Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Pytanie o kamerę
Witam,

Planuję zakup kamery dla mojej Lepszej Połowy, co bym sam mógł spokojnie zająć się robieniem zdjęć :evilsmile: . W związku z tym mam do Was pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Moje wymagania to: przyzwoita jakość obrazu (ale raczej bez HD), zapis na płytach i prosta obsługa. Do tego miły bybły takie feature do robienia zdjęć po ciemku w podczerwieni, ale nie jest on niezbędny.

Wiem, że pytanie nieco OT, może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, którymi się podzieli z zadeklarowanym „lustrokłapaczem” ;-) ?
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Może Nikon D90, przy okazji będzie żona mogła sobie pokłapać lustrem :mrgreen:
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Hehe... jestem jednak zwolennikiem podziału: aparat ≠ kamera.

Z góry dziękuję za dalsze (na razie luźne) propozycje...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Demsey, może tu znajdziesz jakieś informacje:
http://pentax.org.pl/view...ighlight=kamera
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Dzięki.... Po przeczytaniu tego wątku (jak wszystkie tego typu ciut się zdezaktualizował) i poszperaniu w necie wydaje mi się, że Sony DCR-DVD110E będę odpowiednia...
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
espresso, mógłbyś uzasadnić opinię? Jeszcze kamery nie kupiłem, więc chętnie poznałbym Twoje doświadczenia.

Oraz czy polecasz coś innego producenta?
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
demsey:
jeśli nie HD to raczej DCR-DVD310. Ale jeśli puścisz to na LCD albo plazmie to będzie tragedia. Jeśli na CRT to ok.
espresso...bazując na moim doświadczeniu z kamerami i nie tylko - powiem tak - psuje się co któreś urządzenie każdej firmy. Akurat porównywaliśmy jakościowo to co ma canon, jvc i panasonic... tu akurat skłaniałbym się ku Sony...ale polecam sobie porównać:)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Mam kamerę Sony, starą w standardzie digital8 i powiem tylko, że chyba żadna minidv się do nie nie umywała. Jest ciężka, co po części eliminuje dragania ręki.
Jakość obrazu imho była dbd. Kiedyś miałem okazję widzieć nagrania z kamery samsunga minidv - TRAGEDIA! Z panasa już lepiej, ale nie to co moja.
Kupiłem wtedy w ciemno, na promocji. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo nawet nowsze modele digital8 dawały już gorszy (niebieski) obraz.
Przydaje się też pierścień ostrości, a to mają nie wszystkie kamery.
Jakikolwiek sposób stabilizacji w kamerze też może być pomocny, ale i tak 90% zależy od kręcącego.

Najlepiej gybyś mógł się nią pobawić i sprawdzić jak oddaje kolory.

Chcesz mieć nagrania na dvd, bo nie zamierzasz nic z nimi robić, tylko oglądać? Jeżeli tak, to ok, w innym przypadku tylko kaseta i to z wejściem/wyjściem cyfrowym.

Dotykowy ekran też imho jest bez sensu, cały czas jest brudny.

Rozdzieczość obrazu z kamery nie-HD to 720x576 (rozciągane poźniej do telewizyjnego 768x576). Jeżeli masz tv z HD to wyobraż sobie jak będzie wyglądał obraz po dwukrotnym rozciągnięciu.
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Zamówiłem... Sony DCR-DVD110E. Zobaczymy co z tego wyjdzie... ;-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
A ja w temacie pozostajac - napalilem sie na http://www.ceneo.pl/1809032 - sanyo HD1010... jeszcze tydzien temu w PL nie bylo, juz mialem zamawiac z hong kongu za 1500PLN + clo, a tu widze po dwa tysie z polskiej dystrybucji... i 3 lata gwarancji! :) mniam

HD, jasne szkielko (1.8-2.5), mozliwosc bezposredniego zgrywania na dysk USB (chyba tylko sanyo z tego co sie orientuje ma ta opcje), malutka (to bylo dla mnie najwazniejsze), leciutka i estetyczna. a i ciekawostka - jest slow motion, co prawda tylko 300fps z nieduza rozdzialka, ale zawsze cos ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach