perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Allegro vs Aukro
Rzecz pierwsza
Mam drobne problemy tego wlasnie pokroju. Otóż kilka dni zalicytował u mnie pewien Czech.
Cokolwiek nie wystawiam, zawsze zaznaczam że "Zgadzam sie na wyslanie przedmiotu za granice" więc czy to Czesi czy Ukraincy Ruscy czy tez Węgrzy mogą sobie spokojnie u mnie licytowac. Moze to mój błąd ;-)

No ale w wypadku wygranej to bedzie moja pierwsza zagraniczna aukcja.
W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac jak to wyglada jesli chodzi o zapłatę na konto - czy oni mają mozliwosc wplaty na konto pomijając rzeczy takie jak PayPal ?
Nigdy nie korzystalem z PayPal, nie mam pojecia czy sie oplaca, bylbym wdzieczny jeśli by mi ktos wytlumaczył dokladnie krok po kroku, oczywiscie razem z tym jak wygląda to z zamianą waluty itd...

Rzecz druga bliźniaczopodobna lecz w drugą stronę.
Od poltora miesiaca facet wystawia w Aukro cały czas jedną i tą samą czapkę. Cena oczywiscie caly czas leci w dół ;-)
Oczywiscie na poczatku nie chcialo mi sie bawić w zagraniczne aukcje ale teraz nabrałem ochoty : ))))
W dodatku nie mogę dluzej czekac bo zima sie zbliza wielkimi krokami :))) a mialem niespodziewany przyplyw gotówki, wiec moge sobie pozwolic na zakup, zakładając że z pewnym ryzykiem oczywiscie.
Czapka bedzie kosztowac 1 000,00 koron czeskich - tak jest na aukcji. Hmmm jesli umiem dobrze liczyc to jest cos okolo 130~135 zl [?] :mrgreen:
Z tego co facet napisał mailem, to przesyłka bedzie kosztować 100 koron:
Cytat
POstage will about 100 KČ . You can pay by paypall?

Razem mam do zaplacenia 1100 koron. Moj problem polega na tym ze nie wiem jak mu to przeslac. Na pewno nie przez poczte... wiec moze przelewem miedzynarodowym z mBanku? Tam jest podobno najtaniej... ostatnio mBank udostepnil cos takiego dla klientow, moze warto z tego skorzystac pierwszy raz ;]
Ewentualnie pozostaje to PayPal...
bede wdzieczny za wszelkie Wasze odpowiedzi :-D
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
W mBanku:
Cytat
0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł
PayPal wypadnie taniej, bo prowizję pobierają od adresata pieniędzy :) ale trzeba mieć kartę z możliwością płacenia przez Internet czyli np. wypukłą kartę kredytową albo AlleKartę WBK albo Visę Electron z Intelligo
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mam Visę z mBanku i właśnie ją dodałem, skoro przyjęli to chyba wystarczy...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Primo napisał/a:
mam Visę z mBanku i właśnie ją dodałem, skoro przyjęli to chyba wystarczy...

wystarczy - placilem tak przez paypala. Do ceny dochodzi malo korzystny kurs walutowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach