Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Które 24?
Witam.

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem obiektywu 24mm. Raczej „manuala” ze względu na koszty. I tu mam pytanie do Was: czy macie doświadczenie z którymś z tych obiektywów:
A 24/2.8, K 24/2.8, K 24/3.5? Albo coś słyszeliście o ich możliwościach? A może jednak zastanowić się nad jakąś 20-stką (mam na myśli obiektyw ;-) ), tym bardziej że szkło będzie też do cyfry używane.

Pozdrawiam Maciek.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Maciek K1000 napisał/a:
Raczej „manuala” ze względu na koszty.

manualna sigma 24/2.8 z A, ostre, kontrastowe szkielo, a jesli to ulubiona ogniskowa to przycisnij do muru kongres by przydzielil budzet na fa 24/2 ;]
pozdrawiam
kp
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Jak byście dali radę podesłać rawy z waszych 24, to byłbym baaaardzo dźwięczny.

P.S. To ten „fa” taki dobry żeby aż znajomości w kongresie poruszać? No bo jak trzeba to trzeba. Tylko że te znajomości to planowałem wykorzystać, w celu zapewnienia światu pokoju no ale...
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Maciek K1000 - podeślij na PW adres mail'owy, to wyślę Ci zestawinie (pdf) szkieł do Pentax'a z ocenami, które są dość wiarygodne. Nie pamiętam, skąd to mam :-/
Stan na dzień (uwaga!) 31. września 2004.

Pozdrówka
Marucha
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Maciek K1000 napisał/a:
To ten „fa” taki dobry żeby aż znajomości w kongresie poruszać?

czy dobry? efekty wdzialem z analoga i imho dobry;], jak do tego dodasz wykonanie, af i swiatlo to warto zwlaszcza jesli to ulubiona ogniskowa. Co zas sie tyczy kongresu to, przenosnia;]. Kongresem moze byc zarowno zona, szef, mniej lub bardziej nasycona kochanka, wspolwlasciciel konta bankowego tudziez rektor, ktory czasem obdziela specjalnymi stypendiami, badz nawet sponsor, ktory w przyplywie litosci moze troche sypnac zlotem;]
pozdrawiam
kp
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Klimecki: tak właśnie myślałem ;-) W sprawie kongresu oczywiście. Dzięki!
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jak bys chcial AF-a to poszukaj Sigmy 2.8/24. Pojawiaja sie nieraz w wersji do Pentaksa AF na niemieckim ebay-u. Calkiem przyjemne szkielko. Ja swoja ustrzelilem za 35 euro :-) .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bogusz napisał/a:
Jak bys chcial AF-a to poszukaj Sigmy 2.8/24. Pojawiaja się nieraz w wersji do Pentaksa AF na niemieckim ebay-u. Calkiem przyjemne szkielko. Ja swoja ustrzelilem za 35 euro :-) .

Ma toto pierscien przyslon?
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oczywiscie, to dosc stary model. Ma pierscien przyslon, pozycje A i ma glosny AF. Ale jest tez dobry z cyfra (uzytkownicy twierdza, ze lepszy niz Nikkor AF 2.8/24).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ma toto pierscien przyslon?


Ma, i do tego jest niesamowicie ostre.

Tylko nie bierz bez dedykowanej oslony, bo flare ma zabójczą...

( To znaczy mowie o tej: http://cgi.ebay.com/Penta...8QQcmdZViewItem )
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki.

No to urzadzamy polowanko :->
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Dokladnie to ten, ja posiadam juz tego i sobie bardzo chwale:

http://cgi.ebay.de/ws/eBa...12121&rd=1&rd=1

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A oslonka pasuje do kazdego obiektywu z gwintem 52mm, wiec uzywam jej tez do 1.8/50 :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
1.8/50


... tylko akurat z tym to ci niewiele daje oprocz ochrony mechanicznej, co? :-P
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Zawsze troche sloneczka z gory obetnie ;-) i wyglada bardziej profi ;-)
Ale juz do 35 albo 28 mm jak najbardziej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach