szakal_2  Dołączył: 11 Wrz 2008
konwerter Nikon -> Pentax
Witam,
Zakupiłem nie dawno Pentaxa K200D z kitem 18-55 II , ale mam też obiektyw Tamrona AF aspherical LD 28-200 którego używałem do analogowego Nikosia. Moim zapytaniem jest czy mozliwe jest podlaczenie go do pentaxa? istnieja konwertery czy cos w tym rodzaju?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie.

Tzn. fizycznie chyba da się podpiąc szkło N do P (bez zblokowania w bagnecie), ale działać to ono nie będzie, tak jak chcesz.

Było kupić D40.

PS. Nazwij temat porządnie - skąd wiadomo, o jaki konwerter chodzi?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
Było kupić D40.

Też nie bardzo. Żeby mieć AF to jakieś body ze śrubokrętem, więc przynajmniej D80/90.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
WuWu84 napisał/a:
jakieś body ze śrubokrętem

D50 starczy :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
idąc tym tropem starczy tez D70x, D70, D100 i D1
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
chyba, ze ktos lubi srubokret w kieszeni nosic (krzyzak czy plaski :roll: ), to jednak wystarczy d40 :P
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
ja tam bym się nie obraził jakby była też jakaś taka zabaweczka w drugą stronę..
znaczy się mam na myśli pentax --> nikon
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
zawsze to samo mozna dostac gdzie indziej
adapter

W porownaniu z polskim sprzedawca ten z ebay udziela dodatkowej informacji:
Cytat
Aperture-priority works on most cameras, however a preset exposure compensation may be required on some cameras.
This adapter is 1:1 adapter, however the magnication of the glass optic on the adapter is not exact 1:1


No i jeszcze jedna roznica:
23.99 GBP=41.9752 USD
41.9752 USD=102.651 PLN
wg przelicznikow z dnia dzisiejszego ze strony http://www.xe.com/ucc/convert.cgi

miodzik napisał/a:
(...)
znaczy się mam na myśli pentax --> nikon
sa u tego samego sprzedawcy
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
trumil9 napisał/a:
sa u tego samego sprzedawcy
no to jeśli są to chyba nie w tej chwili bynajmniej. no chyba, że przeoczyłem.. ;-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Masz racje, juz nie mozna znalezc, ale widzialem u niego taki adapter, moze sprzedal. Nie wiem czy ci chodzi o Pk na nikon czy m42 na nikon, te drugie sa czesto dostepne
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Skoro już mowa o różnych przejściówkach, to czy można gdzieś dostac taką z M39->K? Widziałem tylko M39->M42 i dalej na K. Da się w jednym kroku?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Nie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mozna poprosic tokarza, zeby wytoczyl...
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Ostatnio to nawet można sobie wydrukować podobno.
Gdzieś widziałem "drukarkę" trójwymiarową i wydruki z jakiegoś tworzywa. Wystarczy AutoCAD czy coś podobnego. Ale szukałem prostszego rozwiązania ;-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
wujek, z tego co slyszalem to przejscie 39 na 42 jest wylacznie dobrym rozwiazaniem z "ruskimi" obiektywami do body, ktore nie sa kopia Leica, a maja mocowanie obiektywu M39. Ostatnio kupilem piekny stary obiektyw Tair11 2.8/133, a teraz czekam na przejsciowke 39/42 zeby zobaczyc co to bedzie.
miodzik, tutaj masz zdjecia zrobione Nikon 40x i ruskimi obiektywami z mocowaniem M42, facet posluzyl sie takim adapterem , wychodzi dosc drogo ale efekty sa calkiem, calkiem jak widac na samplach. Adapter ma jakas soczewke ale nie widomo czy ostrzy do ∞
dodano
przyszedl juz ten adapter. Jest jakas roznica

w granicach 10° ale to bedzie mozna zlikwidowac. W kazdym razie ostrzy daleko, chyba do nieskonczonosci, akurat na zdjeciu ponizej fokus ustawilem na skalki po lewej, dzwig na drugim planie wyszedl nieostry

Bardzo ladny, "jupiterowski" bokeh



W ogole to sie niezle prezentuje i chyba nie wyglada gorzej od Tyskiego, dosyc dlugo polowalem na ten obiektyw w dobrym stanie i taki wlasnie przyszedl.





reasumujac, przejsciowka m39/m42 swietnie sie sprawuje jezeli chodzi o ruskie obiektywy, sprobuje jeszcze jakis obiektyw Leica ale tu smiem watpic czy cos wyjdzie poza mozliwoscia zrobienia wyraznego zdjecia ale tylko na okreslony dystans
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
trumil9 napisał/a:
miodzik, tutaj masz zdjecia zrobione Nikon 40x i ruskimi obiektywami z mocowaniem M42,

dzięki! aczkolwiek po prostu mam obiektywy pod pentaxa i nikona d80 do którego jak już wolałbym podpiąć pentaxowe szkiełka. nie koniecznie m42. Zresztą do kadyszki tez miałem adapter na m42 i jakoś mimo początkowych ogromnych chęci do kupienia przede wszystkim obiektywów do astro fotografii jakoś z czasem gdzieś mi to odeszło.. i mój adapter pozostał nieużywany. Gratisowo dostał go MIiQ27 wraz kupioną ode mnie kadyszką :-D
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
kupilem ten adapter Nikon/PK.
Wrazenia sa mieszane. Adapter wyglada na solidnie wykonany, obiektyw zapina sie w adapterze z "kliknieciem", natomiast adapter wchodzi troche w body K10 i po przekreceniu o okolo 25° "stoi" ale nie zatrzasniety ale zacisniety. Czyli podobnie gdy probowalem obiektywy nikona umocowac w body pentaxa. Ale w obecnej sytuacji mozna robic lepsze zdjecia, ostrzy do nieskonczonosci a adapter siedzi pewnie w body pentaxa. Adapter przyjmuje mocowania F, AI, NAI.
Ponizsze zdjecia sa tylko pomniejszone i zmieniona wielkosc pliku przez save for web w cs2, zadnych innych "upiekszen"

Quantaray(Tamron) for Nikon 3.5-5.6/28-200, ISO280


crop


Nikkor 3.5/43-86, ISO280
f8

crop

f5.6

crop


Sigma Zoom-master 2.8/35-70, wszystkie zdjecia na f3.5, ISO100


crop



crop



crop
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
No i fajnie! Napisz tylko jeszcze, co powoduje Twoje "pomieszanie uczuć"? Mam kilka obiektywów do Nikona, ciekaw jestem wrażeń.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
nie wiem jaka jest jakosc takiego polaczenia, ale chyba nie najlepsza-po pelnym otwarciu mamy prawie zawsze(z wyjatkiem sigmy) mydlo. Jedyny pozytyw w porownaniu z wciskaniem na sile samego obiektywu do body Pentaxa to pewnosc, ze jak kaszlniesz to ci Nikon nie wypadnie na ziemie przez przypadek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach