argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Skąd się wzieły ogniskowe serii Limited ?
Zawsze byłem ciekawy, skąd takie ogniskowe w tej serii. Gdzieś słyszałem, że 77 Limited została wykonana na cześć japońskiego słynnego fotografa. Ale dlaczego 77mm ? Może mnie ktoś uświadomić skąd te ogniskowe, bo są przecież inne aniżeli standardowe.

[ Dodano: 16-12-06, 19:16 ]
Już znalazłem dlaczego 77mm. Ale pozostałe ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O 77 i ja wiedziałem, ale już widzę, że i Ty wiesz :) - 43 to chyba dla uczczenia przekątnej klatki 24x36...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
To w takim razie napiszcie skąd się wzięło 77, bo ja nie wiem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytuje z FAQ forum
"FA Limited - "...........zostaly zaprojektowane przy aktywnym wspoludziale jednego z najbardziej znanych japońskich fotografów (krążą legendy, ze 77/1.8 ma taka ogniskowa dla uczczenia 77 urodzin tego fotografa ;-) ) ............ "
Koniec cytatu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć... Kiedyś, jak LTD 31/43/77 były nowościami -2001/2002 (lub były to zapowiedzi -2001) pojawił się w sieci artykuł o tych szkłach (na 99% po polsku, ale 1% nioepewności sobie pozostawiam). Pamiętam tylko tyle, że było tam zdjęcie tej trójki i na 100% w wersjach srebrnych. Szukam tego artykułu po sieci już ponad 2 miesiące i nie mogę znaleźć. Myślałem, że to było na fotopolis, ale w obecnej wersji graficznej serwisu najstarszy wpis o zawierający nazwę Pentax to:
2001-10-23 • Targi Łódzkie czytaj ...
czy dobrze myślę, że było to na fotopolis, ale w starszej wersji (jak powstali, to niedługo potem zmienili face i może archiwum też zniknęło?) Jak znajdziecie podeślijcie proszę link.

A tak wspominając stare czasy, ku pokrzepieniu serc (że jeszcze się nie pozjadaliśmy-przecież naczelne to ludojady:
LINK
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ten tekst z artykułu w Fotopolis powinien być mottem naszego forum.
"Jednak w przypadku pentax.osw.pl nie chodzi o udowadnianie wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy (każdy system ma swoje zalety), a o wyraz szacunku i przywiązania do konkretnej, jakże zasłużonej dla fotografii małoobrazkowej marki."
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No to na flagę go, na flagę!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Argawen zgadzam się z Tobą całkowicie. :-) :-B
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jeeeesssuuu... jak tylko sie gdzie Ltd pojawia zaraz jest Tref gdzies obok... :-P

Pzdr
Spinner
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tref śledzi wszystkie wątki - On to musi mieć dużo czassuuuu ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
ak tylko się gdzie Ltd pojawia zaraz jest Tref gdzies obok... :-P
sebostek napisał/a:
Tref śledzi wszystkie wątki

oczywiście, że tak, ale zaniedbuje forum od kilku dni, nawał roboty nie pozwala na zbyt dużo czytania. Wolę wziąć aparat do ręki...
a skoro mowa o 77 to zapraszam -> LINK

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach