j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Eldred napisał/a:
j+, tak ze 800 na krótszym boku przynajmniej, ja nie wymagam cudów od skanera za 300-500zł, skany z labu były robione na canonie wartym kiedyś ponad 2000 i nie porażają jakością.

to 1000px, bo coś mi ostatnio szwankuje eftep.
pan 100, hp5+ i fomapan 400.
*puf*

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
rjan myślę dokładnie tak samo jak Ty

j+, dzięki za zdjęcia, wprawdzie ten z hp5+ wczytuje mi się tylko w 10% ale po reszcie widzę, że jest ok.

P.S. chyba będę musiał się nauczyć wywoływać filmy, bo wywołanie BW C-41 kosztuje u mnie 6zł, a filmu nie C-41 10zł. Więc nawet gdybym jakoś zdobył kilka BW filmów taniej to i tak przy wywoływaniu w labie wyjdzie mi jakbym kupił nowy C-41 :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam V100, kupiony pod przymusem gdy musiałem na szybko zeskanować kilkaset stron a padł mi stary Plustek. Gdybym miał kupować dzisiaj to kupiłbym na raty V500.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Eldred napisał/a:
chyba będę musiał się nauczyć wywoływać filmy,

Nawet się nie zastanawiaj! Wołanie trudne nie jest. jeśli tylko odpowiednio się do tego przyłożysz, przypilnujesz temperatury i czasu. Musisz jednak nieco złotówek włożyć na początek, jeśli nie masz jeszcze żadnego sprzętu. A wrażenia ze skanowania własnoręcznie wywołanych filmów - bezcenne! :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
chyba będę musiał się nauczyć wywoływać filmy

Koreks, jakieś naczynie miarowe o pojemności około 1 l, strzykawka 20 ml, termometr i do dzieła.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
plwk napisał/a:
strzykawka 20 ml

Że też na to wcześniej nie wpadłem... Dzięki :-) .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do strzykawki mam jeszcze wenflon ucięty na taką długość aby sięgnąć do dna butelki z wywoływaczem.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
rjan napisał/a:
A wrażenia ze skanowania własnoręcznie wywołanych filmów - bezcenne!


nuuuuudaaa :-P

[ Dodano: 2008-09-23, 12:33 ]
Eldred napisał/a:
bo wywołanie BW C-41 kosztuje u mnie 6zł

100m dalej, na pl. wolnosci jest po 5zl
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
callistratis napisał/a:
nuuuuudaaa :-P

współczuję :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach