emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Asus Pani z Foto-Net się myli, lub Ty mylisz pojęcia.
Co innego jest 'odstąpienie od umowy' w przypadku zakupu przez internet, a co innego wymiana wadliwego sprzętu.
W pierwszym przypadku nie trzeba podawać przyczyny rezygnacji i mamy na to 10 dni (sprzęt nie może nosić śladów używania).
W drugim przypadku -jeśli sprzęt jest wadliwy- przysługują kupującemu 2 prawa.
1) Skorzystanie z gwarancji - naprawa lub wymiana wadliwej części w serwisie lub całego sprzętu przez udzielającego gwarancji.
2) Skorzystanie z rękojmi (tę udziela tylko sprzedawca i trwa ona 6 miesięcy). W tym przypadku mamy prawo żądać wymiany towaru na wolny od wad lub zwrotu ceny zakupu.

Nie można korzystać z dwóch przywilejów łącznie. Dlatego jeśli naprawiamy sprzęt w ramach gwarancji - tracimy prawo do rękojmi.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Przeczytałem właśnie regulamin sklepu. Właściwie to wszystko sprowadza się do tego co napisałem. No może jest trochę lepiej niż napisałem bo istnieje jednak opcja wymiany.

Sprzęt wymienią na nowy jeżeli zgłoszę usterkę wciągu dwóch dni od daty zakupu i otrzymam pozytywną opinie serwisu.

Ja chcę od sprzedawcy sprzęt wolny od wad. Jeżeli jest taki regulamin to niech sobie najpierw sprzęt sami sprawdzą w serwisie
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Asus Rękojmia wynika z przepisów Kodeksu Cywilnego (nie musi być wzmiankowana w żadnym regulaminie). Sprzedawcy unikają tego tematu, ale odkąd jest Rzecznik Konsumenta pozycja kupującego jest znacznie silniejsza i porządni sprzedawcy bez dyskusji spisują protokół reklamacji, na której rozpatrzenie mają 14 dni.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
No właśnie...
Tylko ze nikt nie ma ochoty latać do Rzecznika Konsumenta i wspierać się Kodeksem Cywilnym. Wystarczyłaby ze strony sprzedającego zwykła uczciwość i zrozumienie.
Nie mam w tej chwili czasu czytać i analizować regulaminów sklepów, ale jako przykład czegoś mniej pokrętnego i przyjaznego klientowi mogę podać sklep pstryk. Właśnie przeczytałem jego regulamin. Prosty, krótki, zrozumiały i przysługuje możliwość wymiany sprzętu w pierwszych 10 dniach. Tylko ciekawe jak to jest u nich w praktyce....
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Biura Rzecznika Konsumenta są w każdym Starostwie Powiatowym. Sprzedawcy raczej nie chcą się pakować w postępowanie sądowe. Jeśli kupujący zna swoje prawa i wyraźnie im to daje do zrozumienia, to raczej bez zbędnych ceregieli postarają się to załatwić.

Ale, jak napisałem wcześniej, sami o tym zwykle nie wspominają, aby przerzucić kłopoty na udzielającego gwarancji.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Jeśli kupujący zna swoje prawa i wyraźnie im to daje do zrozumienia, to raczej bez zbędnych ceregieli postarają się to załatwić.
Próbowałeś z rzecznikiem załatwić takie sprawy ? Miałem kiedyś sytuację, że sprzedawca mnie wyśmiał, jak mu groziłem Rzecznikiem Konsumenta. Na szczęście, jakoś sprawę udało się załatwić polubownie.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
No ja to wam chłopaki wspólczuje, tak zwyczajnie i przedświątecznie!!! Jakoś mi się to nie mieści w czubie, że Pentax sobie urządził ot małą rosyjską ruletkę z tym FF/BF. No cholery można dostać od tego sportu. Jasne zawsze można odesłać i troszkę poczekać a nuż odeślą sprawny na prwosławną gwiazdkę. Aż chce się rzec: na hoja mi taki pentax!!!
A się wnerwiłem... ide sprzatać chałupe.
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Ja również się zastanawiam nad powodem tej sytuacji i szczerze mówiąc nic sensownego mi do głowy nie przychodzi. Nie dość, że marketing Pentaxa jest "cienki" w porównaniu z konkurencją, to jeszcze ten samobój z tym FF/BF. Toż to jest antyreklama w najczystszej formie. Ale miejmy nadzieję, że cała ta historia zakończy się "happy end-em" i Pentax pokaże konkurencji klasę. Dopracuje puszkę w kolejnych wersjach software, zwiększy produkcję szkieł w wyniku kooperacji ze wspólnikiem i zdobędzie pozycję na rynku godną dla firmy z takimi tradycjami. Brzmi to może jak życzenia z okazji Nowego Roku, ale miejmy nadzieję, że tak się stanie. Liczę po cichu, że tak będzie, gdyż sam stoję przed perspektywą zakupu pierwszego cyfrowego "lustra". W związku z tym, że "jak kot lubię chodzić własnymi ścieżkami" nie ciągnie mnie do marek dominujących na rynku. Z tych też powodów fotografuję Fuji, a nie C lub N. Kolegom posiadaczom kadyszek i na nie oczekującym zalecam olimpijski spokój i :-B
:-B :-B
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
To tak jak ja. Mam również nadzieję, że się to w końcu wyjaśni. Być może "składacze" K10 jeszcze nie w pełni opanowali techniki regulacji tej puszki.
Może koledzy, którym się poszczęściło i nie mają takich kłopotów pochwalili by się tym, że u nich jest OK (zamieszczając oczywiście przykładowe zdjęcie) ku pokrzepieniu naszych serc. Tak dla równowagi, bo z tego co czytam wydawać się może, że każda puszka ma ten feler.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
Moj K10D tez ma frontfocus z FA 50/1.4, dosyc powazny - kilka cm na 1m, ~20cm na 3m . To samo szklo dziala slicznie na deesie; kadyszka wraca do wymiany :evil:

Sprawdzałeś może, jak AF działa w różnym oświetleniu? Albo jakie są wyniki na focus chart?
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
cadman napisał/a:
Ja również się zastanawiam nad powodem tej sytuacji i szczerze mówiąc nic sensownego mi do głowy nie przychodzi. Nie dość, że marketing Pentaxa jest "cienki" w porównaniu z konkurencją, to jeszcze ten samobój z tym FF/BF. Toż to jest antyreklama w najczystszej formie.


Ja to widze tak, ze Pentax sie troche pospieszył ze sprzedaza K10D... Firmware niedopracowany, problemy z ff/bf... Z drugiej strony nie mogli juz dluzej czekac, bo konkurencja nie spi... Juz za chwile nastepca Canona 30D, cena Nikona D80 powoli, bo powoli, ale spada... wiec Pentax musi sie szybko oogarnąć by sie liczyc w tej stawce...
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
pxm napisał/a:
cadman napisał/a:
Ja również się zastanawiam nad powodem tej sytuacji i szczerze mówiąc nic sensownego mi do głowy nie przychodzi. Nie dość, że marketing Pentaxa jest "cienki" w porównaniu z konkurencją, to jeszcze ten samobój z tym FF/BF. Toż to jest antyreklama w najczystszej formie.


Ja to widze tak, ze Pentax się troche pospieszył ze sprzedaza K10D... Firmware niedopracowany, problemy z ff/bf... Z drugiej strony nie mogli juz dluzej czekac, bo konkurencja nie spi... Juz za chwile nastepca Canona 30D, cena Nikona D80 powoli, bo powoli, ale spada... wiec Pentax musi się szybko oogarnąć by się liczyc w tej stawce...


a a100 z KITem poniżej 2500zł ...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ma1y napisał/a:
a a100 z KITem poniżej 2500zł ...
- wybacz ale to chyba jednak nie ta sama klasa aparatow.....

[ Dodano: 2006-12-21, 22:24 ]
raczej chyba 2600....?A w tej klasie to chyba K100D raczej z KIT-em....
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ma1y napisał/a:
a a100 z KITem poniżej 2500zł ...
- wybacz ale to chyba jednak nie ta sama klasa aparatow.....

[ Dodano: 2006-12-21, 22:24 ]
raczej chyba 2600....?A w tej klasie to chyba K100D raczej z KIT-em....

wybacz ja nie bede porownywał a100 do K100D - 'nie ta klasa aparatu' (już raz było na forum o tym)

http://www.agito.pl/product/33196?cid=1 2499

w tej chwili A100 jest bezczelnie (porównują) tania, nie pomyślałbym że spadnie aż tak, Sony trzesło sie na K10D :D
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
ma1y napisał/a:

wybacz ja nie bede porownywał a100 do K100D


Moglbys jakos uzasadnic? Bo mi sie wlasnie wydaje, ze to ten sam segment...
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
pxm napisał/a:
ma1y napisał/a:

wybacz ja nie bede porownywał a100 do K100D


Moglbys jakos uzasadnic? Bo mi się wlasnie wydaje, ze to ten sam segment...
a czemu Ci sie wydaje?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
pxm, trudno jest wypozycjonować aparaty konkurencyjnych firm. Moim zdaniem Alfa jest między Kasetką a Kadyszką, chociaż bliżej jej do tej drugiej (i nie chodzi mi tylko o matrycę).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jaad75, nie sprawdzalem, bo nie mam szansy sprawdzić w świetle słonecznym przed weekendem, a wtedy miałbym u siebie niedziałającą puszkę na Święta żeby mnie denerwowała. Puszka ma działać tak jak jest w instrukcji, to wtedy jest sprawna. I jak nie działa, to nie ma sensu rozgrzebywać.

Tak, sprawdzałem focuschart, chociaż z ręki (nie mam statywu) więc niedokładnie. Parę cm FF z małej odległości, co pozbawia sensu (próby) robienie zdjęć portretowych. Chyba żebym wszystkie szkła zamienił na MF i wstawił klin - ale z moim wzrokiem (+3) i takimi modelami (dzieci) to bym żadnego zdjęcia ostrego nie zrobił.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
ma1y napisał/a:
pxm napisał/a:
ma1y napisał/a:

wybacz ja nie bede porownywał a100 do K100D


Moglbys jakos uzasadnic? Bo mi się wlasnie wydaje, ze to ten sam segment...
a czemu Ci się wydaje?


Stary, nie odpowiadaj pytaniem na pytanie...
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
pxm napisał/a:
ma1y napisał/a:
pxm napisał/a:
ma1y napisał/a:

wybacz ja nie bede porownywał a100 do K100D


Moglbys jakos uzasadnic? Bo mi się wlasnie wydaje, ze to ten sam segment...
a czemu Ci się wydaje?


Stary, nie odpowiadaj pytaniem na pytanie...
a możę po prostu bezzasadność iekórych pytań nie wymusza na mnie odpowiedzi. to tak jak bym chciał odpowiedzieć o terazniejszej wyższości np intela nad amd w dziedzinie CPU. po prostu tak jak Michu napisał, skoro od dawna nie możesz sie zdecydować co wybrac (patrz Twoj opsi, gdzie masz aparaty z różnych klas) to nie próbuj wymusić wyboru na innych za Ciebie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach