kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
Lampa błyskowa do K100D
Temat ten był już poruszany, jest jednak nadal otwarty (tak uważam). Oczywiście myślę tu o każdym, kogo nie stać na oryginalną lampę Pentaxa. Jestem szczęśliwym posiadaczem K100D. Po poprzedniku pozostał mi Metz 32 MZ-3 z kostką SCA 3701. Mimo, iż aparat w ogóle miał nie "widzieć" tej lampy (wg opinii sprzedawcy), to jednak nie jest tak źle (wspomaganie auto focusa, zoom, samo wyzwalanie błysku jest). Jest też dylemat: lampa prześwietla każdą fotkę. Czy to oznacza, że pozostaje mi tylko ustawianie manualne lampy? Czy napięcie na stopce jest bezpieczne dla aparatu? - proszę o opinie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, pozostaje ci tylko manual. Napięciem się nie martw, mój DS pracował z tą lampką i wszystko było OK.
 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
A co z napięciem na stopce? Gdzieś wyczytałem, iż w niektórych lampach może być ono niebezpiecznie wysokie dla aparatu...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kaszalot napisał/a:
A co z napięciem na stopce? Gdzieś wyczytałem, iż w niektórych lampach może być ono niebezpiecznie wysokie dla aparatu...
Popatrz tutaj
 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
no tak, tylko ja mam stopkę 3701, która całkowicie dedykowała tę lampę do MZ-50, a wg powyższego zestawienia powinna być 3702 - tylko poco, skoro i tak nie dedykuje w pełni tej lampy z K-100 D.
A tak na marginesie - jest szansa, że w przyszłości będzie poprawka w programie, i pojawi się polski interfejs?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kaszalot napisał/a:
no tak, tylko ja mam stopkę 3701, która całkowicie dedykowała tę lampę do MZ-50, a wg powyższego zestawienia powinna być 3702
Bo stopka 3701 jest starsza, miałem właśnie 32MZ-3 z SCA 3701. Działała bardzo dobrze z moim DS-em. Niestety, mam teraz K100D i oddałem w potrzebujące rączki tą lampę. SCA 3702 jest nowszym modelem kostki.

[ Dodano: 10-12-06, 20:03 ]
kaszalot napisał/a:
A tak na marginesie - jest szansa, że w przyszłości będzie poprawka w programie, i pojawi się polski interfejs?
Nie rozumiem, w czym polski interfejs ?
 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
Źle się wypowiedziałem - polskie menu w aparacie K100D :->
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kaszalot napisał/a:
Źle się wypowiedziałem - polskie menu w aparacie K100D :->
he he, o to pytać trzeba producenta lub dystrybutora. Ale długo będziesz czekał, za mały rynek lub za słabo stara się nasz ukochany dystrybutor. Jestem tylko ciekaw, czy w Samsungu GX-10 bedzie polskie menu. W kompaktach chyba jest.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
kaszalot napisał/a:
polskie menu w aparacie K100D

No wiesz Roman wspólnie z koalicją przeżywają ciężkie chwile, także nie wiem czy coś w tej sprawie wywalczy.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Wygląda na to że nie tylko w sprawie obiektywów ludzie na głowy poupadali. Lampy też zapewne pójdą w górę. Dokładnie rynku nie śledzę ale chyba 540 FGZ poszła w górę o 200 w porówaniu z październikiem. Cena tej lampy zabja. Wahałem się w okolicach cenowych 360 FGZ albo Sigma 500 super. Coraz bardziej skłaniam się ku 360-FGZ z powodu ficzerów. Czas leci, sylwek się zbliża a ja nie mam czym zabłysnąć ;-)

Pytań kilka...
1. Czy ktoś próbował błyskać trzystasześćdziesiątką imprezy jak śluby, chrzciny i takie tam? Chciałbym też wiedzieć czy jest tu ktoś robił to zawodowo. Ja zarabiać na tym nie będę ale ciekaw jestem czy lampa o takiej mocy wystarczy na takie imprezy.

2. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nejakim aster-em?
http://allegro.pl/item148..._gwarancja.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
hamster napisał/a:
2. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nejakim aster-em?
Kupowałem u nich DLa. Polecam jak najbardziej, świetna obsługa.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster napisał/a:
Ma ktoś jakieś doświadczenia z nejakim aster-em?
To jest chyba ta sama firma Aster
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
hamster napisał/a:
2. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nejakim aster-em?

podobnie jak Michu kupowałem u nich DLa i moge napisać dokładnie to samo. "Polecam jak najbardziej, świetna obsługa."

[ Dodano: 2006-12-11, 16:21 ]
argawen napisał/a:
To jest chyba ta sama firma Aster

nie, to nie jest ta firma tylko -> http://hurtownia.aster-foto.com.pl/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
nie, to nie jest ta firma tylko -> http://hurtownia.aster-foto.com.pl/
To może tak podam linka Aster-Foto . Maja dwa sklepy detaliczne. Jeden z nich to Fotostrada.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa rzeczywiście, mocno przepraszam, mój błąd .. aa teraz będę się czerwienił, o tak :oops: :oops: :oops: nie mniej firma godna polecenia
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
nie mniej firma godna polecenia
Także polecam, firma jak najbardziej w porządku :-) .

[ Dodano: 11-12-06, 16:45 ]
Mają chyba także stoisko na giełdzie w Stodole.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Dzieki wielke Bracia w systemie :-) Aczkolwiek ponawiam pytanie 1. Używał ktoś 360FGZ na imprezach kilkudziesięciuosobowych albo w kościele?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach