - z ang. jaskrawośc. Manipulując vibrance i saturation (nasycenie) można uzyskac ciekawe efekty. Tu przykład mojego autorstwa. Ten kwiatek był tak żółty jak Twój mlecz.

ACR - Adobe Camera Raw. Program do wywoływania RAWów firmy Adobe. Nie wiem czy występuje jako program samodzielny, ja go używam jako plugin go Photoshopa i Lightrooma (od początku jest wbudowane w te programy).

Jest gdzieś wątek o Lightroomie 2 beta. Znajdz i poproś o zaproszenie. Będziesz mógł używac przez pare miesięcy.

Jeśli znasz język angielski, to mam poradnik w PDFie do Lightrooma. Jest w nim sporo info o posługiwaniu się tym programem, mniej o obróbce - ale o niej znajdziesz mnóstwo tekstów w internecie. Niestety głównie po angielsku.

Jeśli ktoś chce ten poradnik to pw mnie.

EDIT:

Zacznij robic rawy. Jeśli masz jakiś program do ich obrówki, to plik automatycznie się w nim otworzy. Zacznij się bawic suwakami, po jakims czasie zorientujesz się który do czego słuzy. Jeśli chodzi o wywoływanie RAWów to sam się nauczyłem własnie w ten sposób :)

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Moja opinia: Zebra - genialne, mgła w parku - bardzo dobre. Reszta - nie podoba mi się.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
w tym miejscu znajduje się poradnik dotyczący konstruktywnego krytykowania zdjęc. Polecam przeczytanie. Uzytkownicy oczekujący porad/sugestii dostaną to czego chcą, a komentujący dowiedzą się, na co zwracac uwage, żeby komentarz był pomocny...

EDIT:

andreo,

Zacznij robic rawy. Jeśli masz jakiś program do ich obróbki, to plik automatycznie się w nim otworzy. Zacznij się bawic suwakami, po jakims czasie zorientujesz się który do czego słuzy. Jeśli chodzi o wywoływanie RAWów to sam się nauczyłem własnie w ten sposób :)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Kosior Jesteś Wielki :-D
Bardzo Ci Dziękuję :lol:
W żadnym forum którego jestem userem nie dostałem od jednej osoby tylu ważnych
uwag, komentów, porad i do tego KONKRETNYCH :lol:
(jakbym napisał w życiu - tobym przesadził - bo jest jeszcze mój Guru czyli Instruktor
fotografii - ale obecnie mam z nim sporadyczny kontakt)
....dawno.. dawno ... temu robiłem sporo slajdów -
- może dla tego nauczyłem się robić "prosto z puszki" :-D

"How to Win Friends and Influence People - A Guide to Commenting on Other People’s Photos"
Poradnik Ocen i Komentaży
EXTRA - musiałem odświerzyć swój angielski :mrgreen:

W sprawie focenia - jak pisałem:
CYFROWO robię od września 2007 :oops:
DSLR mam od CZERWCA 2008 :mrgreen:

RAW'y zacznę robić od DZIŚ :lol:

i jeszcze "tylko" :-/ obróbka brrrr... :-?
 
MohawkCore  Dołączył: 26 Cze 2008
Mgła - bomba!!!

A co do RAWów - sam mam DSLRa od końca kwietnia, lae jak po pierwszych kilkudziesięciu fotach włączyłem RAW+JPEG, potem zacząłem się bawić RAWami (nawet w Pentax Photo Lab) to teraz mam na stałe włączone RAW+ :)

Też włącz - zobaczysz jak to wciąga ;)

Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach