perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
seweryn1 napisał/a:
szybsze.
heheheheh...
 
pczarnul  Dołączył: 15 Lut 2007
W moim przekonaniu główna zaleta SDM to właśnie "cichość" przynajmniej jeśli chodzi o dłuższe szkła.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
perl napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
szybsze.
heheheheh...

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie - szybsze czyli w odniesieniu do czegoś co jest wolniejsze, mam tu na myśli osobiście tamrona 17-50. Ufam, że to szkło będzie szybsze od niego i celniejsze. "To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat" pozdrawiam cię perl i życzę jak najmniej powodów do frustracji. ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
nie no, luz ;]

od Tamrona 17-50/2.8, czyli tzw. swinki, wszystko bedzie szybsze ;-)

kolega ma w EOSie 450 i pare razy mi marudzil, ze wolniej to sie to obracac chyba nie moze...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
perl, zastanawia mnie po jaką cholerę się tu udzielasz? Wszystko co Pentaxa i do Pentaxa wg. jest do bani, wolne, mydlane, nieostre... Przeflancuj się na coś innego, może jakiegoś profesjonalnego Nikona d40, pokup sobie słoiki po 10k każdy z bardzo dobrymi soczewkami wykonanymi z twardego szkła z chińskiej huty i będziesz już profesjonalistą pełną gębą albo jak wolisz takim "pro".
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Meggido, ale pojechałeś. Nie ma co. Szkoda, że bez sensu.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Meggido, podaj przyklady.

I dopisz tez przy okazji, do ktorego posta w tym temacie odnosi sie Twoj post.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
perl napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
szybsze.
heheheheh...

perl napisał/a:
od Tamrona 17-50/2.8, czyli tzw. swinki, wszystko bedzie szybsze

perl napisał/a:

Ja prawdopodobnie sprzedam
Sigme 20/1.8
FA 35/2
FA* 28-70
FA* 300
FA 50/1.4
*istD
i k10d.... ( :-( )

i sobie sprawie D700 + N 80-200 ED
D700 okolo 8k + 80-200 2k = 10 tys.

Cudny jest. A wizjer ....ekhmmm.......Aaaaa !!

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
no i ? co firma Tamron ma wspolnego z Pentaxem?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A tak na serio to wątpię coby to szkło było szybsze od tamrona 17-50, szczególnie jak trochę mniej światełka będzie... Tamron nieźle śmiga, a 2.8 to jednak zupełnie co innego niż f4...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
perl napisał/a:

Ja prawdopodobnie sprzedam
Sigme 20/1.8
FA 35/2
FA* 28-70
FA* 300
FA 50/1.4
*istD
i k10d.... ( :-( )

i sobie sprawie D700 + N 80-200 ED
D700 okolo 8k + 80-200 2k = 10 tys.

Cudny jest. A wizjer ....ekhmmm.......Aaaaa !!
_________________
O, widze ze dodales jeszcze to.
No coz. Skoro prowokujesz, trzeba by sie jakos do tego odniesc ;]
Przeciez temat to roadmap. Wiec w czym jest problem, bo nie rozumiem?
Jestes zly, ze wole d700 od k20d ? d300 od k10d ?
Na kogo powinienes byc zly? Na mnie czy na Pentax Corporation? :-D

Nie oszukujmy sie. Tez kiedys bylem w tym wielkim bledzie i wydawalo mi sie, ze Pentax z autofokusem nie odstaje az tak bardzo od reszty.
Jak sobie wezmiesz 30D/40D/d300/d700/nawet d80 i popracujesz na nim chwilke, to bedziesz wiedzial o co chodzi. Smutne, ale prawdziwe.
Ty fotografujesz sobie lokomotywy. Tez to robilem. Wprawdzie tylko 2 godziny, ale robilem. Tutaj niepotrzebny jest nawet AF, bez problemu mozna krecic recznie.
Wybacz, z calym szacunkiem oczywiscie, ale ja fotografuje cos innego.
I chcialbym fotografowac to aparatem wlasnie tej firmy, ktorej aparatow uzywalem od najmlodszych lat. Ot, takie dozywotnie przywiazanie.

Dotychczas tez nie mialem problemu z zakupem szkiel do Pentaxa. Bywaly momenty ze mialem po 20 szkiel i ze wzgledu na zdublowane ogniskowe ciezko mi bylo wybrac, co sobie zostawic a czego sie pozbyc.
Jednak teraz wiem na czym polega problem. Sprobuj dostac 80-200/2.8 w dobrej cenie.
Canon, Nikon - 1200~1600 zl.
80-200/2.8 Nikona kosztuje max 2000zl. Znajdz mi FA* 80-200/2.8 za taka cene. Ba! W ogole znajdz mi w Polsce do sprzedania FA* 80-200/2.8.
I teraz uwaga. Tokina 80-200/2.8 A-TX PRO do Minolty kosztuje aktualnie 1100 zl [uzywka].


Meggido napisał/a:
perl napisał/a:
od Tamrona 17-50/2.8, czyli tzw. swinki, wszystko bedzie szybsze
lap jak nie wierzysz
wieprzowina chrum-chrum
http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:

wieprzowina chrum-chrum


I jeszcze ryjkiem rusza:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d4yU3DB7opY
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie pentax po prostu odpowiada łącznie ze swoim podobno powolnym AF, brakiem jasnych szkieł itp. Mnie takie zbytki nie są po prostu potrzebne.

[ Dodano: 2008-08-05, 14:09 ]
perl napisał/a:
Skoro prowokujesz


I nie prowokuję. To tylko moje uczulenie na wiecznych malkontentów, którym nic nie odpowiada i są przekonani o swojej świętej racji.

Kończę swoje wypowiedzi na ten temat.
 
Asahi
[Usunięty]
perl, po tym co napisales, to Pentax Corporation powinien przyznac Ci jakies odznaczenie, ze taki wytrwaly jestes ;-) Ale tak miedzy nami, ja bym nie wytrzymal. Jesli jestem z czegos niezadowolony, a konkurencja proponuje mi cos lepszego i jeszcze taniej, zmieniam bez zastanowienia. Szacun za wytrwalosc :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Asahi napisał/a:
Jesli jestem z czegos niezadowolony, a konkurencja proponuje mi cos lepszego i jeszcze taniej, zmieniam bez zastanowienia.
A co zrobić, jeśli się przysięgało przy świadkach?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
:lol: :lol: :lol:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Asahi napisał/a:
perl, po tym co napisales, to Pentax Corporation powinien przyznac Ci jakies odznaczenie

Najpierw musiałaby taka firma istnieć, żeby ewentualnie odznaczenia przyznawać. :-P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
perl napisał/a:
Jak sobie wezmiesz 30D/40D/d300/d700/nawet d80 i popracujesz na nim chwilke, to bedziesz wiedzial o co chodzi. Smutne, ale prawdziwe.

Swięte słowa. zawsze zamiast setki postów proponuję każdemu przestrzelać np d300 i przekonać sie co to znaczy że aparat posiada AF. o d700 już nawet nie wspominam.
witaj Perl po tej stronie barykady. długo to trwało ale jednak. jeszcze nas na tym forum niewielu ale z każdym dniem przybywa. bedzie dobrze.

prawdą jest też że nie każdemu AF potrzebny. niektórzy wolą ostrzyć manualnie. trudno. skoro tak ich wola, ich zdjęcia. ja tam wole aparat z AF. z szybkim AF
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
Jak sobie wezmiesz 30D/40D/d300/d700/nawet d80 i popracujesz na nim chwilke, to bedziesz wiedzial o co chodzi. Smutne, ale prawdziwe.

ThomFoto napisał/a:
Swięte słowa. zawsze zamiast setki postów proponuję każdemu przestrzelać np d300 i przekonać sie co to znaczy że aparat posiada AF.

No i znowu, ile ludzi - tyle opinii.
Miałem to szczęście, że porównywałem AF K10D z: 30D, 40D, D80 i D300.

Niestety nie da się ich porównać mając podpięte to samo szkło.
K10D miał SMC-FA 50 f/1.4; 30D i 40D - EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM; D300 - Nikkora AF-S DX 17-55 mm f/2.8G; a D80 - Nikkora AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5.

D80 i D300 porównywałem we wnętrzach, EOSy na dworze.

I moim zdaniem D80 ma wolniejszy, słabszy AF od K10D.
EOSy 30D i 40D - porównywalne, ani gorsze, ani lepsze.
D300 - lepszy, ale spodziewałem się, że będzie chodził szybciej, rozczarował.

(BTW, podobno Alfa 700 ma ekstra AF...)

perl, ThomFoto - naprawdę, mniej uogólnień. Te kategoryczne opinie "Nikony i Canony mają lepsze, Pentax gorsze" - niewiele wnoszą do dyskusji, a tylko niepotrzebnie zaogniają sytuację. Te parametry albo się mierzy ze stoperem w ręku - albo ocenia totalnie subiektywnie. Ale nawet subiektywną ocenę warto poprzeć jakimś przykładem - choćby napisać o warunkach, w jakich testowaliście korpusy, jakie podpięliście obiektywy...

Bo kiedy słyszę teksty, że "D80 i 30D posiadają AF", a "Pentaxy nie" - to nie pozostaje nic innego, niż tylko protestować... :lol:


[ Dodano: 2008-08-05, 15:45 ]
D80 z Nikkorem AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 porównałem jeszcze z K10D z kitem 18-55 f/3.5-5.6 - Nikon nadal wydawał mi się wolniejszy, mimo AF-S.

 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Ja nie chce niczego bronic, zwlaszcza ze 0.07sek naprawde nie robi mi zadnej roznicy, ale Pentax mial naprawde jasne szkielko... Chyba ma to jakies znaczenie...;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach