dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
podpis na zdjeciu/znak wodny???
Czesc.

chcialbym jakos podpisywac swoje zdjecia...
mozecie mi pomoc? jak w fotoszkopie zrobic sobie warstwe z jakims swoim logo? czy w inny sposob to robic? znak wodny jakis czy jak?
nie mam o tym pojecia a chce jakos sie oznakowac <LOL>

z gory bardzo dziekuje za pomoc :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Możesz to także zrobić w Irfanview. W dodatku hurtowo.
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
Nie papraj czasem nic na zdjęciach :evil:
Co za moda?... :-/
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
chce sie wyryc w historii polskiej fotogniotowni :lol: :lol: :lol:
 
danpe_
[Usunięty]
Yalin napisał/a:
Nie papraj czasem nic na zdjęciach :evil:
Co za moda?... :-/


Ja wiem czy moda?
Zdarzyło się nie raz u mnie w mieście, że z tutejszego forum fotograficznego gazeta przywłaszczyła sobie zdjęcia, mówiąc wprost: ukradła. Sam się wtedy zastanawiałem, czy nie paprać tak zdjęć, żeby nie było możliwe ich wydrukowanie w gazecie.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Ej, ale to czysta przyjemność zobaczyć swoje zdjęcie w gazecie. Można na tym zarobić grubo ponad parę stówek, jeśli się ma trochę chęci.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Można na tym zarobić grubo ponad parę stówek, jeśli się ma trochę chęci.

malyglod, była o tym dyskusja i wyszło, że niekoniecznie ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
malyglod napisał/a:
Ej, ale to czysta przyjemność zobaczyć swoje zdjęcie w gazecie.

No właśnie - trzeba je tam zobaczyć, a wątpię by każdy kto umieszcza swoje zdjęcia w sieci wertował codziennie wszystkie gazety ;-)
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ej chopcy, a co z moja sygnaturka na zdjeciach?
poradzi mi ktos cos?
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
dtox napisał/a:
ej chopcy, a co z moja sygnaturka na zdjeciach?
poradzi mi ktos cos?

Tak, ja Ci radzę, nie papraj zdjęć... :evil:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
dtox chodzi o widoczne oznakowanie czy ukryte ,a to co radzi argawen nie pasuje?
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Re: podpis na zdjeciu/znak wodny???
dtox napisał/a:
Czesc.

chcialbym jakos podpisywac swoje zdjecia...
mozecie mi pomoc? jak w fotoszkopie zrobic sobie warstwe z jakims swoim logo? czy w inny sposob to robic? znak wodny jakis czy jak?
nie mam o tym pojecia a chce jakos sie oznakowac <LOL>


Na znakach wodnych się nie znam, ale popełniłem artykulik o ImageMagicku w Dragonii, poszukaj w numerze 8 TUTAJ na str. 21. ImageMagick działa pod Windows i Linuksem (zwykle jest w dystrybucji).
Było w nim o podpisywaniu obrazków, IM ma również polecenia do znaków wodnych, ale nie korzystam z tych dobrodziejstw
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Zależy co właściwie chcesz na tej fotce mieć.
Dość prostym sposobem jest dodanie warstwy (w palecie Layers/Warstwa kliknij u dołu ikonkę Create new layer/Nowa warstwa), możesz coś na tej warstwie napisać, możesz coś na nią wkleić (logo, sygnet, monogram). Dobrze jeśli to coś jest białe. Żeby na zdjęciu się bardzo nie odróżniało proponuję zmienić mieszanie na Overlay/Nakładka (w tej samej palecie rozwijana lista, domyślnie Normal) i zmniejszenie krycia (na tej samej palecie Opacity/Krycie) wg uznania. Nie przesłonisz wtedy niczego na zdjęciu. Wyróżniać się tylko będzie ten Twój znak przez podniesienie kontrastu.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Gdzieś to tu chyba na forum pisałem ale jeszcze raz napiszę:

Umieszczając zdjęcie w Internecie dodajcie mu jakiś unikalny dla siebie ( dla wszystkich zdjęć ) przedrostek. Dla przykładu mając plik zdjecie1.jpg zamieńcie nazwę pliku na 325hjks2_zdjecie1.jpg
325hjks2 - przedrostek dodawany do wszystkich zdjęć. Ludzie "pożyczający" zdjęcia zwykle nie zmieniają ich nazw i dzięki google można potem takie zdjęcia dość łatwo wyśledzić oczywiście mowa o tych przekopiowanych na inne strony. Na gazety to nie działa ;)
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Re: podpis na zdjeciu/znak wodny???
dtox napisał/a:
Czesc.

chcialbym jakos podpisywac swoje zdjecia...
mozecie mi pomoc? jak w fotoszkopie zrobic sobie warstwe z jakims swoim logo? czy w inny sposob to robic? znak wodny jakis czy jak?
nie mam o tym pojecia a chce jakos sie oznakowac <LOL>

z gory bardzo dziekuje za pomoc :-B


Photoshop.
Nic prostszego, na białym tle umieszczasz swój wymarzony "znak". Bierzesz Edycja/Zdefiniuj pędzel i masz zapisany swój wzorek następnie odpalasz wybrane zdjęcie i w miejsce gdzie ma byc znak klikasz raz pedzelkiem i tak to sie robi...
mam nadzieje, że oto chodziło
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Mozesz tez uzyc dedykowanego programu np.: AiS Watermark Pictures Protector, Photo Watermark lub skorzystac z przegladarki z opcja wstawiania znakow wodnych np.: FlipAlbum, IrfanView
Ale jesli juz dzialasz w PS to chyba podany powyzej przepis tez nie powinien sprawic Ci klopotow. To samo mozesz zrobic tez w Gimpie.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
dziekuje za porady. cos malo rzucajacego sie w oczy wykoncypuje :-B
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
Sorki za odswiezenie tematu, ale czy ktos sie orientuje jak sie dodaje w Jalbum znak wodny ?
Może to skleroza, ale wywało mi się jakiś czas temu że było tam coś takiego, teraz nie mogę znaleść ...

pozdr.
 

SNECZKU  Dołączył: 21 Kwi 2006
konfiguracja>Chameleon>filtry>znak wodny
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
SNECZKU napisał/a:
konfiguracja>Chameleon>filtry>znak wodny


Skleroza, o to mi wlasnie chodzilo :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach