Ile _maksymalnie_ byłbyś w stanie wydać na cyfrowego Pentaxa FF?
nawet powyżej 8.000
2% Complete
5 (2%)
8.000
2% Complete
4 (2%)
6.000
11% Complete
21 (11%)
5.000
21% Complete
39 (21%)
4.000
22% Complete
40 (22%)
mniej niz 4.000
38% Complete
69 (38%)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=308721#308721 wydzieliłem temat dla informatyków.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Ale czujność, brawo!

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zdano no wiesz jak mogłeś? Na reszcie ten wątek miał sens i kolor :-P No i kolorowy zepsuł :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Żaba napisał/a:
wątek miał sens i kolor

Tego typu wątkom nic nie pomoże :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czyli kolorowego wątku to i kolorowy nie zepsuje ;-)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
http://a.img-dpreview.com...ls/img_4325.jpg
prosze sprawdzic exif'a.

cos jeszcze, mysle, ze warte przeczytania:
http://blog.vincentlafore...o-our-industry/

i sorry za moje uwielbienie do wysokich ISO ;)))))
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
webjay napisał/a:
http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmkii_preview/originals/img_4325.jpg
prosze sprawdzic exif'a.

Jak napisałeś aby sprawdzić Exif-a, to przez chwilkę pomyślałem, że pomyliłem się w swoich przewidywaniach i znalazłeś jakieś przeciekowe zdjęcie z projektowanego FF Pentaksa :lol:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gebi napisał/a:
Jak napisałeś aby sprawdzić Exif-a, to przez chwilkę pomyślałem, że pomyliłem się w swoich przewidywaniach i znalazłeś jakieś przeciekowe zdjęcie z projektowanego FF Pentaksa
boszsz ja miałem to samo.. świrujemy już chyba... :->
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
Eldred napisał/a:
boszsz ja miałem to samo.. świrujemy już chyba...

Trzeci! :mrgreen:
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
prima kurka aprilis!!! ;))))
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
No i wygląda na to, że możecie jeszcze dać waszym świnkom -skarbonkom pożyć:
http://dc.watch.impress.c...09/26/9317.html
Wywiad z panem managerem Toshiyuki Kitazawa.
Jakby ktoś japońskiego nie znał, to od razu link do tłumaczenia. Może komuś chce się zrobić tłumaczenie tłumaczenia:
http://translate.google.c...F-8&sl=ja&tl=pl

Pokrótce w temacie: 645D priorytet, FF później, przy nadarzającej się okazji. No i nowe puszki APS-C na wiosnę.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
No i bardzo dobrze! Byle tylko te APS-C to z wyższej półki... tak pośrednio między rzekomym "k2d" a "k20d" taka półpółka mi by najbardziej odpowiadała. pożądny APS-C.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
szczypiorrr napisał/a:
Jakby ktoś japońskiego nie znał

Kto by tam japońskiego nie znał.

Z artykułu wyraźnie wynika, że P. zaczyna produkować samoloty. Czy ktoś może wie, co z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aparatów fotograficznych?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ja jeszcze zrozuumiałem, że ta flota Pentaksa będzie miała wbudowany SR. Latanie w burzy jeszcze nie było nigdy tak komfortowe.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Ale w sumie się nie dziwię, że przestali produkować lustrzanki, kiedy użytkownicy cyfrowych lustrzanek korzystali z nich "40 do 60 pokoleń".
Jeszcze jeden cytat: "49800 jenów w organizmie" (w domyśle: za nerkę :-) )
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
ThomFoto, Chyba masz racje, tym bardziej ze 5 D II w USA kosztuje na nasze na wejsciu okolo 6000zl...wiec przy jakiejkolwiek zawodowej dzialalnosci na tym polu, to cena jest juz b. niska a szkla 50/85 czy 100mm ktore bym rozwazal sa dosc tanie. Plus zawsze mozna dokupic manualne ZE. W zasadzie co wiecej trzeba niz 5D II do zawodowej fotografii, albumow i slubow....?No poza moze ultra szybkim AF i praca na wojnie? Ale mi to nie potrzebne wiec takowy aparat z filmowaniem jest b ciekawa opcja, i pewnie sie bedzie sprzedawal b dobrze. Podobnie sie ma sprawa z A900, plus 24-70mm i caly aps moze sie pakowac. Juz mialem kupic sobie 31mm, poki co glownie na slajdy,ale widzac ze P brnie z uporem w APS, to raczej sobie odpuszcze. Ja na zime nic nie zmieniam, ale w przyszlym roku bede rozwazal pomiedzy C i S FF aparatami. B. jestem tez ciekaw nowego szkla 50mm 1.4 firmy N. A w sytuacji, gdy S ma stabilizacje, argument P z APS traci sens. Nie mowiac ze nawet taki standard pod FF wychodzi taniej od szkiel 30-35mm pod APS, ktore maja gorsze swietlo, wieksza mase (tu chyba argument malych szkiel APS raczej traci sens - patrz szkla 35mm 1.4....). Druga sprawa, wystarczy popatrzec jak wykreca linie proste szkla ala 20-21mm zeby uzyskac cos w okolicach 31mm (31mm ma o wiele mniejsza dystrosje od 21mm) a co dopiero dobrac cos zeby miec 28mm po przeliczeniu... W sytuacji gdy wiele testow pokazuej ze malo ktore szklo wyciska na maxa 10M na APS , np tele 200/300mm, to jaki jest argument zeby miec to na APS jak mozna na FF w okolicach 20M+ i wyjdzie na jedno?....A zakladajac sobie 50mm 1.4 to jest to zupelnie inna rozdzielczosc, glebia od jakiejkolwiek 30-35mm na APS...Nie mowiac o tym jeszcze, ze wlasnie szkielka typu 43mm sa tak male, ze znow z body FF nie stanowiloby duzego zestawu. Poza tym, cos raczej S zaczyna odpuszczac rynek dslr wiec nie majac wlasnych matryc itd moze sie okazac ze znow P bedzie musial czekac rok zanim ktos mu udostepni jak juz inni na tym zarobia przez 12 miechow..
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Alek napisał/a:
ThomFoto, chyba masz rację, tym bardziej, że 5D II w USA kosztuje, na nasze, na wejściu około 6000zl, więc przy jakiejkolwiek zawodowej działalności na tym polu, cena jest już bardzo niska. Szkła 50/85 czy 100mm, które bym rozważał także są tanie. Zawsze można też dokupić manualne ZE. W zasadzie, co więcej trzeba, niż 5D II do zawodowej fotografii, albumów, ślubów? No, może poza ultraszybkim AF i pracą na wojnie?

Jednak mi to nie potrzebne, więc takowy aparat z filmowaniem jest bardzo ciekawą opcja, i pewnie będzie się sprzedawał bardzo dobrze. Podobnie ma się sprawa z A900, plus 24-70mm -caly aps-c może się pakować.

Już miałem kupić sobie 31mm, póki co głównie do slajdów, ale widząc, że Pentax brnie z uporem w APS-C, raczej sobie odpuszczę. Na zimę nic nie zmieniam, ale w przyszłym roku będę rozważał aparat Canona lub Sony FF.

Bardzo jestem też ciekaw nowego szkła 50mm 1.4 firmy Nikon. A w sytuacji, gdy Sony ma stabilizację, argument Pentaksa z APS-C traci sens. Nie mówiąc, że nawet taki standard pod FF wychodzi taniej od szkieł 30-35mm pod APS-C, które maja gorsze światło, większą masę (tu chyba argument małych szkieł APS-C raczej traci sens - patrz szkła 35mm 1.4).

Druga sprawa. Wystarczy popatrzeć jak wykręca linie proste szkło 20-21mm żeby uzyskać coś w okolicach 31mm (31mm ma o wiele mniejszą dystorsję od 21mm), a co dopiero dobrać coś żeby mieć 28mm po przeliczeniu. W sytuacji, gdy wiele testów pokazuje, że mało które szkło wyciska na maksa 10M na APS-C , np tele 200/300mm, to jaki jest argument żeby mieć to na APS-C skoro można na FF w okolicach 20M+ i wyjdzie na jedno? A 50mm 1.4 to jest to zupełnie inna rozdzielczość, głębia od jakiejkolwiek 30-35mm na APS-C. Nie mówiąc o tym jeszcze, że właśnie szkiełka typu 43mm są tak małe, że z body FF nie stanowiłoby dużego zestawu. Poza tym, coś raczej Sony zaczyna odpuszczać rynek dslr, wiec nie mając własnych matryc itd. Pentax być może, będzie musiał czekać rok, zanim ktoś mu udostępni matrycę FF, kiedy inni na tym zarobią przez 12 miechów..


Hm, po pobieżnym przetłumaczeniu na język polski nadal jest to bełkot.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
lipalipski napisał/a:
Hm, po pobieżnym przetłumaczeniu na język polski nadal jest to bełkot.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Ja na zime nic nie zmieniam
Butów też?
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
lipalipski napisał/a:
Hm, po pobieżnym przetłumaczeniu na język polski nadal jest to bełkot.

Pomogę. Alek sądzi, że FF=profesjonalizm. Alek jest nim/chce nim być, więc w przyszłym roku kupuje FF. Pozostała treść została przez moje filtry heurystyczne uznana za szum tła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach