kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Z-70 - kilka pytań
Po przeczytaniu setek postów na tym forum postanowiłem zostać posiadaczem korpusu analogowego i nabyłem za gigantyczną kwotę 80 zł ślicznego, czarniutkiego Z-70.

Bardzo ładnie pracuje z obiektywami AF, a z kitem (od K10) daje naprawdę szeroki kąt + niemałą winietę widoczną już w wizjerze. Czy ktoś może robił jakieś fotki kitem cyfrowym (na 18mm) na analogu i mógłby napisać czy zdjęcia są w miarę akceptowalne lub jeszcze lepiej wkleic jakies zdjęcie z tej ogniskowej.

Druga sprawa to przy współpracy z obiektywami M42 pomiar światła wariuje, podejrzewam, że to kwestia nie zwartych styków ale wolę się upewnić zanim złapię za papier ścierny.

A przy okazji wreszcie zrozumiałem o co chodzi z tym "wykastrowanym bagnetem" :-D
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
kenzo napisał/a:
Czy ktoś może robił jakieś fotki kitem cyfrowym (na 18mm) na analogu i mógłby napisać czy zdjęcia są w miarę akceptowalne lub jeszcze lepiej wkleic jakies zdjęcie z tej ogniskowej.


Mysle ze nie jeden :-) winieta ogromna ale efekt fajny, ladnie powyginane wszystko (zalezy co komu sie podoba). W tych 18 milimetrow mozna naprawde wiele zmiescic.
Niestety nie mam mozliwosci wstawienia zdjec ...
Pozdr Markoo
a jednak:



Ale jakie ogniskowe nie pamietam, tam gdzie wiecej czarnego to mniej mm.

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kenzo napisał/a:
Bardzo ładnie pracuje z obiektywami AF, a z kitem (od K10) daje naprawdę szeroki kąt + niemałą winietę widoczną już w wizjerze. Czy ktoś może robił jakieś fotki kitem cyfrowym (na 18mm) na analogu i mógłby napisać czy zdjęcia są w miarę akceptowalne lub jeszcze lepiej wkleic jakies zdjęcie z tej ogniskowej.

Winieta po byku, zdjęć nie mam. Od 24mm jest już DA 18-55 akceptowalny, choć dopiero przy ok. 26-28 winieta znika całkiem. Zdecydowanie lepiej zainwestować w prawdziwie szerokokątny obiektyw na "pełną klatkę". Nawet w FAJa 18-35. Wtedy to się można szerokim kątem bawić ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kenzo, tutaj masz parę zdjęć z kita i Z1-p - fajowski efekt :-)





[ Dodano: 2008-07-16, 22:36 ]
A tutaj większy hardcore - z1p i fiśaj :-)

 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Kit jest git ... nawet na analogu:




~25 mm + kilka % przycięte przy skanowaniu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia, ten konik jest super :-D
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dzieki za fotki, nie jest tak zle w koncu winiete mozna skropowac :-) W FAJa raczej nie chce inwestowac, wole zaoszczedzic na Sigme 10-20 do cyfry :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach