matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kodak ProFoto 400 BW - lipa :-P
Jako że i tak nie wołam sam filmów, to zainwestowałem ostatnio w dwie rolki Kodaka ProFoto 400 BW. I się bardzo rozczarowałem wynikami. Szczegółów w zasadzie nie ma, tylko plamy jakieś brzydkie. Ziarna też nie ma. Kasznaka generalnie :-P Co prawda rozregulowany dalmierz przysparza pewne problemy z ostrością, ale i tak kichowato wychodzi. Wołałem w dwóch różnych labach i efekty podobne. Ale może to jednak kwestia szkła?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mam podobne odczucia - troche jak cyfra.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A ja go będę bronił. Przynajmniej jest charakterystyczny :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
matb, już w jakimś wątku napisałem, że mało powiedzieć, iż niewart swojej (niskiej) ceny.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ilford XP2 będzie lepszy?
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Sam możesz ocenić .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
XP2 to IMHO najlepszy film C41. Pare zdjec z P645.

SMC A 45/2.8


SMC A 75/2.8


CZJ Sonnar 180/2.8

 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
ze względu na największą jednak dostępność w C41, robię kodakiem co jakiś czas i wbrew większości myślę że swej niskiej ok 10zł ceny jednak jest wart
np: http://plfoto.com/1243584/zdjecie.html
Pozdrawiam

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry, a co on taki 4:3? :mrgreen:
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Cytat
np: http://plfoto.com/1243584/zdjecie.html
Niebieskie źródła?

bEEf, 645 ;-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Pare zdjec z P645.

No tak jest, jak się nie umie czytać :oops:
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
Niebieskie choć w B&W ;-) zgadza się :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
lsnk, ale to są znaczki pocztowe a nie zdjęcia :-P
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Skoro chcesz go wpakować w puszkę z rozregulowanym dalmierzem, to chyba nie ma większego znaczenia :-P
BTW pokaż jakieś znaczki Kodaka
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
lsnk napisał/a:
Skoro chcesz go wpakować w puszkę z rozregulowanym dalmierzem, to chyba nie ma większego znaczenia

Hej! Mam drugiego RFa, gdzie dalmierz jest OK ;-) Poza tym i tak robię na hiperfokalnej, więc nie powinno to mieć większego znaczenia :-P
lsnk napisał/a:
BTW pokaż jakieś znaczki Kodaka

Trzy ostatnie na blogu ze stopki na ten przykład. I jeszcze np. to co wczoraj wstawiłem do wątku o fotografii ulicznej. Ale jakby ktoś chciał to mogę nieostrzone kropy wstawić, gdzie ślicznie te plamy barwne widać :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Ktoś mi na początku moich fotograficznych kroków odradził profoto 400 ja mimo wszystko spróbowałem no i się dowiedziałem dlaczego nie warto w niego inwestować. :-P
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
oj narzekacie. tani materiał, jak tani materiał ;-) więc nie będę narzekać tym bardziej, że za 2zł z kosza w mojej mieścinie mogę kupić 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jakbym kupował "z kosza" za 2 zł to bym nie narzekał. Ale za dychę to jest u mnie Maco 400Plus albo Ilford Pan. Efekty lepsze. Nawet negatywy kolorowe skanowane jako BW dałyby lepsze efekty :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
No niech nawet kosztuje te 2 zł ale jak robie zdjęcia i wkładam w nie dużo pracy, główkowania, itp. to jednak zależy mi na tym żeby efekt był jednak lepszy niż na tym kodaku 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ha! A teraz sobie skanuję Fuji Neopan 400 CN. Super jest! Nie ma porównania do tego badziewia Kodaka.
Tylko że mi się już tylko dwie rolki od Flooda zostały :cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach