dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio napisał/a:
bo swiatlo i cien mam.. i w sumie fajne uporzadkowanie wiedzy to jest, a jak z ta wyzej?
Dla Ciebie uporzadkowanie, bo to ksiazka dla inzynierow, a nie dla ludzi :-P W tej kwestii podzielam zdanie iczka: http://iczek.blogspot.com...zr-dederko.html

dz.
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
mygosia, ja ją nabyłem przypadkowo w empiku dokładnie w tę niedzielę. Aktualnie kończę pierwszego mroczka i bryana petersona i za chwil kilka siądę do książki o fotografowaniu dzieci. za kilka dni dam znać jak mi się ją czytało ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, nie zgadzam sie z iczkiem. Ucieszylem sie wlasnie, ze nie jest to kolejna ksiazka dla debili z milionem zdjec i napisaniem w 2 zdaniach o co chodzi i jak to jest na tym zdjeciu. Nie mysle inzynieryjnie, mysle doglebnie, a tu moge doglebnie poznac zagadnienie swiatla.. jeden diagram ze strzaleczkami (i gradientem, to wazne) wyjasnil mi zasade dzialania softboxow itp (dlaczego ma byc duzy i blisko). Kto powiedzial ze ksiazka kierowana jest dla poczatkujacych fotografow? Cale szczescie nie jest bo takich na peczki.. a co do wydania. Tragiczne sa zdjecia na koncu a co najbardziej mnie wk%$#% to w samym srodku wstawka, na ladnym papierze, z reklamami.. myslalem czy tego zyletka nie wyciac :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio napisał/a:
Ucieszylem sie wlasnie, ze nie jest to kolejna ksiazka dla debili z milionem zdjec i napisaniem w 2 zdaniach o co chodzi i jak to jest na tym zdjeciu.
Myslisz, ze iczek potrzebuje takiej ksiazki? he he he

dagio napisał/a:
Nie mysle inzynieryjnie

dagio napisał/a:
jeden diagram ze strzaleczkami (i gradientem, to wazne) wyjasnil mi zasade dzialania softboxow itp (dlaczego ma byc duzy i blisko)

Na pewno nie myslisz technicznie? dagio, jak ja widze wykres, to zamykam ksiazke. Mam pierwsze wydanie tej ksiazki i nie przebrnalem przez pierwsze 10 stron.

dz.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
zanabył ktoś "Książkę o fotografowaniu dzieci" tegoż autora?

Dada.Parę wierszy wyżej.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ja tam diagramow nie widzialem, jedynie schematy rozmieszczenia swiatel i obiektow.. tu nie trzeba inzyniera tylko wyobrazni, tworczej.. i wszystko staje sie prostrze. A nie mozna byc ograniczonym, trzeba podejmowac "rywala" nielubianego.

Iczek tego nie potrzebuje, ale pisze ze mogloby tak byc, dla mnie nie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia napisał/a:
ktoś "Książkę o fotografowaniu dzieci"
w tym samym watku -piętro wyżej pisałem :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dada, a jak wrażenia po bardziej dokładnym przestudiowaniu... Nadal pozytywne?
Czy trzeba przy tej książce myśleć [tak jak przy "Książce o fotografowaniu" - drugie wydanie]?? Czy czyta się jak powieść, czy jak podręcznik?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pozytywne. Czyta się dobrze, choć jeszcze całej nie przeczytałem. Czy jak powieść ? Chyba mniej niż poprzednie, zwłaszcza pierwszą. Jak ją czytałem (dawno, dawno temu :mrgreen: ), to zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie przede wszystkim dlatego, że była to pierwsza książka o fotografii, którą się czytało nie jak podręcznik, a ponadto było tam wiele rzeczy, o których nie wiedziałem z wielu innych książek. Druga juz takiego wrażenia na mnie nie zrobiła, aczkolwiek czytało sie nadal dobrze. Moim zdaniem ta jest pośrednia, czyta sie dobrze, wiedzy dużo( ale na pewnym poziomie fotoamatora już znanej ) ale objawieniem na taką skalę jak pierwsza nie jest. Kupić na pewno warto- zreszta za chwilę będzie to kolejna kultowa książka ze względu na autora.
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Czytał ktoś książkę "Fotografia. Nowy, wyczerpujący poradnik fotografowania. Od podstaw kompozycji do najnowszych technik cyfrowych." autorstwa Johna Freemana? Warto to nabyć/przeczytać? Jest też "Praktyczny kurs fotografii" autor Łukasz Gaweł - zna ktoś?
Pozycja A. Mroczka "Książka o fotografowaniu" wyd. 3 ma być dostępna w 4-tym kwartale tego roku. Informacja ze strony wydawnictwa Helion.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
!!zdecydowanie polecam!!

Mam już trochę książek ze zdjęciami, ale tę od otwarcia przewertowałem całą, nie mogłem się zatrzymać.. z żadną inną tak nie miałem


(cena: 50zł)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Czyżby nikt tu nie czytał "Fotografii" Tadeusza Cypriana ? :shock:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy nowe i stare wydanie różnią się czymś poza okładką?
Po rekomendacji tutaj oglądałem wczoraj egzemplarz kolegi polaroidomaniaka (wersja z okładką w paski) i muszę się w pełni zgodzić, że bardzo fajnie się to ogląda i jakąś taką ochotę do robienia zdjęć wyzwala. Nie jestem zagorzałym fanem "sztuki polaroidu" i nie wszystkie zdjęcia w tym albumie mi się podobają (a sporo nawet wręcz przeciwnie) ale cały album jest godny uwagi.
Zaraz potem oglądałem album ze zdjęciami z jednej z nowozelandzkich wysp, robione głownie wielkim formatem, naprawdę wypieszczone, dobre zdjęcia pięknych miejsc i jeśli chodzi o inspirację to z Polaroid Book przegrał z kretesem - może to kwestia tego, że przy tych nowozelandzkich zdjęciach łatwo sobie wytłumaczyć, że i tak takich nie zrobię bo nie mam na razie szans tam się wybrać.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Christopher Frank "Noc Amerykanska" <- czytałem to kilka razy... fajna powieść o fotografiku, wolnym strzelcu.. warta przeczytania na pewno :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A macie juz to???
http://www.taschen.com/pa...to_doisneau.htm

Chyba kupić wypada, nie?
:-P

Ps. Mialam w rękach u nas w księgarni zwykłej... cos koło 30pln.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia napisał/a:
A macie juz to???


;-)
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Szukam książki o oświetleniu. Czegoś, co wprowadziłoby mnie w świat lamp, softboxów, blend, parasoli... ;) Nie mam o tym wszystkim zielonego pojęcia; książka więc musiałaby być napisana pod kątem takiego "entry-level" czytelnika.
Na czym mi zależy, to czytelnym przekazie, łatwości zrozumienia i aktualności. (Z powodu takich kryteriów odrzuciłem Dederka). Przy czym, chciałbym faktycznie wynieść z niej ladunek wiedzy, żeby już się jako-tako w temacie orientować, móc praktykować i ew. dalej dokształcać. Może być, ewentualnie, po angielsku.

Polecicie coś?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Alojzy N., przymknę oko na to "W-wa (z przymusu)" i polecę "Fotografia studyjna", Michael Freeman. Moim zdaniem to jest to, czego szukasz. Ostatnie wydanie tej książki było w 1993, ale przeszukaj uważnie internet, powinieneś coś znaleźć.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Podepnę się pod pytanie, może nie koniecznie oświetlenie studyjne, ale czy "Światło i cień w fotografii" Dederko, jest drugie wydanie 2008, jest też nieaktualna i nieprzystępnie napisana jak "Oświetlenie w Fotografii" Witold Dederko?, zastanawiam się nad kupnem tej książki, nie wiem czy ktoś ją tutaj polecała, pisał o swoich spostrzeżeniach na temat tej publikacji. Jakie jest Wasze zdanie?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Co do oświetlenia, podobno niezły jest Karpiłowski, ale drogi, skubaniec...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach