Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Sigma 20mm F1.8 EX DG ASPHERICAL RF pentax nikon ?
Witam
Chcę kupić powyższy obiektyw i ma on pracować z analogowym body. Z tym, że nie wiem jakie wybrać mocowanie obiektywu (pentax, czy nikon). Za pentaxem przemawia to, że posiadam takie body, ale z drugiej strony Nikon ma cyfrowego FF i przy ewentualnej odsprzedaży szkła miałbym większe szanse na dobrą cenę. Mam też takie pytanie czy ten obiektyw będzie dobrze pracował z manualnymi body bez af, (Pentax, Nikon)?

Pozdrawiam
Piotr
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pioter, przyznam ze nie rozumiem twojego pytania
Jak masz pentaxa to kupujesz z mocowaniem pentaxa jak masz nikona to z mocowaniem nikona - w czym problem?
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Waham się po prostu, czy do tego obiektywu nie dokupić jakiego body nikona za 300-400 złotych po prostu. Przy cenie obiektywu około 1500 złotych to nie robi dużej różnicy. Tak na marginesie to mam taki zwyczaj, że nie lubię, unikam zmieniania obiektywów w plenerze, zazwyczaj noszę dwa body, jedno z szerokim kątem, drugie ze standardem. Obecnie mam w torbie Chinona z m28 k i Fujicę z 50 1,6 i to działa, zero problemów wygoda itd. Fujicę kupiłem za 150 z obiektywem, obiektyw Pentaxa o tej jasności pewnie ze 2 razy tyle :)W związku z tym nie zależy mi na kompatybilności systemu. Z drugiej strony system Nikona zapowiada się bardziej perspektywicznie, na razie będę tym obiektywem robił slajdy, ale za 5, 10 lat to kto wie może przejdę na jasną stronę mocy i wtedy ...Poza tym mój ojciec kupił sobie ostatnio d40x i krew mnie zalała jak zobaczyłem jak działa auto focus tego niby badziewnego sprzętu...

Pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
i myslisz ze tego typu dylemat ktos za ciebie rozwiaze ? :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Prosta sprawa. Kup D700. Przy zakupie takiego szkła 8 tys. więcej na body to nie tak dużo.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pioter napisał/a:
ale z drugiej strony Nikon ma cyfrowego FF i przy ewentualnej odsprzedaży szkła miałbym większe szanse na dobrą cenę.
o żesz...

Pioter tak kup nikona, a jak nikon to forum to polecam to http://forum.nikon.org.pl/

papa
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żaba, Spokojnie. :mrgreen: Pamiętasz jak pisałem o tym gościu w sklepie, co narzekał na pogięte pudełko od Sigmy, że nie będzie mógł jej z tego powodu dobrze sprzedać. :evilsmile:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Sorry jeżeli kogoś uraziłem, mam duży sentyment do sprzętu Pentaxa, ale z drugiej strony jak się składa grosz do grosza, to przychodzi czasem taka refleksja czy może mój wybór jest dobry. Jak zaczynałem zabawę z systemem na P, to nie było jeszcze na rynku lustrzanek cyfrowych tej firmy, szkła były w związku z tym bardzo tanie, korpusy analogowe też. To był inny system, teraz porobiło się to samo co z m42, chore ceny na stare manualne szkła, coraz trudniej o niezajechany korpus i po prostu zastanawiam się czy to na co odkładałem przez ostatni rok ma rację bytu w tym systemie. Prawda jest taka, że magię Pentaxa tworzą sami użytkownicy, ale ta magia dotyczy raczej starych analogowych czasów, bo jeśli chodzi o cyfrę, to w sumie jest przeciętnie, gdzieniegdzie lepiej od konkurencji, gdzieniegdzie gorzej. Zwykła normalna kalkulacja. Inna sprawa, że w innych systemach chyba nie ma tak wspaniałego body jak Chinon cp-7m i dla tej puszki warto się pakować w Pentaxa, ale co się stanie za parę lat jak się mój Chinon rozleci? Czy jest sens podłączanie szkiełka za 1500 do body które ma dwadzieścia parę lat i nie widać sensownego zamiennika? Ja będę fotografował dalej tym sprzętem, ale po prostu nie wiem czy jest sens inwestować w nowe i dla mnie drogie oszklenie.

Pozdrawiam i jednocześnie przepraszam tych których mogłem powyższymi słowami urazić
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dlatego koledzy napisali, byś brał Nikona.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja tez bym wzięła Nikona...
Bo jak kupisz z bagnetem PK, to wdepniesz w system na amen.

A jak kupisz z bagnetem nikonowskim, to ciągle będziesz miał wybór...
Za jakiś czas może dojrzejesz bardziej, żeby wybrać jeden system. Bądź doczekasz się rozwoju technologii, która Cię wspomoże w wyborze :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
wspomoże w wyborze

ależ Ci się "rymnęło"
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Wygrała koncepcja kupna obiektywu do Pentaxa, kupiłem Sigmę 17-35, mam nadzieję, że będą z tego obiektywu ładne slajdy.

Sigma 20 musi jeszcze poczekać...

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach