Budyniek11  Dołączył: 25 Paź 2008
Zalany aparat
Mam aparat firmy "Canon' kupiłem go spory czas temu i niewiem co zrobić bo wziołem i niechcąco zalalem wodą co zrobić?
 
wajdzik  Dołączył: 25 Paź 2008
Wysuszyć. Jeśli nie działa to rozkręcić i sprawdzić co się spaliło. Jeśli jest to cześć wymienna to wymienić. Ew. możesz oddać do sewisu
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zostaw w suchym i w miarę ciepłym miejscu. Poczekaj przynajmniej 1 dzień, niech woda ze środka odparuje. Jeżeli nie będzie działać, to pozostaje chyba tylko serwis.
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Przede wszystkim nie włączać przed wyschnięciem, jak ma baterie, pamięć to je wyjąć. Nie suszyć suszarką ani grzałką...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Budyniek11 napisał/a:
kupiłem go spory czas temu
Jeżeli suszenie nie pomoże, to naprawa serwisowa może nie być opłacalna
 
Budyniek11  Dołączył: 25 Paź 2008
wajdzik napisał/a:
Wysuszyć. Jeśli nie działa to rozkręcić i sprawdzić co się spaliło. Jeśli jest to cześć wymienna to wymienić. Ew. możesz oddać do sewisu


Ale o to chodzi ze nie ma częsci juz doi niego szukałem na internecie i niema częsci
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Budyniek11, może w serwisie mają?

a jesli nie, a aparat nie działa... to chyba będzie trzeba się z nim pozegnać.
 
wajdzik  Dołączył: 25 Paź 2008
Budyniek11 napisał/a:
wajdzik napisał/a:
Wysuszyć. Jeśli nie działa to rozkręcić i sprawdzić co się spaliło. Jeśli jest to cześć wymienna to wymienić. Ew. możesz oddać do sewisu


Ale o to chodzi ze nie ma częsci juz doi niego szukałem na internecie i niema częsci


Tak się składa, ze jeśli popaliły się części elektroniczne (diody, tranzystory etc.) To jesli tylko mają oznaczenia, a mieć je powinny to można je przelutować na inne. Coprawda w urządzeniach takich jak aparaty jestbardzo duża miniaturyzacja, więc lutowanie może sprawiać problemy, ale jeśli się ktoś postara to może to naprawi w domu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach