Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Wybralbym Drukarke... i papier.... POMOCY!
Termosublimacyjne, Atramentowe, Laserowe, Epsony, Canony, HaPeki....

Wydalbym max 600zl przy sensownych kosztach eksploatacji.
Mam doswiadczenia wylacznie ze stara atramentowka i drukowaniem na zwyklym papierze.

Owszem, moge poszukac pomocy na pl.drukowanie.zdjec.tanio
albo na pl.rec.jaki.fajny.obrazek.nad.lozkiem
ale moze najpierw tu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie napisałeś, jaki format druku Cię interesuje.
Laser odpuściłbym ze względu na koszt zakupu, nie mieszczący się w podanym przez Ciebie zakresie. Poza tym jakość wydruku z tańszych kolorówek laserowych jest ... inny.
Termosublimacyjne, to raczej do wymiaru 10x15.
Pozostaje atrament. A tutaj od zawsze osobiście optuję za Epsonami.
Przy czym musisz zdać sobie sprawę z faktu, że w przypadku atrmantówek, najlepsze efekty będziesz w stanie uzyskać jedynie na papierach foto (najlepiej oczywiście firmowych).
W przypadku Epsonów sprawdź drukarki korzystające z atramentów Dura Brite Ultra lub Claria.
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Mysle ze format to raczej do A4 - jesli mialoby byc wiecej to chyba jeszcze nie teraz i jesli w ogole to raczej rzadko ;-)
Pozwole sobie jeszcze zapytac o kryteria wyboru - na co zwracac uwage i czego sie wystrzegac?

Pytanie spowodowane jest mnogoscia tego towaru na rynku - na polce dowolnego sklepu w kategori 600zl
stoi miliard drukarek i kazda z nich ma milion wodotryskow, sposrod ktorych nie bardzo jestem w stanie wylapac tych, ktore moga byc istotne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Obecny, pieprzony, postęp technologiczny doprowadził do tego, że praktycznie rzecz biorąc, kupując drukarkę atramentową Epsona, Canona czy HP w tej cenie z pewnością będziesz zadowolony z efektów. Zwłaszcza - jak już marudziłem - po zastosowaniu papierów foto. Mam starą jak świat drukarkę Stylus Color 685 Epsona. Tylko 4 kartridze. Ale po założeniu odpowiedniego papieru wydruki są nie do odróżnienia od odbitek z labu. Nowsze konstrukcje, z jeszcze mniejszymi otworami dysz i większą ilością kartridzy tylko zwiększają realizm i gwarantują dłuższą żywotność wydruków (dlatego właśnie polecałem Ci atramenty Claria i Dura Brite - jak nazywająsięich odpowiedniki w przypadku konkurencji Epsonowskiej - nie wiem).
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu napisał/a:
wydruki są nie do odróżnienia od odbitek z labu

A jak to wygląda od strony ekonomicznej? Cena wydruku jest dużo wyższa niż w labie?
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Dzieki!
To juz lece do MM na zakupy ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety cena wydruku jest wyższa. I to czasami nawet sporo. Dlatego warto rozejrzeć się z pewnością za drukarkami mającymi kartridze osobno. Dodatkowo warto przed zakupem sprawdzić ich cenę (oraz pojemność). Generalnie wiadomo, że jeśli w drukarkę można wepchnąć więcej kartridzy z róznymi kolorami (zamiast 4 CMYKowych np 6 lub 8) to przejścia tonalne czy oddanie subtelności kolorystycznych będzie większe. Pewnie dlatego drukarki ze zwiększonailością kartridzy z reguły nazywa się "foto".

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:

A jak to wygląda od strony ekonomicznej?
Do mojego Epsona 220 to tusze są po 50-60 złociszy, a trzeba ich 6 sztuk. Tylko to nie są Dura Brite. Ale oczywiście nie wszystkie na raz kończą się :-) . Papieru używam Epsona Epson Papier Premium Glossy, Semigloss Photo za 39-49/100szt. A4 taki sam za 55-59 zł/20szt.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kupując drukarkę Epsona lub Canona warto zastanowić się nad systemem zasilania ciągłego co znacznie obniża koszty druku. Dla A4 podobno koszt atramentu wychodzi na poziomie 6 gr.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
Kupując drukarkę Epsona lub Canona warto zastanowić się nad systemem zasilania ciągłego co znacznie obniża koszty druku

Prawdę mówiąc nie załapałem o jakie zasilanie chodzi :oops:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Prawdę mówiąc nie załapałem o jakie zasilanie chodzi :oops:
O coś takiego Zasilanie

[ Dodano: 10-12-06, 17:47 ]
Tutaj drugi artykuł o tym http://www.gelex.pl/index3.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie coś takiego.
Jest jeszcze http://romtek.warsaw.pl/

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Plwk, myślałem o tym. Ale to najlepiej jako uzupełnienie obecnej drukarki. Używane na Allegro są za grosze. Warto - w momencie, gdy dużo się drukuje - zakupić takową (format A3 wskazany) i np zbudować sobie system stałego zasilania. Widziałem (to był chyba artykuł w Digicie lub wcześniejszej wersji Macword&Publish i tyczyło atramentów Lyson) efekty takiego zasilania w momencie zastąpienia kolorowych kartridzy odpowiednikami w skali szarości - rewelacja.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znajomy z pracy ma Epsona z Romteku i sobie chwali. Do wybranej pary atramenty - papier robią też profil dla drukarki.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dzięki, wszystko jasne. Nie wiedziałem, że są takie rozwiązania na domowe potrzeby.
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
No dobra - kupilem - PHOTO R265.
Kierowalem sie marka, cena, iloscia kartridzy, oraz nie dalem sie namowic na "praktycznie to samo ale jeszcze ma skaner, czytnik kart, wyswietlacz z opcja retuszu zdjec, i cos tam jeszcze niezwykle waznego.
Dzieki wszystkim za sugestie i porady - mam nadzieje ze bedzie przyjemnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
R265
To jakieś baterie?
Wiesz, Andreas, dowcip to się zacznie, jak zaczniesz drukować i zacznie wyłazić bryndza. Fakt, że wówczas wszystkiego się wyprzemy a zaprzyjaźniony moderator wytnie wątki, dzięki czemu niczego nam nie udowodnisz.
Tym niemniej ciekaw jestem Twojej opinii o jakości wydruków. Mam nadzieję, że jakiś papier foto też do tego zakupiłeś?
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Michu napisał/a:
Andreas napisał/a:
R265
To jakieś baterie?

Stawiam raczej na fajki - kiedys tuz przed rzuceniem palenia byly R1 - swiat idzie do prozdu wiec to pewnie jakas udoskonalona wersja z filtrem elektro statycznym i wyswietlaczem pozstalego czasu palenia ;-)

Michu napisał/a:

Tym niemniej ciekaw jestem Twojej opinii o jakości wydruków. Mam nadzieję, że jakiś papier foto też do tego zakupiłeś?


Zakupilem - EPSON SemiGlossy.
A co do opinii... przypomnij sobie co sie dzialo jak napisalem ze w kadyszce mi przeszkadzaja sz.... znaczy... chcialem powiedziec, ze slowem sie nie odezwe bez wczesniejszych konsultacji i swiadectwa dopuszczenia do publikacji opinii ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
Zakupilem - EPSON SemiGlossy.
Sam używam takiego, jest naprawdę w porządku. Nie zawiedziesz się. Jedyny minus to, że jest cienki. Papiery z labu są grubsze.
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Michu napisał/a:
Andreas napisał/a:
R265

Wiesz, Andreas, dowcip to się zacznie, jak zaczniesz drukować i zacznie wyłazić bryndza.


No i wykrakales...
Ogolnie jest cudnie bo rozdzielczosc i szybkosc i wyglada to jakos tak przyjemnie...
tylko te kolory to jakby z innej bajki.
Przelecialem manual, Faq, i wszystkie aplikacje z CD i niegdzie nie znalazlem niczego co pomogloby mi w kalibracji calego zestawu...
A tak cos czulem, ze przyjdzie taki czas w zyciu w ktorym niezbedne bedzie zapoznanie sie z tematyka Color Management, Color Profiles, oraz z kilkoma innymi wyrazeniami, ktorych znaczenie jest mi ideowo bliskie ale zrozumienie tego i zastosowanie w praktyce...
No nic, jakby tos cos wiedzial wiecej to poprosze o o jakis drogowskaz a tymczasem znikam.

W kazdym razie czern jest OK. ;-)

EDIT:
Nie jest tak strasznie - jednak daje sie to opanowac

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach