jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
K10D + 50/1.4 i FF, niestety
Wczoraj dostałem przesyłkę z K10D body, a parę dni wcześniej kupiłem 50/1.4. Po pierwszych testach okazało się , że mam dość wyraźny FF - średnio 2cm na teście. Ale w rzeczywistości mam wrażenie, że jest większy. Nie mam pojęcia, czy to wina szkła, czy body - mam narazie tylko to szkło. Czy 50/1.4 miewała tego typu przypadłości z innymi body? Jak współpracuje z Waszymi K10D? Nie mam mozliwości przetestowania innego szkła w najbliższym czasie, ale nie bardzo również uśmiecha mi się odesłanie body i czekanie 2 tygodnie na procedurę wymiany, jeżeli to nie jest problem body...
P.S. Banding przy ISO 1600 mam, ale faktycznie nie przeszkadza, jeżeli zdjęcie jest poprawnie naświetlone - myślałem , że może być gorzej. Poza tym jednym problemem, jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jakoś mnie cholernie wkurzaja takie informacje - nowy sprzęt "półprofesjonalny", topowe szkło firmowe i na dżem dobry kaszana. Wcale mnie nie pociesza, że można to serwisować, tym bardziej że nie przypominam sobie tutaj żadnej relacji z udanego zestrojenia układu AF (o kłopotach Fafniaka nie wspominając).
Żeby to były jednostkowe problemy - ale nie :[ mają z tym problem po kolei wszystkie modele cyfranek Pentax'a. Nie widzą tego? Nie wiedzą?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Mertz, to sięnazywa łyżka dziegciu


Michu - to sie nazywa "niepoważne traktowanie klienta".
Nikona, Canona - zrównalibyśmy za takie błędy do samej ziemi. A u nas co? No zdarzyło się? Trzeba jakoś z tym żyć? Przewidzieć w trakcie pracy? Jaki mam sens "pianie" nad nowym AF'em, skoro nie pracuje tak jak powinien i żeby było dobrze, trzeba znowu przechodzić na manuala.
Jakoś nie reaguję na Wasze dyskusje o szumach, bandingach i innych tego typu p*****. Ale kiedy długo wyczekiwana poprawka okazuje się być znowu niedoróbką, to mi się jakoś ulewa :[
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz - FF/BF w innych systemach występował dość często. Też mnie to irytuje, ale ze względu na fakt, że zakup K10 rozpatruję dopiero ok. roku 2008, więc na razie owa wada powiewa mi swobodnie.
Emigrant - nie, moje zainteresowania nie oscylują wokół parzystokopytnych.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75, pisałem już tutaj, mam FF ze wszystkimi swoimi szkłami (35/2, 50/1.4 i 77/1.8). Czekam teraz na drugą puszkę, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Zastanawiam się tylko, komu (mi czy sprzedawcy) się wcześniej znudzi wymienianie do skutku.
Mam nadzieję, że po prostu mieliśmy pecha - z tego co można przeczytać na dpreview, to problem istnieje, ale dużo więcej jest zadowolonych włascicieli. :)
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Tylko jak zadaję pytanie żeby mi ktoś potwierdził, że jest OK (na tym i innych forach) , to jakoś mi nikt nie odpowiada.
Chyba nie są to tylko pojedyncze przypadki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Asus, nic Ci na to nie poradzę. Za parę dni zdam relację z testów drugiej puszki.

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Ile (procentowo) jest puszek z AF/BF we wszystkich systemach łącznie, w całym wszechświecie. Wydaje się, że w sumie niewiele, do czasu, gdy dojdziemy do wniosku, że wielu użytkowników nie zrobiło w życiu zdjęcia na f<4.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Asus napisał/a:
Tylko jak zadaję pytanie żeby mi ktoś potwierdził, że jest OK (na tym i innych forach) , to jakoś mi nikt nie odpowiada.
Pewnie nikt nie chce odpowiedzieć, że jest OK. Później możesz mieć jakieś żale, że wtopiłeś w sprzęt z FF/BF :-P :mrgreen:

[ Dodano: 12-12-06, 17:03 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Za parę dni zdam relację z testów drugiej puszki.
Sam jestem ciekaw, czy druga puszka nie będzie miała tej przypadłości. Koniecznie zdaj relacje.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czekam teraz na drugą puszkę

Współczuję :cry:
Oby już bez "atrakcji".
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Panowie, nie współczujcie mi, bo się sam poryczę. A makijażu szkoda.

Jak druga będzie miała to samo, to oczywiście obie odeślę w diabły i chyba w spokoju poczekam jakiś czas, aż sytuacja się rozwinie.

Tego TriX-a to najlepiej w X-tolu, tak?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A makijażu szkoda.
Więc jednak mama.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak druga będzie miała to samo, to oczywiście obie odeślę w diabły i chyba w spokoju poczekam jakiś czas, aż sytuacja się rozwinie.
A jeżeli się nie rozwinie? I przypadłowść owa pozostanie kwestią doboru odpowiedniej puszki (w najlepszym przypadku)? To, że problem jest nagłaśnieny, to już dowiedzieliśmy się. Ciekaw jestem, czy jest jakaś reakcja ze strony producenta na owe utyskiwania.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Ciekawy jestem czy to nieostrzenie można zaobserwować na "telewizorku" np. już przy zakupie sprzętu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Asus napisał/a:
Ciekawy jestem czy to nieostrzenie można zaobserwować na "telewizorku" np. już przy zakupie sprzętu?
Tak. Jak podłączysz aparat do 42 calowej plazmy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak druga będzie miała to samo, to oczywiście obie odeślę w diabły i chyba w spokoju poczekam jakiś czas, aż sytuacja się rozwinie.
A jeżeli się nie rozwinie? I przypadłowść owa pozostanie kwestią doboru odpowiedniej puszki (w najlepszym przypadku)?

To najprawdopodobniej przeboleję zapłatę lokalnego podatku i pofatyguję sie osobiście ze szklarnią do B&H, żeby wybrać puszkę dla siebie. Pozytywne jets to, że to może się stać już wtedy, kiedy puszka stanieje - i nie będę do tyłu.
Michu napisał/a:
To, że problem jest nagłaśnieny, to już dowiedzieliśmy się. Ciekaw jestem, czy jest jakaś reakcja ze strony producenta na owe utyskiwania.
Póki co, to z tego co piszą, to puszki wymieniają bez szemrania, ale punkty serwisowe "nie są przygotowane" na regulację. Ktoś napisał, że w Pentax Forum w Tokio mu od ręki wymienili i podregulowali. Jestem ciekaw reakcji Pentaksa na moje zdjęcia, które im wysłałem - facet z supportu napisał mi, że przesłał je do działu technicznego... dobrze, kurna, że nie do magazyniera. Trzeci dzień :evil: im zajmuje obejrzenie fotek jak ta:

Nie muszę pisać, na co ostrzyłem...
W międzyczasie napisałem do sklepu, gdzie nabyłem to cudo - noc ciemna była, a w dwie godziny dostałem odpowiedź, że niesamowicie mnie przepraszają, i nowe zamówienie, z nowym aparatem jest już w trakcie realizacji, a paczka powinna być u mnie około czwartku. A pierwszy aparat po prostu mam odesłać na ich koszt w ciągu 30 dni.

[ Dodano: 2006-12-12, 11:43 ]
Michu napisał/a:
Asus napisał/a:
Ciekawy jestem czy to nieostrzenie można zaobserwować na "telewizorku" np. już przy zakupie sprzętu?
Tak. Jak podłączysz aparat do 42 calowej plazmy.
Chyba piżamy.

Asus, tak - ale trzeba sfocić coś z większej odległości - wtedy (przynajmniej u mnie) odległość FF rośnie. To zdjęcie powyżej było robione z jakichś 3 metrów i chyba na mointorku przy powiększeniu już widziałem, że nie bangla.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Twoja wypowiedź się nie liczy. Ty mieszkasz w normalnym kraju i nie masz z Apollo do czynienia.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
OK, niech jakiś mod wywali mój post.

Jeszcze jedno, z dpreview:
"I just got off the phone with Pentax USA. They are aware of how many people are claiming front focus issues with certain lenses, but so far they've been unable to duplicate the results by pulling products off the line. They're not certain exactly what's going on, but they assured me the issue is currently under review. "
 
blady Dołączył: 05 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie muszę pisać, na co ostrzyłem...


Jarek, jeśli ostrzyłeś na Pentaxa to moim zdaniem jest wszystko okidoki. Natomiast niepokojącym zjawiskiem jest aberracja na białym napisie pentax. To też podlega regulacji?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
aberracja jest wliczona w cenę Limiteda 77mm przymkniętego do f2.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jarek, gdzie kupowałeś? W Beach Camera może?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Jarek, gdzie kupowałeś? W Beach Camera może?
Na amazonie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach