Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
A czy ma ktoś jakieś dowświadczenie z taką

KLIK

bateryjką, bądź jej producentem ?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Yanoosh, mam takie akumulatorki AAA bodajże, sprawdzają się dobrze. Doświadczeń dokładnie z taką baterią niestety nie mam.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
dosc ciekawe to aku... chyba zaryzykuje i sprobuje. Akumulatorki AA tej firmy i z tej serii sprawuja sie calkiem ok.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Yanoosh  Dołączył: 02 Gru 2007
mazi napisał/a:
dosc ciekawe to aku... chyba zaryzykuje i sprobuje. Akumulatorki AA tej firmy i z tej serii sprawuja sie calkiem ok.


Wybuchów i innych fajerwerków nie odnotowano :?: :-P
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Jesli chodzi o akumulatorki AA to mam dwa rodzaje:
- starsze, w jasno zielonym kolorze jeszcze zostaly zakupione z S5500, jakies 3 lata temu. Obecnie, mimo pewnej utraty pojemnosci, sprawuja sie bez zarzutow. Za to aku Sanyo, ktore zostaly rowniez w tym czasie kupione szlak trafil po pol roku uzytkowania (a wtedy byly to jedne z lepszych aku, tak przynajmniej na wszystkich forach bebnili).
- nowsze sztuki, w kolorystyce TF1 uzywam ponad pol roku z S5500 i czasami z lampa do Pentaksa - bez zastrzezen, nic nie wybucha.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
forestowy
[Usunięty]
Cytat
akurat hama to firma ktorej akumulatory chyba mozna brac w ciemno, w niemczech czesto widzialem '2lata gwarancji' dla tych produktow, ceny dosc spore.

Teraz 5 lat dają, przynajmniej na ten co kupiłem :]
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Oryginalna bateria dostarczona z K10 po pierwszym ładowaniu wytrzymała ok. 400 fotek - czy po kolejnych ładowaniach wytrzyma więcej?
Czy Li-Poly przy pierwszym ładowaniu trzymać dłużej w ładowarce (dawniej tak zalecali formatowanie baterii, ale teraz są nowsze "wynalazki" i nie wiem, czy to ma znaczenie).
Jak zrozumiałem z dyskusji - Li-Poly normalnie ładuje się w standardowej ładowarce Pentaxa.
Pozdro
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
A ja kupiłem cos takiego za 29zł, czy mój korpus wybuchnie :?: :-o
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
mazi napisał/a:
Za to aku Sanyo, ktore zostaly rowniez w tym czasie kupione szlak trafil po pol roku uzytkowania (a wtedy byly to jedne z lepszych aku, tak przynajmniej na wszystkich forach bebnili).

masz pewnosc ze to TO sanyo? mam 'garsc' akumulatorkow AAA do iriviera i o ile GP i energizer juz rozladowuja sie szybko to stare sanyo 900mAh nadal najdluzej dziala (wszyskie aku kupione w tym samym czasie -dawno gdy mialem wiecej uzadzen na takie ogniwa, rozladowywane praktycznie zawsze do zera, ladowane mniej wiecej tyle samo cykli)
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2008-05-30, 21:22 ]
Diamond32 napisał/a:
czy mój korpus wybuchnie

a ladujesz w korpusie? o ile pamietam to 99% tego co wyczytalem o wybuchajacych aku dotyczylo ladowania (do k10 ladowara ze slotem na aku jest osobna)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
klimecki_ napisał/a:

masz pewnosc ze to TO sanyo?


mam.
ladowanie aku do max i rozladowywanie do zera nie jest najlepsze dla ich zywotnosci :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
mazi napisał/a:

ladowanie aku do max i rozladowywanie do zera nie jest najlepsze dla ich zywotnosci :)


Zgadza się, ale tylko w przypadku ogniw litowo-jonowych (w przypadku niklowo-wodorkowych jest to zabieg pożądany). Jednocześnie żadne nowoczesne urządzenie elektroniczne nie pozwoli Ci rozładować ogniw do "zera". Odcięcie zasilania następuje zazwyczaj wcześniej...

[ Dodano: 2008-05-31, 10:32 ]
W przypadku ogniw Li-ion rozładowywanie jest wskazane raz na jakiś czas, ale nie ze względu na poprawę wydajności czy żywotności akumulatora, ale w celu kalibracji/poprawy dokładności pomiaru napięcia w akumulatorku (i w efekcie jego poprawnej wizualizacji np. na graficznym wskaźniku ekranu LCD w naszych aparatach).

A wracając do tematu, którym jest opiniowanie zamienników do K10D polecam Hahnel'a - brak problemów przez 10 miesięcy użytkowania.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Co to jest, czy można tym wbijać gwoździe, czy nadaje się do rzucania w kota, albo do samsunga Gx-10 :?:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=374861227

Oczywiście, to żart czy ktoś odważył się coś takiego włożyć do puszki?
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
seweryn1 napisał/a:
Co to jest, czy można tym wbijać gwoździe, czy nadaje się do rzucania w kota, albo do samsunga Gx-10 :?:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=374861227


Patrz opinie kupujących i informację sprzedawcy:
"jesli wiec zdarzy sie, ze nie bedzie dostepny produkt firmy Maxxcell, nie beda Panstwo musieli czekac, wysylamy inny, w pelni kompatybilny produkt tej samej jakosci "
nie wiadomo zatem, co się kupuje
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
Mogę polecić - tutaj

Polska firma, specjalizująca się w akku.
Kupiłem dwie sztuki i jest to strzał w dziesiątkę :-)
Co mnie mile zdziwiło, świeżo po wypakowaniu na każdym pstryknąłem prawie 200 fotek (RAW oczywiście) nim sie rozładowały.

Na Hahnel-a nawet już nie spojrzę - dwa padnięte w przeciągu dwóch miesięcy.
Te, choć dwukrotnie tańsze - przebijają go jakością. :-P
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
mirqus napisał/a:
Polska firma, specjalizująca się w akku.

Potwierdzam dobra jakośc produktów tej firmy: uzywam w kamerze video,po zgonie oryginalnego panasa.Trwa to juz 2 lata - panas zdechł po takim okresie,a tem ma się dobrze.Nie bez znaczenia jest fakt,że był 3x tanszy od oryginalnego odpowiednika. :!:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Baimex to ulubiony sprzedawca właścicieli palmtopów, kupują tam już od dawna. :-) Doprze wiedzieć, że do aparatu też mają bateryjki.
 
forestowy
[Usunięty]
Równiez przyłącze się do pozytywnych opini na temat aku tego producenta. Miałem w Pasikoniku FZ 50 i sprawował się doskonale
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Cena nawet niezła - właśnie zamówiłem, żeby zobaczyć co to warta. Dzięki za info.

19.06.2008r - Akumulatorek dotarł po dwóch tygodniach od zamówienia, ale za to ze "świeżej" dostawy do sklepu. Po włożeniu do aparatu wskazuje na pełne naładowanie. Akumulatorek zgodny ze zdjęciem i zamówieniem. Na razie tyle się mogę wypowiedzieć ;-)
 

Prof Wilczek  Dołączył: 12 Lut 2008
Czytam ten wątek i dalej nie jestem pewien:
czy NP-400 "dają radę" czy tez nie :?:
Kupiłem ostatnio na allegro od jakiegoś gościa dwie takie bateryjki (na niecale 50 peelenów z wysyłką za 2 dwie sztuki) ale nie miałem jeszcze okazji ich przetestować w dłuższym użyciu (nie licząc włożenia do aparatu i sprawdzenia czy działają).
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Prof Wilczek napisał/a:
Czytam ten wątek i dalej nie jestem pewien:
czy NP-400 "dają radę" czy tez nie :?:


Znaczy skoro piszesz, że już je masz... to co ktoś ma podjechać i za Ciebie sprawdzić :shock:

Wsadź idź porób zdjęcia i będziesz miał odpowiedź, jeśli to takie ważne...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach