dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
vito157 napisał/a:
[tu gwoli wyjasnienia: plan rosyjski - to w odroznieniu od planu amerykanskiego - ujecie postaci... bez butow]


z tego zdania moze wynikac, ze plan amerykanski jest z butami.. zatem mozna to odebrac mylnie gdyz tam tez nie ma butow, nie ma nawet wiecej.

Pisze to dla niewiedzacych:
Plan amerykanski to ujecie postaci do okolic kolan (prawdopodobnie okreslenie wzielo sie z czasu westernow, kiedy postacie nie mogly byc kadrowane tylko do pasa, poniewaz posiadaly pasy z rewolwerami, czesto wiszace na biodrach, ktore tez musialy zostac ukazane)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jak mówiło mi kilku gazetowych fotografów -niezależnie od siebie- wysyła się do gazety kilka lub kilkanaście zdjęć, a fotoedytorzy i tak wybiorą najgorsze i jeszcze je przytną tak, żeby do układu strony pasowało. Przytną, a nie przeskalują.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Oj dagio... nie badz taki drobiazgowy... Ten 'plan rosyjski' wymyslilismy kiedys, ogladajac nasze zdjecia przyciete przez sekretarza redakcji, dla ktorego - dziwnym trafem - zdjecia zawsze byly za dlugie i zawsze skracal je od dolu, pozbawiajac ludzi butow. Gdyby przycial wyzej - bylby plan amerykanski. A tak - robil sie 'rosyjski'... :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
vito157, :-B

nie jestem drobiazgowy, tylko wiem ze wiedza taka sie czasem przydaje.. dzieki ze wyjasnieles ten rosyjski, bo faktycznie myslalem, ze taki tez istnieje, choc polzartem to nieco widzialem.. jednak mam nadzieje nie zgrzeszylem przeciw nikomu, a tym bardziej przeciw Tobie :-)
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Trudno się poruszać po Gruzji więc jakość techniczna schodzi na dalszy plan. Trzeba mieć akredytację rosyjską. Bez języka albo tłumacza też nic się nie zdziała.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
dagio: bo istnieje - a w zasadzie plan radziecki http://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_amerykański

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach