Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
STUDIO I USTAWIENIE LAMP
Co powiecie na prezentowanie swoich poczynań w studiu i ustawienia lamp w wykonywanych zdjęciach ?

Dla porównania wątek z forum Nikona - http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=48461

Cytat
Witam.
Na wzor zachodnich forow mysle aby zrobic tutaj temat w ktorym kazdy prezentowalby:
- schemat ustawienia oswietlenia
- zdjecie wykonane przy tym oswietleniu (bez obrobki - jesli to mozliwe)
- zdjecie po obrobce

Dyskusje mozna by prowadzic w innym wydzielonym temacie- a tutaj tylko schematy i zdjecia.

Szablon sprzetu stydujnego, sceny itp - mozna pobrac stąd: http://users.interblock.p...Oswietlenia.rar (wersja spolszczona) - za pomoca tego szablonu (plik .PSD mozemy w kilkadziesiat sekund przygotwac taki schemacik- po przez wlaczanie warstw oraz przez obracanie i zmienianie polozenia obiektow).

Przykład:

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Generalnie jestem za wszystkim co ma związek z fotografią, a nie sprzętem :-)

Pomysł na wątek - bardzo ciekawy... Tylko czy ktoś się odważy? Czy komuś się będzie chciało pokazać jak pracuje, jak próbuje??

Bardzo bym tego chciała, ale obawiam się, że tutaj na forum znajdują się głównie sprzętowcy. Taka jest smutna refleksja po dyskusjach z Michem - tylko pitolenie o sprzęcie - na temat FF, BF, bądź AF pentaksiarze potrafią napisać po parędziesiąt stron...
A o fotografii - pożal się Boże...

Dlatego jek się ten wątek rozhula, to mi pewnie kaktus na dłoni wyrośnie, ale będę kibicować z całych sił...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Tylko czy ktoś się odważy?

Fafniak, dtox.... z tych, których pamiętam, że parają się fotografią studyjną 8-)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
mygosia napisał/a:


Bardzo bym tego chciała, ale obawiam się, że tutaj na forum znajdują się głównie sprzętowcy. .


To zapraszam, zapraszam ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchajcie - bardzo chetnie moglbym cos opisac ale przyznam ze proba przypominania sobie co jak oswietlone bylo... to lekka porazka
dwa - w realu chyba lepiej bedzie.... :roll:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
dwa - w realu chyba lepiej bedzie....

Zapraszasz, czy mam pogadać z Boguszem a Ty przyjedziesz do Piły? :evilsmile: ;-)
Jedno i drugie da się zrobić....

[ Dodano: 2008-08-25, 23:17 ]
A wracając do tematu, to za mało umiem, za bardzo na czuja robię i za mało doświadczenia w studio mam... No i sklerozę mam...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
o! Fafniak organizuje warsztaty. Ale fajnie.
Kiedy?
 
ibra  Dołączył: 16 Sty 2008
Niestety nie każdy ma czas i możliwości bycia na warsztatach więc dla nich taki
"poradnik"byłby bardzo cenny.
Więc jakby bardziej doświadczeni koledzy podzielili się swoimi doświadczeniami
chociażby w ten sposób to przypuszczam że wszyscy byliby bardzo zadowoleni.
Osobiście byłbym bardzo szczęśliwy jeśli mógł bym się czegoś nauczyć :-B
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak, A cóż Ty masz na głowie ? :roll: To po tych oliwkach ? :evilsmile:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to warsztat w studiu, a potem wydawnictwo Warsztat w studiu - tylko do użytku wewnętrznego :lol:
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jak dla mnie pomysł fajny, szczególnie, że to jedna z tych rzeczy, która za mną chodzi od jakiegoś czasu. Kiedyś już próbowałem się bawić w takie rzeczy ale średnio wyszło. Teraz myślę o tym znowu i znowu nie wiem jak się zabrać... do Piły daleko ;) a przydałoby się trochę praktyki ;)
Grzesiek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, niestety zona mi zabrala to gustowne nakrycie glowy tuz przed wejsciem na plaze..... :cry:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
niestety zona mi zabrala to gustowne nakrycie glowy tuz przed wejsciem na plaze

No ale to przecież w trosce o Ciebie...
Żebyś nie doznał efektu cieplarnianego na swoim mózgu ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm...
Czy to mantla?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, Ty lepiej pisz kiedy i gdzie te Twoje warsztaty..
Aspius, do Piły wcale nie jest tak daleko, do Poznania na pewno się byś jakoś dostał, a tam może Maciek się da zwerbować? A razem raźniej ;-) .
A niedługo jesień, zima, długie wieczory...
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Arti, no jesień, zima.. długie zimowe wieczory ... przeciągające się do rana przy akompaniamencie płaczącego bobasa ;) .. to oczywiście wariant pesymistyczny, ale nawet w optymistycznym że Michaś nie da nam za bardzo popalić zostawianie żony z dwójką maluchów może tak łatwo u mnie nie przejść.. dlatego na ten rok wolę juz nic wyjazdowego nie planować.. jak coś wyjdzie to fajnie ale głównie będę zależny od pewnego małego obywatela, który lada moment pojawi się na tym świecie ;)
Grzesiek
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aspius, ee no to nie odległość jest problemem. ;-) Moja młodsza ma niecałe 1,5 roku i daje w kość coraz lepiej...
Niech zdrowe się rodzi i rośnie! :-D
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Arti, no w sumie odległość w sensie fizycznym faktycznie nie ma znaczenia;) jestem dobrej mysśli i mam nadzieję, że do przyszłego PPD zapanujemy nad sytuacją na tyle, że nie będzie przeszkód abym przyjechał ;)
Grzesiek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach