Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kodak TriX 400 i T-Max 3200 (135) w Krakowie - gdzie?
Witam! - jak w temacie. Trochę potrzebuję, a będe nocował w Krakowie. Ma ktoś typy, gdzie można by się w te materiały zaopatrzyć (i na ile się da - nie w bandyckich cenach)?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Heh, zabawnie. Właśnie wertuję internet w poszukiwaniu jakiś sklepów. Jutro będę w okolicach Batorego - w tamtej okolicy podobno są dwa. Na Grodzkiej jest sklep Kodaka, ale jak zapytałem o TriX'a, to popatrzyli się na mnie bardzo dziwnie.

A potrzebuję kupić z 4-5 rolek i to koniecznie jutro, bo przed świtem w czwartek znikam. No chyba, że ktoś poda jakieś przyjemne adresy sklepów londyńskich (a jak będą lepsze ceny to bąba).

btw, temat Rafała z forum Olego .
*puf*

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz, najczęściej kupowałem w sklepie http://www.foto-oleksy.pl/ - oczywiście mam na myśli sklep stacjonarny na ul.Karmelickiej (bardzo blisko rynku - niedaleko Teatru Bagatela) :) jednakowoż to było za czasów studenckich tak więc nie wiem jakie teraz ceny mają jednakowoż był/jest to jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów w materiały czarno-białe w okolicy.

Znałem też jeszcze jeden punkt, ale nie mam pojęcia jaka to była ulica - wtedy jeszcze mieli baaaardzo dużo materiałów AGFY ii TRI-Xy po .... 11,50!!!! wtedy jak była promocja z okazji 50lecia TRI-Xa na rynku - ech, to były piękne dni :roll:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Mertz, najczęściej kupowałem w sklepie http://www.foto-oleksy.pl/


THX - sprawdzę, choć na stronie to jedynie fomapany mają :(

...a cholera na giełdzie w niedzielę, praktycznie sprzed nosa, gość wykupił mi wszystkie T-Max'y 3200 (18 szt!) - zapytałem o cenę i poszedłem dogadać się z Tref'em na wołanie... Parę minut.

(jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma - wrzucę do torby jeszcze jedną rolkę ProFoto, na wszelki wypadek)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Okej, jak mówiłem - byłem dzisiaj w tamtej okolicy. Sklepy są trzy w małej odległości. Nie zwróciłem szczególnej uwagi na Kodaki, ale z tego co pamiętam to t-maxy 3200 były. Ceny które mi świtają to 20-23pln w zależności od sklepu. A sklepy są tutaj. /moja pierwsza mapa na googlach, więc jak nie gugla to przepraszam ;-) /
*puf*

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz, dlatego też zaznaczyłem, że chodzi mi o sklep stacjonarny na Karmelickiej - link dałem dla pełniejszego obrazu co to za sklep i gdzie się mieści ;-)

j+ napisał/a:
A sklepy są tutaj.

Oooo to to!! Właśnie co nie mogłem sobie wczoraj ulicy przypomnieć to właśnie o Łobzowską mi chodziło .. ta Batorego mnie troche zmyliła ;-) Właśnie w "Finisz" zaznaczonym na mapce były TRI-Xy po 11,50 kiedyś :roll: Jak się promocja skończyła to były po .. 17czy coś koło tego. Myślę, że i tam warto zaglądnąć choć nie wiem jak tam to teraz wygląda i co mają.

Można jeszcze zaglądnąć na ul.św.Tomasza 26 - i tam był (nie wiem czy jeszcze jest) komis i sklep foto - swego czasu było sporo materiałów do ciemni, akcesoriów, chemii .. nie wiem czy nie podzielił losu innego komisu a mianowicie:

Komis na Wiślnej (razem ze św.Anny tworzy róg rynku - dokładnie przeciwległy do rogu z Mariackim - po przekątnej patrząc) i też mieli materiały czarno-białe ale jak byłem w tamtym roku to już go nie było .. nie wiem czy przeniesiony czy zlikwidowany :roll: .. a szkoda, bo mieli duuuużo różnych analogów i ciemniowego sprzętu sporo a i pogadać można było trochu .. choć do Pentaksa mało mieli .. ale jednak chyba syfra ich wykończyła, bo ludzikowie bardziej chcieli wstawić sprzęt do nich niż coś kupić .. naprawde szkoda jeśli zlikwidowany :cry:


[EDIT]: poszukałem troche i znalazłem taki wątek: http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1216 czyli dobrych, starych komisów, gdzie i było z kim pogadać o sprzęcie, fotografii i w ogóle już nie ma :cry: :cry: :cry: ech, ech .. ta syfra :cry: :cry: :cry:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
sołtys napisał/a:
Komis na Wiślnej (razem ze św.Anny tworzy róg rynku - dokładnie przeciwległy do rogu z Mariackim - po przekątnej patrząc) i też mieli materiały czarno-białe ale jak byłem w tamtym roku to już go nie było .. nie wiem czy przeniesiony czy zlikwidowany :roll: .. a szkoda, bo mieli duuuużo różnych analogów i ciemniowego sprzętu sporo a i pogadać można było trochu .. choć do Pentaksa mało mieli .. ale jednak chyba syfra ich wykończyła, bo ludzikowie bardziej chcieli wstawić sprzęt do nich niż coś kupić .. naprawde szkoda jeśli zlikwidowany :cry:

kumpel był w pobliżu i miał wolny czas, więc go poprosiłem żeby sprawdził jak to jest. Sklep był przy Wiślnej 10, teraz coś jest przy Wiślnej 8, ale ceny zbójeckie. Z relacji wynikało, że Fomapany po 13 z groszami, Tri-X'y dwajeścia z hakiem. Za to w domu turysty tylko jakieś kolorowe Fuji.
*puf*

 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
Jest bardzo fajny sklep przy Łobzowskiej 15 Finisz-studio - ceny bardzo miłe dla kieszeni;)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Właśnie co nie mogłem sobie wczoraj ulicy przypomnieć to właśnie o Łobzowską mi chodziło

j+ napisał/a:
A sklepy są tutaj.


Wielcy jesteście! Dzieki. Mam jutro kilka godzin, to się może przejdę w te miejsca.

[ Dodano: 2008-09-04, 13:33 ]
blanchet napisał/a:
Jest bardzo fajny sklep przy Łobzowskiej 15 Finisz-studio - ceny bardzo miłe dla kieszeni;)


T-Max 3200 - 19.50
Ilford Delta 400 - 18.50
Ilford PAN 400 - 11.60
TriX 400 - 19.50 (chyba, bo nie kupiłem).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach