Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Dopiero teraz zauważyłem, że On ma 18 lat. :D

Ja myślałem, że założył jakąś działalność gospodarczą związaną z fotografią i dostał 14 tys. zł dotacji z UE.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Właściwie 17. Ale ja bym mógł się cofnąć nawet do tych 18. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dotacji jest 13klocków, ale potem właśnie pisze o 13, więc pewnie założył działalność - że niby jak ma 18 lat (no nawet jeszcze nie skończone), to nie może działalności założyć ?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Oczywiście, że może.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
t0m3k napisał/a:
Witam, muszę się zdecydować na wybór sprzętu foto za 14k zł


5D + 17-40 (nikt o nim nie pisze, tacy jesteście fanatycy światła?) + 50/1.4 - a potem to wg potrzeb (np. 70-200/4). Może trochę ciemniej, ale lżej.


tilt napisał/a:
35/1.4


Z jego monstrualną winietą? Cholera, nie za taką kasę :(
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Maciej napisał/a:
Ja myślałem, że założył jakąś działalność gospodarczą związaną z fotografią i dostał 14 tys. zł dotacji z UE.

hyhy :mrgreen:
dsk napisał/a:
Właściwie 17.

Już prawie 18.
Torbę kupię większą, nie martw się :mrgreen: A kasa głównie dzięki tej Pani, która po torbę się zgłosiła ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
t0m3k napisał/a:
ewentualnie architektury (mała GO, szerokie kąty)


no to akurat ci się trochę pomyliło :) chyba że masz na myśli fotografowanie detalu, ale jednak nigdy w poważnych pismach nie widziałem zabawy GO przy architekturze w jakikolwiek sposób
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
guerilla napisał/a:
t0m3k napisał/a:
ewentualnie architektury (mała GO, szerokie kąty)


no to akurat ci się trochę pomyliło :) chyba że masz na myśli fotografowanie detalu, ale jednak nigdy w poważnych pismach nie widziałem zabawy GO przy architekturze w jakikolwiek sposób

Źle to napisałem, mała GO do ślubów, przyjęć i innych, szerokie kąty do architektury ;)
Mój błąd, już poprawiam.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No to tak jak pisałem wcześniej pełna klatka da ci mniejszą go przy szkłach z 2.8 niż APS-C a do ślubów mała go jest fajniejsza. Więc albo APS-C i stałki albo FF i Zoomy.
Osobiście wybrał bym FF i Zoomy a potem dokupił stałki ;-)
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Mertz napisał/a:
Z jego monstrualną winietą? Cholera, nie za taką kasę :(

Nie no nie jest tak źle, dla mnie w każdym bądź razie akceptowalnie. Za to bardzo mi się podoba plastyka tego szkła.
Z kolei 17-40/4L używam zawodowo od dłuższego czasu i jest taki sobie (w kategoriach ostrości i plastyki) niezależnie czy to na korpusie cyfrowym czy analogowym. Podobnie nie zachwycił mnie 70-200/4L, ostry może jest ale fatalna wręcz plastyka spowodowała, że czym prędzej sprzedałem ten obiektyw.

pozdrawiam,
Marcin
 
luckyluk  Dołączył: 27 Kwi 2007
Po pierwsze to jeśli do dotacji to nie musisz podawać marki aparatu, przynajmniej ja nie podałem, za to podałem jakie techniczne wymogi musi spełniać bo to było wymogiem.

Po drugie patrz że technika idzie szybko do przodu, więc to że D300 jest super nie oznacza że za dwa lata canon nie będzie miał (a pewnie będzie) dużo lepszego semi-pro w sprzedaży. Więc i tak najważniejsze są szkła.
A nad tym czy mieć pełną klatkę nawet bym się nie zastanawiał. Nawet nie chodzi o GO a o szeroki kąt. Jeśli chcesz robić wnętrza to nawet się nie zastanawiaj bo bardzo często jest ciasno i trzeba szeroko.
GO z pełnej zaś na ślubne plenery też przydatne.
No i ostatnie i najważniejsze, więc wybaczcie że piszę boldem:
RABAT !!! przy jednokrotnym wydaniu 14 tys. możesz uzyskać spokojnie z 15%
więc tego D700 wcale nie wykluczaj.
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
ja osobiscie wybrałem 5D i na początek kupiłem 24-70, pozniej 35/1.4 i 85/1.2. Ogólnie 5D jest stary, AF jest do bani, no moze w srodkowym punkcie daje rade, jest strasznie wolny, brak autoiso - ale jakosc zdjec na poziomie D3 i to ze ISO3200 jest w pełni akceptowalne (nie wymaga ingerencji Adobe) stawia 5D za D3 i 1DsMK2 w czołówce kotletowych zabawek - wg mnie oczywiscie.

Ja ogólnie kotletów nie robie, choc dwa tygodnie temu bylem zaproszony na wesele do znajomych i strzelilem 1200 fotek. Pani fotogral miala zacne D200, i po porównaniu moich wypocin i D200, Pani fotograł wygladala tak: :oops: a ja tak :cry: bo nic za zdjecia nie brałem.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
"A jaką głębię na pełnej klatce ma 85/1.2 to wolę nie myśleć nawet" - kłopotliwa
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ekajana napisał/a:
"A jaką głębię na pełnej klatce ma 85/1.2 to wolę nie myśleć nawet" - kłopotliwa
Kłopotliwa? Dlaczego? Nikt nie każe Ci robić portretu z bliska na f/1.2, możesz robić na f/2.0. Za to odseparowanie całej postaci od tła za pomocą f/1.2 jest bardzo użyteczne.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
djack wrzucił portret Ijona na 85/1,4, o tutaj - http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=307427#307427 (co prawda zeiss, ale samą ideę chciałem obrazowo zobrazować nie swoim obrazkiem)
*puf*

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja bym nie mial chyba problemu bo nie lubie Kwanona... Moze bym sie cykal czy D300 poki co i potem D700 czy od razu... Ciekawe jak sie bedzie ksztaltowala cena tego ostatniego w ciagu kilku nastepnych miesiecy...

Tak wiec gratuluje:-)

Pzdr
Spinner
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
IMO do biznesu slubnego jakies FF...

5d + 24-70L f2.8 + 70-200L f2.8 + jakas stalka + drugie body

chociaz na ostatnim slubie Pan kamerzysta pochwalil sie ostatnim zakupem... i bylo to k20d + t17-50+Metz58... i sadze, ze tez da rade.

Kwestia w jakim rejonie Polski bedzie zarobkowalo sie, a co za tym idzie za jaka kase :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja bym sobie za 14k kupił nowiutką Red Dot ze szkłem i urządził bym sobie ciemnię jak ta lala :-D . Jakby coś kasy zostało to bym sobie dokupił kontener negatywów i papieru :mrgreen:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Pani fotogral miala zacne D200, i po porównaniu moich wypocin i D200, Pani fotograł wygladala tak: a ja tak bo nic za zdjecia nie brałem.


I jaki z tego morał...?

Do tematu "d300 czy 5d" - tylko i wyłącznie 5d. Ja nie miałbym takiego dylematu.
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Marcinicus napisał/a:
Do tematu "d300 czy 5d" - tylko i wyłącznie 5d. Ja nie miałbym takiego dylematu.
a ja mialem i raczej zdecydowalem sie na D300. Dlaczego? Poniewaz, D300 to nie D200, roznica jest zbyt duza by o niej nie wspomniec, to zupelnie dwa rozne aparaty. Ale chyba roztrzygajacy byl dla mnie AF, po tym Pentaxowskim szukalem jakiegos lepszego, dlaczego, chyba wszyscy wiedza a ten z 5D do wymiatajacych nie nalezy. FF mnie az tak nie kreci, wole cos nowoczesniejszego z mozliwoscia korekcji AF. Gdyby nie te dwa argumenty (AF sam w sobie i mozliwosc jego korekcji), wybralbym byc moze D90. Caly czas po glowie chodzi mi 50D od C, ale on podobno odziedziczyl AF po 40D a on tez jak mowia uzyszkownicy nie teges.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach